Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Redux

Shrnutí a postřehy k epizodě Redux

Shrnutí a postřehy k epizodě Redux

Ve třetí epizodě se toho opět hodně událo a spoustu věcí některým z vás mohlo uniknout. Podívejte se proto na postřehy ke třetí epizodě s názvem Redux.

5 0
13.7.2015

Tři týdny vs. jeden rok

Když se Barbie a ostatní obyvatelé Chester's Millu probudili ze svého snění, pamatovali si vše, co se událo v alternativní realitě. V podstatě se pro ně pocitově a emočně daný rok odehrál, zatímco pro Julii a Velkého Jima, kteří zůstali v Chester's Millu, uběhly pouze tři týdny.

Je zajímavé sledovat, kolik toho tato časová propast stačila napáchat. Julia, která si konečně mohla být jistá Barbiem, ho pomalu ztrácí kvůli jeho vztahu s Evou. Norrie, která vedla zcela jiný život než Joe v Chester's Millu, nedokáže pokračovat ve vztahu s Joem a zalíbení spíše hledá v Hunterovi. Na každé postavě v seriálu se velice silně podepsaly události z alternativní reality.


(Barbie se bude muset vyrovnat s tím, že miluje Julii, ale žil s Evou. Foto: CBS)

Dvě záhadné ženy

Ve třetí epizodě se konečně dozvídáme, co je Eva a Christina vůbec zač. Jsou to antropologové, kteří hledali a vlastně skutečně našli vejce. Jenže v té době bylo vejce v Zenithu, což nás dovádí k tomu, že tajemných vajec je mnohem více než jedno.

Eva má dokonce nalezení vejce nahrané na videu a nahrávky se zmocní Velký Jim. Jak už to tak ale bývá, aby jednou Jim ukázal, že patří na stranu klaďasů a podělil se o nahrávku s ostatními, a vzbudil tak podezření ohledně náhlého výskytu Evy a Christiny ve městě, nahrávku nikomu neukazuje.

(Moment, kdy Christina nachází vejce. Foto: CBS)

Souboj vůdců

Zatímco Eva se může prozatím zdát jako neškodná, to samé nemůžeme říct o Christině. Ta se posléze setkává v tunelech s Melanie, kde zjišťujeme, že obě už se jednou v životě dotkly vejce. Melanie se ho dotkla před 25 lety, přesný čas, kdy ho ve svých rukou sevřela Christina, zatím nevíme.

Dalším důležitým zjištěním rozhovoru mezi Melanie a Christinou bylo to, že při dotyku vejce obě pochopily účel kupole – přežít a množit se. Je dost možné, že obyvatelé Chester's Millu z této cesty po zjevení kupole sešli, a návrat na správnou cestu jim měla poskytnout alternativní realita, která by je usměrnila v dalším jejich myšlení.

Melanie rovněž řešila s Christinou, že ona měla být v královské kukle místo Christiny. Christina brala Melanie jako hrozbu a tak se jí zbavila velice elegantním způsobem, kdy ji sice zabila ona, ale byla zároveň za zachránce Julie, kterou se Melanie na rozkaz Christiny pokusila zabít. Melanie tak umírá a zřejmě můžeme vyloučit postřeh z minulé epizody, že se jednalo o někoho jiného.

(Christina vidí v Melanie hrozbu, proto se jí radši zbavuje. Foto: CBS)

Ovládání obyvatel

Christina celou epizodu mluvila o tom, že lidé, kteří byli v kuklách, musí dokončit to, co začali v alternativní realitě. A Christina má už plán a ví, jak dál postupovat. Pomocí záhadného kamene přivolá všechny obyvatele Chester's Millu na jedno místo a zdá se, že všichni zde sešlí přesně navážou na život, který měli v alternativní realitě.

Nejblíže k navázání tohoto života je Junior, který se v alternativní realitě pokusil podpálit svůj dům a nyní to ve skutečném světě udělal. Zdá se, že z obyvatel města budou poslušní poskoci Christiny. Kdo to tedy všechno zastaví? Jediný, kdo není ovlivněn Christinou, je zatím Julia s Jimem. Když už jsme u Velkého Jima, jakou úlohu má asi pes, který ho neustále pronásleduje?

(Norrie a Hunter přicházejí na záhadné volání Christiny. Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /14

Markoman96

Hlavně že je tu shrnutí, ale titulky nikde… f*cking logic :(

#2 mima33 #3 Romix01
13.7.2015 | 18:12:10
mima33

#1 Markoman96: Titulky majú nastavený čas dokončenia na 10.7. takže vôbec nechápem… jeden chlapec tu v komentoch písal, že titulky robí – a skutočne ich robí, lebo tretiu časť som s nimi pozerala dva dni po tom čo vyšla. Nechápem, prečo sa administrátori na edne nedohodnú s ním a nenahrávajú sem jeho titulky, ale čakajú na CW, ktorých prekladatelia sa očividne pod tú kupolu rovno presťahovali :D

#4 tom99
13.7.2015 | 18:34:46
Romix01

#1 Markoman96: Stačí hledat a titulky najdeš, na všechny čtyři díly :) Sice slovenské, ale jsou v pohodě.

#4 tom99
13.7.2015 | 18:46:49
tom99

#2 mima33: Jsme s ním dohodnutí. Titulky by měli být dnes do 21:00. Důvod, proč je zatím nenahráváme na Ednu je ten, že máme dohodu s jinými překladateli, kteří bohužel teď byli vážně nemocní, což jim překazilo dělat titulky k seriálu. Ostatně doufáme, že situace se do příštího dílu skutečně vyřeší a nebudou už další problémy…

#3 Romix01: Na slovenské titulky už dávno najdeš odkaz i u nás na edně v profilu epizody.

#5 Romix01 #6 mima33
webmaster
13.7.2015 | 18:50:34
Romix01

#4 tom99: Ještě lepší, takže ani nemusí hledat, jen kliknout 2× navíc :)

13.7.2015 | 18:54:06
mima33

#4 tom99: aha, nevedela som, že mali zdravotné problémy. Ale aj tak, stačí napísať: Z technických/o­sobných/hocija­kých príčin sa preklad seriálu odkladá na neurčito a nie zbytočne zavádzať. Mne osobne to až tak nevadí, titulky už našťastie veľmi nepotrebujem, aj keď nimi nepohrdnem (nie som v AJ až tak zbehlá), ale nedalo sa nevšimnúť si tie desiatky naštvaných komentárov na fórach. Ešte aj na stránke k seriálu PLL riešili titulky k UTD :D

#8 tom99
13.7.2015 | 19:04:01
Cesc

Zatim to vypadá, že to tu jde ohledně tohohle seriálu z kopce. :-/

Jestli chce někdo český titulky ke 4. dílu, tak sem napište a já vám je pošlu. ;)

13.7.2015 | 19:28:27
tom99

#6 mima33: Psal jsem to do všech diskuzí, kde se to řešilo + najdeš v jednom nedávném článku vyjádření, že se omlouváme za zdržení vydání titulků :-)

#9 mima33
webmaster
13.7.2015 | 19:55:47
mima33

#8 tom99: ale to ja viem, toto sa skôr týka tých, čo hľadajú info len na cwzone (a že ich je)… tam ani v kolonke poznámka totiž nič nie je napísané a v chate sa tiež veľmi na túto tému nevyjadrujú. Ja sama vediem stránku a viem aké to je, keď ľudia očakávajú maximum a pritom zabúdajú, že to robím(e) zadarmo a vo voľnom čase, ale pokiaľ sa niečo takéto deje, je dobré, keď sa jednoducho napíše info. Chronickí sťažovatelia sa budú sťažovať a tí inteligentní to pochopia. :)

#11 tom99
13.7.2015 | 21:12:39
Giskard

Cesta, kterou se seriál vydal ve třetí řadě se mi vůbec nelíbí. Začíná to silně LOSTovatět. Ještě dám jednu šanci a zhlédnu i čtvrtý díl, ale zatím jsem hodně nahlodaný se seriálem skončit. Je to škoda, ale asi si místo toho budu pouštět nějaký starší seriál, který už jsem pár let neviděl.

13.7.2015 | 22:58:34
tom99

#9 mima33: Určitě v něčem máš pravdu, ale když zkrátka překladatelky byly nemocné a ten čas vydání titulků se na cwzone měnil (nebo ostatně se tam můžeš podívat teď a uvidíš, že vydání titulků naprosto nesedí s datem, které je již dnes), tak jsem nechtěl dávat předběžný čas dokončení a během týdne ho 20× měnit, to se lidi budou ještě více zlobit. Proto jsem to vyřešil tak, jak jsem to vyřešil, že jsem to napsal do všech diskuzí a do fóra. Ostatně situace hned se začátkem třetí série není příjemná a já doufám, že v průběhu dalších epizod už snad nebude problém s ničím…

webmaster
13.7.2015 | 22:58:46
gladiator992

Ľudia TITULKY sú na SZ. Vychádzajúcu trošku neskoršie ale vindu .. načakajte na edna a CW ale choďte tam..tam sú vždy !!

14.7.2015 | 9:55:33
Cesc

Tady jsou český titulky ke 4. dílu, jsou to moje 1. titulky, takže to neni žádná profesionální práce, ale snad to ujde. :-) http://leteckaposta.cz/241835809

14.7.2015 | 10:13:28
Thomcore

Postrehy k epizode a nie postrehy k titulkám =).

Tiež sa mi samotný Lost rip off koncept nepáči. Už od prvej série vieme, že to bude mysteriózny seriál a úplne odlišný od knižnej podoby, no čakal som niečo originálnejšie ako alternatívna realita, milión otázok a skoro žiadne odpovede → LOST.

Keď sa zamyslím aj na novými postavami každú sériu, tak to nedáva logiku. Všetky nové postavy by teoreticky mali byť pod kupolou už od prvej série a vetviť ich charakter a nie len z ničoho nič ich dať pod kupolu a tváriť sa, že tam boli doteraz.

14.7.2015 | 14:39:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás