Under the Dome Rozhovor s Jolene Purdy

Rozhovor s Jolene Purdy

Rozhovor s Jolene Purdy

Jolene Purdy zodpověděla webu geek-news.mtv.com několik otázek ohledně její role Dodee Weaver. My jsme vám rozhovor samozřejmě přeložili, abyste si mohli zkrátit čekání na poslední epizodu první série.


1 0
16.9.2013

Jak dobře jste znala Pod kupolí, než jste se rozhodla vzít roli Dodee?
Jolene Purdy: Nejsem ten typ holky, co má ráda strašidelné filmy a knihy. Kdysi mě pan Stephen King vyděsil svým „To“, takže jsem o Pod kupolí před konkurzem nic nevěděla. Když jsem se připojila k natáčení seriálu, začala jsem číst knížku. Dodee v ní ale zemře docela brzy, tak jsem čtení na chvíli odložila a nechala scenáristy, aby mi ukázali, jakou cestou se seriálová Dodee vydá.

Její jmenovkyně je v knize od seriálové postavy hodně odlišná. Povězte nám o vaší Dodee?
Jolene Purdy: Moje Dodee je technický génius. V každém koutě rádiové stanice má nějakou přístrojovou vychytávku. Porouchané věci nevyhazuje, protože je plánuje opravit. Bezhlavě se spoléhá na Phila Busheyho, jejího nejlepšího přítele. Dodee vychovávala hluchá matka, a tak hudba nebyla tak úplně součástí jejího života, dokud ji Phil neotevřel oči a nepředstavil jí rock'n'roll ve WYBS. Je sarkastická a vtipná. Vždy se má ty nejlepší úmysly, ale ne vždy ví, jak jednat s lidmi.


O čem jste ohledně své role mluvila s tvůrci seriálu? Chtěli po vás, abyste se na roli nějak připravila?
Jolene Purdy: Jack Bender, Niels Oplev, Neal Baer a Brian K. Vaughan byli nedílnou součástí v dotváření našich postav. Chtěli jsme, aby Dodee byla opravdová, svá a vtipná. Probírali jsme její technickou geniálnost a nedostatky, co se mezilidských vztahů týče. Konkrétně jsem se kvůli roli naučila znakovou řeč. Je to krásný jazyk a ráda bych se v něm i nadále zlepšovala.

Řekla byste, že je spíš na Barbieho straně, nebo na straně Velkého Jima? A proč?
Jolene Purdy: Dodee vkládá velkou důvěru ve Velkého Jima a doufá, že to on všechny zachrání. Já vám říkala, že má špatný odhad na lidi!

Vaše první větší role byla v Donnie Darkovi. Jak vám postava Cherity změnila život? Poznávají vás fanoušci?
Jolene Purdy: Donnie Darko byl můj první konkurz vůbec. Otevřel mi oči, co se týče práce před kamerou. Předtím jsem dělala živé muzikálové divadlo, ale po Donnie Darkovi moje kariéra změnila směr.
Pamatuju si na to, když mě poprvé někdo poznal. Byla jsem na večeři s přítelem a pár, který seděl vedle nás, se na mě pořád díval. Byla jsem z toho trochu nesvá a potom jsem začala zuřit. Rozhodla jsem se jim podívat přímo do očí a říct jim „nazdar“ a pěkně jim vynadat. Když jsem to udělala, ta žena byla tak milá a řekla mi: „Miluju Donnieho Darka a vy jste moje oblíbená postava.“ A já se cítila tak zahanbeně! Poděkovala jsem ji a jsem si jistá, že jsem byla určitě rudá v obličeji. Jak jsem to mohla vědět, že jo?

Co máte dalšího v plánu?
Jolene Purdy: Komedii! Mám v plánu skočit do další sezóny s pořádným smíchem.

Co byste udělala jako první, kdyby se na vaše město snesla kupole?
Jolene Purdy: S rodinou jsme to nedávno probírali. Myslím, že bych zašla do jednoho z těch velkých skladů a nakoupila množství zásob, natankovala všechna auta až po okraj a ujistila se, že jsou všichni moji blízcí a milovaní v pořádku.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás