Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield

Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield

Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield

Nová královna je na světě a s ní i nové elementy v seriálu. V epizodě jsme viděli náznak superschopností a možného příletu mimozemšťanů. Co dalšího z epizody můžeme vyčíst?

9 0
2.9.2015

Královna na světě

Celá epizoda se točila okolo porodu Evy. Poté, co se ji Barbie pokoušel odtrhnout od Rodiny, Eva porodí novou královnou, kterou nabije svou vlastní silou. Nyní asi můžeme stoprocentně říci, že královna je součástí nové Rodiny, nahradí Christinu a v příštích epizodách může být novým nepřítelem pro Hnutí odporu.

Když Eva předala svému dítěti celou svou životní sílu, infekce z ní vyprchala a my tak po dlouhé době měli možnost vidět normální, příjemnou Evu. Taková Eva ale už pro Rodinu nemá žádný význam a Christine se ji bez mrknutí oka zbaví. Milostný trojúhelník mezi Barbiem, Evou a Julií je tak nadobro vyřešen.


(Nová královna je po superrychlém porodu na světě. Foto: CBS)

Neúčinný lék

Hektor Martin hovořil, že jeho pracovníci budou pokračovat v hledání léku, který měl za úkol najít doktor Marston, aby Aktaion mohl zachránit Patricka, otce Lily. Lék se bohužel zatím zdá být neúčinným a Junior mu poměrně snadno odolal. Hektor a jeho pracovníci nyní budou muset svoje sérum opět upravit. Nabízí se také otázka, zda ukořistěný vlas Christiny byl skutečně její. To by poměrně lehce vysvětlovalo, proč lék nefungoval.

Velký Jim se nachytal a nechal se svým synem využít. Tak, jak jsme tomu byli svědky několikrát v celém seriálu. Zajímavější mnohem je, jakým způsobem Junior Velkého Jima odhodil. Nejednalo se o pouhé strčení, ale skoro se to zdálo, jakoby měl Junior supersílu. To, že se nám seriál mění ve třetí řadě do stále většího sci-fi, víme, ale skutečně budou obyvatelé Chester's Millu mít superschopnosti?

(Velký Jim a Hektor jsou nešťastní, že lék na Juniora nezabral. Foto: CBS)

Superschopnosti v seriálu?

Juniorovo podivné odhození nebylo jediným poznatkem o supersíle. Když Eva porodila novou královnu a dala ji nakrmit, nejen že se ji změnila její barva kůže a byly ji vidět podivně fialové žíly, ale Barbieho odhodila rovněž velikou silou.

Otázkou tak zůstává, zda i ostatní obyvatele Chester's Millu disponují takovouto silou. Pokud ano, proč se o této jejich schopnosti dozvídáme až na konci série, když většina obyvatel je ovládnutých již od počátku třetí řady? A když už jsme u toho, kde se ta síla vzala?

(Eva se ukázala v jednu chvíli v epizodě jako extrémně silná žena. Foto: CBS)

„Oni přicházejí“

Odkud se síla vzala, na to jsme možná v epizodě taktéž našli odpověď. Christine vyprávěla Joeovi o tom, jak byli nuceni (stále nevíme kdo) odejít a přijít na Zem, protože někdo (zase nevíme kdo) zničil jejich domov a nyní hodlá zničit i ten náš.

Co je Christine a její rodina vlastně zač? A kdo přichází? Jsou to mimozemšťani? Budou vypadat stejně podivně jako Christine a zbytek rodiny pokaždé, když je vidíme v zrcadle? O nějaké „větší síle“ jsme věděli už od počátku seriálu, kdy kupole rozmlouvala právě s Joem a Norrie, poprvé ale zjišťujeme, že tyto obyvatelé pocházejí z vesmíru a jsou na cestě na Zem. Že by nová zápletka pro potencionální čtvrtou řadu? Možná to bylo původní myšlenkou. Ne však teď, když nám seriál zrušili.

(Jsou tohle skutečně mimozemšťani? Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy
Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B
Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /4

gladiator992

Dúfam že sa VŠETKO vyjasní ako ma :D

3.9.2015 | 17:24:54
Thundeus

Hlavně žádný otevřený konec!

#4 PenaPP
3.9.2015 | 23:27:07
cupasim

pouze muj nazor: stala se z toho pekna pi****na :/ ale chapu, ze nekteri tenhle zanr maji radi :)

4.9.2015 | 18:32:07
PenaPP

#2 Thundeus: Bohužel tohle přání už se nám nesplní :(

17.9.2015 | 22:31:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás