Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not

Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not

Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not

Seriál se ve své premiéře vytasil hned s novými prvky, záhady a dovolil nám nakouknout do alternativní reality. Pojďme se společně podívat, co se stalo v prvních dvou epizodách.

5 0
8.7.2015

Nový příběh

Třetí řada seriálu Under the Dome nám hned zpočátku představila nový příběh, než na jaký jsme byli doposud zvyklí. Barbie vyvedl obyvatele Chester's Millu skrz tunely ven. To, co ale následovalo, mohlo působit v prvních pár minutách velice zmatečně.

Na jedné straně sledujeme, jak Julia, Jim a Junior stále žijí sami v Chester's Millu, zatímco ostatní jsou pryč. Na druhé straně máme možnost vidět ostatní přeživší z města, jak se vypořádávají se svými životy poté, co kupole nadobro zmizela. Sledujeme tak události, které se odehrávají rok poté, co Barbie se zbytkem obyvatel města opustil tunely.


(Barbie vyvádí obyvatele Chester's Millu z tunelu, ale kam? Foto: CBS)

Alternativní realita

Události, které se dějí Barbiemu a ostatním, ale nejsou skutečné. Jedná se nejspíš o alternativní realitu, kterou všichni zažívají, zatímco jsou uvězněni v záhadných kuklách v tunelech. Alternativní realita se přesto mění za pochodu. Velice dobrým příkladem je Junior, kterého zpočátku všichni mají za mrtvého, ale jakmile ho Melanie dostane do kukly, na Juniora si všichni obyvatelé Chester's Millu vzpomínají, jako by s nimi v alternativní realitě žil celou dobu.

Celý proces vzpomínání si je ale trošku pomalý. Když se Barbie setkává s Juniorem, jeho první reakce je ta, že je přece mrtvý, až následně se mu začínají vybavovat falešné vzpomínky na setkání s Juniorem. Je to jako kdyby Melanie přidala Juniora do alternativní reality a všem obyvatelům se pomalu nahrávaly vzpomínky na něj.

(Sam je v alternativní realitě ve vězení za vraždu Angie. Foto: CBS)

Melanie není „naše“ Melanie

Melanie se s pomocí Julie postará, aby Don Barbara, otec Barbieho a zároveň Melanie, dopravil zpět vejce do Chester's Millu. Jakmile to ale Don udělá, Melanie ho chladnokrevně zabije a odhalí nám, že se jedná o někoho jiného. Otázka tak teda zní: kde je Melanie Cross? Nebo ještě lépe: viděli jsme vůbec někdy Melanie a není dívka, která se vynořila na začátku minulé série z jezera od začátku osoba, která se za Melanie pouze vydává?

Na tyto odpovědi si budeme muset ještě chvíli počkat. Zdá se ale, že falešná Melanie je dost možná samotná kupole, nebo alespoň prostředník, který přes ní komunikuje. Samotná Melanie chtěla nějakým způsobem využít vejce, aby ovlivnila obyvatele Chester's Millu v jejich životních rozhodnutích v alternativní realitě.

(Melanie využívá sílu vejce, aby ovlivnila důležitá rozhodnutí obyvatel Chester's Millu. Foto: CBS)

Nové postavy

Melanie souvisí i nové postavy v seriálu – psychiatrička Christina Pine a Barbieho nová přítelkyně Eva Sinclair. I když zatím jejich zapojení do plánu kupole nebylo odhaleno, mohli jsme si v epizodě všimnout jistých momentů, které to aspoň trochu naznačovaly.

Christina může sloužit jako osoba, která chce ostatní obyvatele města přivést na určitou stezku, kterou pro ně kupole zamýšlela. Nelze zapomenout jeden detailní záběr v epizodě na její prsten. Byl tento záběr pouze náhoda, nebo skutečně prsten něco znamená? Eva zase může nějakým způsobem ovlivňovat Barbieho, který zatím jako jediný (kromě zesnulého Benjamina) začíná chápat, že něco v jejich životech není v pořádku.

(Novou a důležitou postavu v seriálu se stává Christina Pine. Foto: CBS)

Velký Jim pro jednou opět zachránce

Kdo by si vsadil na začátku epizody, že Velký Jim, který v posledních dílech dělal všem postavám samé problémy, nakonec všechny zachrání? Jim je právě osobou, která dostane všechny z kukel a zřejmě tak přeruší jejich snění. Otázkou tak zůstává, zda si postavy budou pamatovat události, které se staly v alternativní realitě.

Za zmínění rozhodně stojí i poslední záběr, kdy se Eva podívá na Christinu. Možná jejich pohled nemusí znamenat vůbec nic, ale zároveň také může. Možná se jedná o jediné postavy, které byly v alternativní realitě dobrovolně, a plnily úkoly kupole. Příští díly napoví rozhodně více.

(Padouch Velký Jim pro jednou zachraňuje den. Foto: CBS)

K titulkům

Celý náš web se omlouvá za titulky, které bohužel nebyly udělány k žádnému dílu. Na nápravě se pracuje. Doufáme, že situace se co nejdříve vyřeší. Vysvětlení je takové, že dochází ke špatné komunikaci s tvůrci titulků. O dalším průběhu vás budeme informovat.

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, dejte nám vědět v komentářích. Jak moc se vám líbily první dvě epizody?

Diskuze /1

Cesc

Ještě že se v 3. díle všechno vrátilo do normálu, další díl alternativní reality bych už asi nevydržel. :-D A chtěl bych poděkovat uživateli Honza95 za vytváření titulků. :-)

8.7.2015 | 20:17:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás