V
79/100 - 48×

V

S dnešním probuzením zjišťuje lidstvo, že se nad všemi hlavními městy vznášejí vesmírné lodě. Vetřelci tvrdí, že přicházejí v míru a přinášejí nám dary ve formě medicínských zázraků a technologického pokroku. Slibují, že nám neublíží. Jenže lžou.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 46 minut
hrají
Morena Baccarin (Anna), Oded Fehr (Eli Cohn), Elizabeth Mitchell (Erica Evans), Laura Vandervoort (Lisa), Joel Gretsch (Otec Jack Landry), Morris Chestnut (Ryan Nichols), Logan Huffman (Tyler Evans)

Speciální vydání postřehů z epizody 2x10 Mother´s Day

Speciální vydání postřehů z epizody 2x10 Mother´s Day

Poslední epizoda seriálu V byla odvysílána skoro před dvěma měsíci, připomeňte si nejdůležitější momenty a zajímavosti z toho, co se stalo.

0 0
13.5.2011

1. Jak obelstít Stopaře? Lisa dorazí jako speciální zásilka do skladiště, ve kterém Pátá kolona plánuje provést atentát na její matku, nejvyšší velitelku Návštěvníků Annu. Rakev, ve které byla přivezena, má zinkovou výplň. Pokrytí vrstvičkou oxidu, která chrání před vzdušným kyslíkem i vlhkostí se nazývá „pasivace“. Při oxidaci povrchu zinku se vytváří sloučenina, která je nepropustná pro vodu i vzduch. Zinek dokonale pokryje povrch celé plochy a tudíž je pro účely zamaskování lidského pachu velmi vhodný a ani nejlepší Stopař není schopen skrz něj cokoliv zachytit. Pátá kolona si je schopností Stopaře velmi dobře vědoma a nalíčí na něj i druhou léčku v podobě obálky, která ho dovede až do skladiště přesně, jak bylo v plánu. Návštěvníci si myslí, že našli úkryt, kde teroristická skupina Lisu drží, ale s tím odboj přesně počítal.

2. Morální dilema – Erica a její tým přijdou s velmi riskantním a trochu nedomyšleným plánem. Chtějí po dceři, aby zabila svou vlastní matku. To, s čím by každá dcera, která má srdce a cítí lidské emoce, měla velký problém. Lisa neváhá a vytáhne zbraň z šuplíku. Anna ji však uvidí v odrazu zrcadla a začne hrát na její lidskou stránku. Předstírá, že také cítí lidské emoce, že Návštěvníci a lidé opravdu mohou žít v míru. Tvrdí, že si neuvědomila, že emoce nemusejí být špatné, dokud se nedostala do situace, kdy by mohla ztratit svou dceru. Lisa nedokáže Annu zabít a odkládá zbraň tam, odkud ji vzala a tím dokázala, že je úplně jiná než její matka.

3. Znovushledání – Po dlouhých patnácti letech, kdy byla bývalá královna uvězněna v útrobách lodi, přestoupí před své děti. Všichni přítomní jsou jejími potomky. Jde o velké znovushledání. Někteří se dívají na Dianu s nadšením, jiní již oddali svou věrnost nové královně Anně. Ta ovšem ztrácí část své věrohodnosti, když všem tvrdila, že svou matku zabila, a ta přitom nakráčí v její nepřítomnosti před všechny Návštěvníky.

4. Dianin konec – Diana ani nedokončí svůj proslov ke svým lidem a je probodnuta ocasem své dcery. Anna jí vyzdvihne vysoko do vzduchu a pak jí odmrští na zem. Anna na rozdíl od své dcery Lisy nemá s vraždou matky žádný problém a bez mrknutí oka ji zabije. Poté pronese k Lise větu: „Takhle se zabíjí vlastní matka.“

5. Ryanův konec – Ryan se vydává za svou dcerou se snahou ji odvést z lodi. Ta ovšem zcela propadla Annině vlivu a v obraně a rozzlobení vytasí na svého otce ocas. Vyčítá mu, že ji opustil a nechal trpět v bolestech a že Anna je její pravá matka, která jí pomohla. Ryan se jí to snaží vysvětlit, ale tím si ji ještě více nahněvá. Rozzlobená Amy švihne svým ocasem a omotá ho Ryanovi kolem krku. Ten se chvíli brání, ale poté padá k zemi. Smrt zasazenou od své vlastní dcery by Ryan asi nikdy nečekal. Pátá kolona ztrácí dalšího svého bojovníka za mír.

6. Není Lisa jako Lisa – Z nevzhledně vyhlížející čerstvě vylíhnuté samičí královny se díky Joshuovi a jeho týmu stala Lisina dvojnice. Anna vytáhne záložní plán a nahradí tak svou původní dceru, která ji zradila, novou „Lisou“, která vypadá k nerozeznání od té původní. Joshua jí implantuje Lisiny vzpomínky, ovšem s poznámkou, že jen ty, které bude potřebovat. Pátá kolona to tedy má stále pojištěné na jednom z nejdůležitějších míst a jejich spolupráce s Lisou je utajena. Anně tak nevědomky unikly mezi prsty pro ní zásadní informace o jejích nepřátelích.

7. Kam zmizel Hobbes? Když se tým po neúspěšném atentátu na Annu vrací do sklepa, kde přebýval Hobbes a kde je jejich základna, najdou všechno vyklizené. Po Hobbesovi ani památky. Utekl snad zbaběle z boje proti Návštěvníkům, nebo se stalo v jeho životě natolik závažného, že všechno ostatní musí jít stranou? Přibude tato postava na seznam těch, s nimiž už se v další sérii nesetkáme?

8. Nepotrestaná zrada – Marcus se přiznává své královně Anně, že ji zradil a podlehl Dianiným manipulacím. Nastavuje své hrdlo, aby ho mohla zabít, ale Anna ho ušetří. Jak se zdá, Anna není tak nelítostná a umí i odpouštět. Řeklo by se, že jakýkoliv náznak zrady bude po zásluze potrestán. Když se ovšem viník přiznal a je navíc jejím velkým spojencem a možná i přítelem, udělá výjimku. Což nás opět přivádí k otázce, cítí Anna lidské emoce?

9. Kudlanka nábožná – Jak to celkem nevinně začalo, tak tragicky to končí. Po ukončení páření nové Lisy s Tylerem, dojde k tomu, že Lisa Tylerovi prokousne hrdlo. Pravá Lisa celý pářící obřad s hrůzou sleduje v přímém přenosu z cely, ve které vystřídala svou babičku. Je tedy velice pravděpodobné, že s Tylerem se již v seriálu nesetkáme, což mnozí fanoušci uvítají s nadšením. Je ovšem také možné, že Anna tuto „podívanou“ pouze nastražila jako pomstu Lise a skutečný scénář se odvíjel jinak.

10. Lars Tremont – V této epizodě se nám poprvé objevila nová postava, která ovšem v seriálu V až tak úplně nová není. Její představitel, Marc Singer se totiž objevil v původní sérii z roku 1983 jako reportér Mike Donovan (na malém obrázku vpravo). O Larsu Tremontovi toho zatím moc nevíme, pouze to, že je vůdcem projektu Áres. Vystřídá jeho postava některou z postav, které v této epizodě předčasně skonaly?

11. Co bude s Chadem? Při hledání Lisy analyzovala FBI nahrávku, kterou anonymně teroristé zaslali do televize. Nepodařilo se jim rozeznat pravý hlas mluvčího po jeho úpravě. To, čeho lidská technologie není schopna, je ovšem snadno zjistitelné pomocí technologie Návštěvníků. Díky ní se Anna dozví, že hlas na nahrávce patří Chadu Deckerovi. Nechá pro něj poslat a chce si to s ním vyřídit osobně. Co Chada asi čeká? Slehne se po něm zem navždy?

12. Projekt Áres – Hluboko pod zemí, asi 2 kilometry pod Manhattanem se nachází ústředna odboje proti Návštěvníkům. Je chráněna tak dobře, že by vydržela atomový útok i pád mateřské lodi na zem. Projekt Áres je tajný projekt nejvyšších vojenských a politických špiček celého světa, kteří již dlouho pojímali podezření, že Návštěvníci nepřiletěli v míru. Áres je poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidstva.

13. Annino Požehnání – V minulém díle se Anna snažila požehnat jedné ženě a podařilo se jí to. Ale jak říká Marcus, málem ji to zabilo. Anna má však v plánu ovládnout masy lidí a požehnání jednomu je jí málo. Proto se pokouší požehnat všem lidem na Zemi. Zatímco lidem hlásá: „Cítíte jen klid, vnímejte jen mír,“ sama trpí v bolestech, až jí z očí teče krev. Jistě vás napadlo, že tak by asi akt předávání klidu a míru vypadat neměl.

14. Amyino požehnání – Úkolu, v němž by Anna selhala, nebo by dokonce zemřela, se zhostí Ryanova dcera Amy. Amy je kříženec mezi Návštěvníky a lidmi. Přestože je unikátní, nikdo nepředpokládal, že by vůbec mohla existovat, a je první svého druhu, tak by nikdo nečekal, že bude mít takové schopnosti jako má jen královna Návštěvníků – schopnost požehnání. Jak se to zdá nemožné, opak je pravdou. Amy bez sebemenšího problému, díky své lidské stránce, kterou zdědila po své matce Valerii, ovládne miliardy lidí na celé planetě ve jménu své nevlastní matky, která si ji přisvojila.

15. Svět v transu – Jak to vypadá, když všichni lidé na celém světě upadnou do transu, se můžete podívat na následujících obrázcích z Tokia, Singapuru a Londýna. S tím přibývá ve známost umístění další lodi nad planetou (Singapur). Celkem je tedy známo rozmístění 21 lodí z celkového počtu 29 lodí. Rozmístění všech lodí je sepsáno v Postřezích k sedmé epizodě. Na obrázcích je vidět, že se byly vytvořeny pomocí počítače.

16. Tichá voda břehy mele – Dva panáci, do kterých by nikdo neřekl víc, než že si umí zavázat tkaničku u boty, jsou členy tajného projektu, který má potenciál na záchranu lidstva. Chris Bolling a Paul Kendrick jsou dva agenti FBI, kteří už nějakou dobu vyšetřovali Ericu, zda není členkou Páté kolony. Co je jistě překvapením, že ji sledovali ne proto, že by ji předali autoritám, aby se zodpovídala za útoky, ale spíš proto, zda by se k jejich tajném odboji mohla přidat. Ještě směšněji teď vyznívá jejich reakce na úmrtí jejího manžela při útoku na Eli Cohna, po kterém řekli, že s jejím vyšetřováním končí.

17. Najdi svého boha – Když v tomto díle Jack říkal: „Celý život jsem vzhlížel k nebi, abych viděl Boha. A teď na něm vidím 29 lodí. A za nimi stovky dalších. Zase tam chci vidět Boha.“ To ještě netušil, v ten samý den bude sám vzhlížet s nadšením a zaujetím k nebi k jedné z těch lodí. Jak to s ním a ostatními obyvateli Země bude? Pomate je účinek požehnání natolik, že ztratí víru v to, v co do té doby věřili?

Odpovědi na mnohé otázky, které si právě pokládáme, se bohužel nedozvíme, jelikož seriál V byl 13.5.2011 oficiálně zrušen stanicí ABC.

Diskuze /3

TheCW

Fakt skvělý!!! Proč musejí všechny dobrý seriály zrušit? A myslím, že zrovna V by si 3. sérii zasloužil. Bez Anny (Moreny) umřu! :D A jinak… opět skvělé postřehy! ;)

13.5.2011 | 22:18:31
rombor

Aj ja musím opäť pochváliť postrehy a zároveň prejaviť svoje sklamanie z poslednej vety. Je to fakt škoda… :(

15.5.2011 | 20:25:37
rony

Je koniec – viac tu:

http://www.edna.cz/…reti-sezony/?…

15.5.2013 | 10:22:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama