Under the Dome Rozhovor s Mikem Vogelem

Rozhovor s Mikem Vogelem

Rozhovor s Mikem Vogelem

Máme tu pro vás další rozhovor, tentokrát trochu delší. ;)
Mike Vogel (Dale „Barbie“ Barbara), kterého můžete také znát například ze seriálu Pan Am a Bates Motel nebo z filmů Cloverfield (Monstrum) a The Help (Černobílý svět), poskytl webu digitalspy.com odpovědi na několik otázek.


1 0
1.9.2013

Byl jste fanouškem knihy Stephena Kinga, než jste začal natáčet Under the Dome? Četl jste tu knihu?
Mike Vogel: Knihu jsem nečetl. Všechno se to událo tak rychle a navíc jsem v minulosti měl nějaké zkušenosti s knižními adaptacemi jako byl film The Help, vždy je tam něco pozměněno, aby to všechno klaplo a vytvořilo to více soudržný příběh pro televizní či filmová média. Takže jsem si knihu předem nepřečetl, protože jsem si nechtěl utvořit představu o postavě, kdyby se scenáristé rozhodli postavu ubírat jiným směrem. Ale rozhodně si knihu plánuju přečíst, až skončí tato série. Ale jedno je zvláštní, mnoho fanoušků knihy si tak nějak povzdychává, že se seriál od knihy velmi liší a že Stephen King prodal práva kvůli ziskům. Já si myslím, že je zcela jasné, že zaprvé už tohle Stephen King vůbec nemá zapotřebí a zadruhé to říkal on sám, že kdyby měl tu možnost rozvíjet příběh dál, byla by kniha seriálu hodně podobná. Stephen King se na seriálu výrazně podílí, i na jeho vzniku. Pravidelně nám k tomu sepisuje poznámky a během natáčení je jeho vize pevným základem. Je to skvělá zkušenost, co se spolupráce týče, a je skvělé vidět, že člověk, který tohle všechno vymyslel, se stále snaží, aby si vše zachovalo věrnost jeho původní vizi.

Reakce na seriál a vysoké ratingy vás musí těšit.
Mike Vogel: Jo! Je to docela vtipné, protože jsme tady v Severní Karolíně, v městečku Wilmington, které je Hollywoodem, celebritami a tak téměř nedotčené, což je naprosto skvělé. Jste tak trochu odříznuti od dění ve zbytku státu i od dění celého světa. Doslechnete se o tom, co se děje, ale nepřipadá vám to jako realita. Když jsme jeli na Comic-Con a setkali se tam se skvělou odezvou na seriál, bylo to poprvé, co jsme si vyndali hlavu z písku a rozveselili se zjištěním, že lidé doopravdy ten seriál sledují. Bylo to vážně skvělé.


Otravují vás teď všichni, abyste jim z děje něco prozradil? V první sérii je mnoho záhad.
Mike Vogel: Všichni se kolem mě slítávají jako hejno vos, ale já můžu říct jen jediné… Většina ze záhad bude na konci série rozluštěna. Skvělé ale na tom je, že když se zodpoví jedna otázka, připadá vám, jako kdybyste odloupli jen jednu vrstvu cibule a pod ní se objevila otázka další. A na konci série nás čeká velký cliffhanger. V první polovině série jsme se spíš zabývali tím, jak jednotlivé postavy čelily stávající realitě, chaosu, nedostatku vody a mnohému dalšímu. V druhé polovině série se tento svět začal míchat s trochou sci-fi a mystična ohledně kupole. A právě na konci série se tyto dva světy dokonale propojí a vyústí velkolepým finále.

Obyvatelé musí čelit hrozbám, které jsou uvnitř kupole, tak i zvenčí.
Mike Vogel: Ano, musí čelit dvojnásobným hrozbám. Nebezpečí číhá přímo před nimi, je jím ten člověk, který stojí vedle nich. Nikdo nemůže tušit, jak ten druhý v téhle situaci zareaguje, a o to je to horší, když probíhá boj o moc. A pak tu byly hrozby, které přicházely zvenčí. Lidé tam venku se snažili přijít na to, kde se tam ta kupole vzala a zda s tím mají společného něco ti lidé uvnitř a tak dále. Takže se budu opakovat, v tomhle seriálu je mnoho záhad, na jejíchž zodpovězení si budeme muset ještě chvíli počkat.

Vaše postava Barbieho má temnou minulost. Kolik toho o ní a o tom, co skrývá, víte vy?
Mike Vogel: Vím toho dost. Rozhodně ale budou scenáristé představovat další věci, o kterých já nebudu mít ani ponětí. To je na tom právě to skvělé, protože se jako herec musíte někdy vézt na stejné vlně jako diváci. Barbie má sice temnou minulost, ale nedá se nazvat až úplně hříšnou či zločinnou. Barbie je antihrdina. Je jakýmsi hrdinou proti své vůli. Podle mě je v jádru klaďas a od toho se odvíjí jeho cesta v první sérii. Stává se ochráncem a plně využívá schopnosti, které získal během své služby ve zvláštní jednotce. Balancuje na velmi tenkém laně, když se snaží skrývat své činy, ale protože pod kupolí není nikdo, kdo by dosvědčil, že to, co se stalo, nebyla úplně jeho vina, vypadá to s ním bledě.

Jak se podle vás vyvine postava Barbieho dál?
Mike Vogel: Zajímavá otázka. První série se zabývá přibližně 13 dny pod kupolí, takže uvidíme, jak se Barbie střetne s Velkým Jimem. Velký Jim se pak v podstatě stane tím, čím si všichni ze začátku mysleli, že bude Barbie. A v tomhle tkví zábavnost tohohle seriálu. To, že se něco ze začátku nějak nastolí, nemusí znamenat, že tak to i skončí. Ani postavy nejsou těmi, za které je pokládáme.

Nedávno jste se zhostil velké role v Bates Motel. Byla zábava hrát vaši postavu?
Mike Vogel: To byla! Vtipné ohledně těchto dvou charakterů je to, že zástupce šerifa Shelby v Bates Motel je tak trochu Barbie naopak. Začínal jako řádný člověk, byl taky přece policajt! Měl být bezúhonným občanem. Taky, že byl… v tom městě. Jen se koukněte na miláčka Británie, Freddieho Highmorea! Je tak úžasný herec, ta zvrácenost, neobvyklost a izolovanost, kterou vložil do své postavy Normana Batese, je tak dokonalá. Celé herecké obsazení, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke a Nestor Carbonell, bylo opravdu fantastické. Zpátky k Shelbymu, on má jedno tajemství, které se stane jeho zkázou. Kdežto u Barbieho očekáváte spoustu kostlivců ve skříni, ale v podstatě je to dobrák od kosti, který se jen připletl do nešťastných situacích a snaží se své činy nějak odčinit.

A na závěr se vás zeptáme, bez čeho byste se neobešel, kdybyste uvíznul pod kupolí?
Mike Vogel: Myslím, že bych se neobešel bez hudby. Na seriálu se mi právě líbí, že tam je Phil a Dodee, kteří dělají v rádiu. Hudba je velkou součástí mého života, ovlivňuje mou náladu. Vždycky mi připadá až šílené, jak si díky jedné zaslechnuté písničce můžete úplně živě vybavit určitou situaci ve svém životě, kterou s ní máte spojenou. Myslím, že kdybych takhle měl skončit, chtěl bych, abych s sebou měl nějakou skvělou písničku.

Diskuze /1

mauvais-ange

„…u Barbieho očekáváte spoustu kostlivců ve skříni, ale v podstatě je to dobrák od kosti, který se jen připletl do nešťastných situacích a snaží se své činy nějak odčinit…“ upřímně, když jsem si ještě myslela, že nějakého toho kostlivce ve skříni má, zdála se mi jeho postava mnohem zajímavější

2.9.2013 | 14:55:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás