Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy

Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy

Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy

Budoucí králova je doslova za dveřmi, Joe byl přinucen spolupracovat s Rodinou a Hektor Martin má plán, jak zastavit nemoc u obyvatel Chester's Millu. Podívejte se na to nejdůležitější z epizody Legacy.

9 0
27.8.2015

Nemoc

To, že všichni obyvatelé Chester's Millu jsou ovládáni Christinou, už nějakou dobu víme. Epizoda Legacy nám ale odhaluje, že nemoc se postupně bude stupňovat. A první, kdo bude na řadě, je Junior, který sice vstoupil v první epizodě Move On do kukly jako poslední, ale ovládnut Christinou byl jako první.

Je poměrně jasné, že ve zbytku třetí série bude Julia a Velký Jim hledat lék, aby zachránili ty, které milují a zbytek pomateného obyvatelstva. Řešení skrze emoce, pomocí kterých byl postupně probrán Barbie, Hunter, Norrie a částečně i Sam není trvalé řešení, protože nemoc v nich stále přetrvává. Klíčem tak bude Christine a její DNA.


(Nemoc začala už kdysi dávno, dávno před Chester's Millem. Foto: CBS)

Hektor Martin a jeho mise

V Cheser's Millu se po dlouhé objevuje společnost Aktaion v čele s Hektorem Martinem. Poté, co zmizel jejich hlavní doktor Marston, a Aktaion neví (na rozdíl od Velkého Jima), co se s ním stalo, se vydává Hektor na vlastní pěst do města, aby zvrátil nemoc, která se v Chester's Millu rozšířila.

S sebou vezmou i Lily Walters, která již dříve komunikovala s Hunterem. Sám její otec Patrick, když sestavoval vejce z úlomků nalezených v epizodě Alaska, se nakazil. Téměř všichni mají jejího otce za mrtvého, ten je ale stále živý a Hektor ho vězní uvnitř své společnosti.

Stále zůstává záhadou, před kým Lily utíkala v epizodě Breaking point, sama Hunterovi něco naznačovala, ale úplně upřímná k němu nebyla. Snad příští epizody napoví více o skutečném plánu Lily. Tuší Lily, že její otec je naživu a Hektor jí to tají?

(Velký Jim znovu uzavírá dohodu. Tentokrát s Hektorem Martinem. Foto: CBS)

Netradiční těhotenství

Asi všichni jsme tušili, že Evu nečeká zrovna tradiční a běžné těhotenství. Pomocí „dobrovolnic“, které ji sehnala Christine, se plod každou chvíli zvětšuje a nová královna určitě přijde na svět ještě tuto řadu a zřejmě nahradí Christine, která je i tak stále oslabená a především zraněná ze Samovo bodnutí.

Barbie, který po dlouhé době patří opět na stranu klaďasů, se vydává k Rodině jako dvojí agent zjistit, jak je na tom jeho dítě. Několikrát se ale políbí s Evou, takže v podstatě teď nevíme, komu je Barbie loajální. Je věrný Julii, nebo rodině? Minulý díl právě Julie přivedla zpět Barbieho díky polibku, dokázala to Eva svým polibkem nyní zvrátit?

(Tak koho ten Barbie vlastně miluje? Julii, nebo Evu? Foto: CBS)

Svržení kupole

V minulých postřezích jsme naznačovali, že samotný konec seriálu (a to nejen díky nepříznivé sledovanosti) se může blížit – neustále se mluví o svržení kupole. V průběhu předchozích řad se spíše řešilo, jak přežít uvnitř kupole, nyní aktuálně je ve vzduchu možnost, jak kupoli jednou provždy svrhnout.

Joe McAlister aktuálně pracuje na plánu, jak zničit kupoli zevnitř. Kupole stále vápenatí a brzy se v ní všichni udusí. Jelikož stále nebyla potvrzena čtvrtá řada seriálu, únik z kupole by byl jistě dostačujícím koncem celého seriálu, co si o tom myslíte vy?

(Joe je zatím jediný, kdo může všechny zachránit tím, že svrhne kupoli. Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B
Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /4

Yanek

Přestal jsem na to koukat. Scénáristi už si vymejšlej děsný hovadiny. Bejt to starý Řecko, je to zralý na Deus ex Machine.

#2 Cesc
27.8.2015 | 19:42:47
Cesc

#1 Yanek: Taky jsem na to přestal koukat, pořád jsem si řikal, že tomu dám ještě šanci, ale byla to čim dál větší nuda. :-/

27.8.2015 | 20:22:54
dalibor.durcak

Oběma Vám děkujeme za informace, jsou neocenitelné.

28.8.2015 | 4:24:59
Amper

Já se na to koukám furt, jelikož je tam stále něco co mě k tomu seriálu drží. A celkem mě ten díl bavil. ;) Takže vy si můžete vylévat ty své emoce v diskuzi a né sem do komentářů pod článek.

28.8.2015 | 12:45:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás