The Vampire Diaries (Upíří deníky) Epizody - Sezóna 2

Epizody - Sezóna 2

 • S02E01: The Return

  S02E01: The Return

  Matt, Tyler a Caroline měli autonehodu. Jeremy zatím vypil Anninu krev a spolykal prášky. Damon věří, že políbil Elenu, i když to ve skutečnosti byla Katherin, která připravila Johna o prsten a zanechala s bodnou ránou v břiše. Elena se zatím vrací domů a nachází na zemi Johna a tak volá pohotovost. Než však zjistí, kdo Johna napadl, Katherin zmizí. Elena běží za Jeremym, který se probírá, a tak volá Stefanovi, aby zjistil, zda je v pořádku. Stefan řekne, že Jeremy si nevzal tolik prášků, aby ho zabily a tak ho Annina krev uzdravila. Elena se vydává za Caroline do nemocnice, kde narazí na Bonnie a Damona, který se nabídne, že dá Caroline svou krev, aby se uzdravila. Chce si s Elenou promluvit o tom polibku, ale ta o ničem neví, když ani netuší, že mluvila s Jennou, dojde Damonovi, že se Katherin vrátila. Ta mezitím vkráčí do Elenina domu, kde čeká Stefan, který ji však pozná. Do města na pohřeb přijíždí i černá ovce rodiny, strýc Mason Lockwood. Elena jde se Stefanem za Johnem zjistit, co Katherine chce, ale ten nic neřekne, a tak mu Stefan doporučí odjet z města.

  10.9.2010
  3 360 000
  42 minut
 • S02E02: Brave New World

  S02E02: Brave New World

  Elena je na Damona naštvaná po té, co se ji pokusil políbit a pak proměnit Jeremyho v upíra a Caroline po návštěvě Katherine s Damonovou krví v oběhu umírá. Probouzí se uprostřed noci s podivným hladem, neodolatelnou touhou po krvi, a tak nepozorovaně jednu transfuzi ukradne a ochutná. V Mystic Falls zatím Elena a Bonnie organizují karneval, a Stefan zasvěcuje Jeremyho do světa upírů. Damon pátrá po tajemství rodiny Lockwoodových, zatímco mu je nabídnuto řízení Rady. Tyler se přiznává Masonovi, že má občas nevysvětlitelné výbuchy vzteku a pak okno, což slyší i Damon. Caroline si začíná uvědomovat, že s ní není něco v pořádku, a když se jí začnou objevovat špičáky, kousne místní sestřičku, donutí ji zapomenout a po setmění opouští nemocnici a vydává se za Mattem na karneval. Mason mezitím v sídle hledá dědictví po své matce, měsíční kámen a Jeremy má roztržku s Damonem.

  17.9.2010
  3 010 000
  43 minut
 • S02E03: Bad Moon Rising

  S02E03: Bad Moon Rising

  Elena, Stefan a Damon se vyptávají Alarica na Isabelin výzkum na univerzitě Duke, který se kromě upírů zabýval i vlkodlaky. Tyler sleduje Masona do podzemního sklepení zřícenin starého Lockwoodského sídla. Zatímco se Damon s Elenou a Alaricem vydávají na Duke, zůstává Stefan s Caroline, která se snaží smířit se svým novým životem upíra. Každodenní trápení jí usnadní Bonnie, když pro ni vyrobí podobný prsten, který ji umožní vycházet na slunce. Isabeliným výzkumem je provádí její bývalá asistentka Vanessa, ale v dalším okamžiku se objeví ve dveřích s kuší, ze které vystřelí na Elenu, ale Damon jí pohotově poslouží jako štít. Damon se snaží napravit zničený vztah s Elenou, ale ta už mu nedáví velkou naději. Když Vanesse řeknou pravdu, kdo skutečně jsou, a co se stalo Isabel, řekne jim o původu vlkodlaků a jejich smrtících kousnutí pro upíry. Stefan zatím učí Caroline lovit, která se chce zoufale dostat na Tylerovu party za Mattem.

  24.9.2010
  3 570 000
  43 minut
 • S02E04: Memory Lane

  S02E04: Memory Lane

  Stefan má podivný sen o Katherine, plese a Damonovi s Elenou. Když se probere, leží v klidu doma v posteli se svou drahou polovičkou, do chvíle než si uvědomí, že se jedná o Katherine, která se mu lehce dostala do hlavy. Stefan se snaží odhalit její pravý důvod, proč se vrátila do Mystic Falls, ale Katherine trvá na tom, že jí jde pouze o Stefana. Tyler chce od Masona vědět, jak se proměnil ve vlka, ale ten s ním o tom nechce mluvit. Katherine se Stefanovi zmíní o vlkodlacích, tedy o Lockwoodových, kteří stáli za vyhlazení upírů ve městě v roce 1864. Stefan se přizná, že mu na Katherine pořád záleží, ale jen proto, aby ji mohl oslabit sporýšem a zamknout ve sklepě. Katherine mu tedy poví o dohodě, kterou s Lockwoodem uzavřela, aby unikla, a co se skutečně stalo onehdy na plese. To že se do ni Stefan zamiloval mnohem dřív, než použila nátlak. Jenna pořádá grilování pro Masona, čehož využijí Alaric s Damonem, který doslova srší narážkami na vlky a psy, aby ověřili svou vlkodlačí teorii. Elena zatím tráví čas s Caroline, která se snaží ukázat na slabá místa v jejím vztahu se Stefanem.

  1.10.2010
  3 180 000
  43 minut
 • S02E05: Kill or Be Killed

  S02E05: Kill or Be Killed

  Mason vypráví Tylerovi, jak nechtěně v sebeobraně zabil svého kámoše, a tak spustil své prokletí, takže se pokaždé během úplňku mění ve vlka. Elena a Stefan se potají scházejí, zatímco na veřejnosti to kvůli Katherine vypadá, jako že se rozešli. Mystic Falls otevírá svůj nový veřejný park, a tak každý přikládá ruku k dílu. Stefan se snaží udobřit s Masonem, ale ten nemá zájem. Jeremy se snaží spřátelit s Tylerem a ten ho spolu s dalšíma dvěma holkami pozve k sobě. Mason řekne šerifce, že Damon a Stefan jsou upíři, ale aby mu uvěřila, přidá do pití sporýš. Caroline si stěžuje na svůj vztah s mámou, ale zároveň se snaží vyzvídat jak je na tom Elena se Stefanem. Tyler uvidí Jeremyho kresby o vlcích, a tak mu dojde, že něco ví. Když se Damon napije sporýše, shodnou se se Stefanem, že Mason musí být zastaven a tak ho sledují do lesa.

  8.10.2010
  3 470 000
  42 minut
 • S02E06: Plan B

  S02E06: Plan B

  Navzdory Elenině snaze držet Jeremyho v bezpečí, nabídne Jeremy Damonovi a Alericovi pomoc vyřešit situaci s Katherine jednou pro vždy. Caroline sdílí několik vzácných okamžiků se svou matkou a Bonnie náhodou objeví nové informace o Masonovi, se kterými se svěří Stefanovi, a které dovedou Damona vzít věci do svých rukou.

  22.10.2010
  3 620 000
  43 minut
 • S02E07: Masquerade

  S02E07: Masquerade

  Stefan a Damon se rozhodnou uskutečnit nový plán, jak se vypořádat s Katherine na Lockwoodském maškarním bále. Katherine volá své staré známé, Lucy, aby ji na bál doprovodila. Bonnie, Jeremy a Alaric dělají vše proto, aby pomohli Stefanovi a Damonovi, ale Katherine má nečekaný plán, který nikdo nemohl předvídat. Věci změní směr, když si Matt začne dobírat Tylera.

  29.10.2010
  3 395 000
  43 minut
 • S02E08: Rose

  S02E08: Rose

  Stefan a Damon vyjíždějí, aby zachránili unesenou Elenu, která se dovídá nové informace o upírech a událostech v dávné minulosti. Jeremy pomáhá Bonnie po té, co omdlí, když provede těžké a namáhavé kouzlo a Caroline se snaží, aby Tylerovi co nejvíce usnadnila jeho proměnu.

  5.11.2010
  3 560 000
  43 minut
 • S02E09: Katerina

  S02E09: Katerina

  Elena se staví do nebezpečné pozice, když sama hledá pravdu o Katherinině minulosti, a co na ni může čekat v její budoucnosti. Protože ví, že by Stefan nikdy nesouhlasil s jejím plánem, zaváže Caroline mlčením. Damon využívá svého nového důvěrníka, aby mu pomohl objevit skutečný účel a moc měsíčního kamene. Jeremy a Bonnie potkávají Luka, nového studenta s nečekanou rodinnou historií.

  12.11.2010
  3 547 000
  43 minut
 • S02E10: The Sacrifice

  S02E10: The Sacrifice

  Elena se rozhodne vzít věci do svých rukou a nabídne Rose lákavou nabídku výměnou za její pomoc. Když však věci naberou nečekaný zvrat, požádá Rose Damona o pomoc s plánem, který už Elena dala do pohybu. Jeremyho nerozvážný pokus pomoct Bonnie získat měsíční kámen ho staví do život ohrožující pozice a Stefan je tak nucen vystavit se sám nebezpečí. Bonnie a Luka utvářejí bližší spojení. Tyler ukazuje Caroline Lockwoodský sklep, kde Caroline učiní objev, který oběma nažene strach.

  3.12.2010
  3 777 000
  42 minut
 • S02E11: By the Light of the Moon

  S02E11: By the Light of the Moon

  Jak se úplněk blíží, Caroline pomáhá Tylerovi připravit se na transformaci, které je neschopen zabránit. Zatímco Stefan a Katherine spolu hrají hry mysli, Damon a Alaric jsou podezřívaví, když se cizinka Jules objeví v Mystic Falls, hledající svého pohřešovaného přítele Masona. Elena je frustrovaná, mezitím co po celou dobu jsou Jeremy a její přátelé pryč, aby ji udrželi v bezpečí. Bonnie a Luka spolu pracují na kouzlu, zatímco mají mezi sebou stále tajemství. Nakonec se nečekaně objeví Elijah s nabídkou, která by mohla změnit vše.

  10.12.2010
  3 212 000
  43 minut
 • S02E12: The Descent

  S02E12: The Descent

  Stefan a Alaric se snaží najít Isobel, aby se jí zeptali na Klause, ale bezúspěšně. Elena a Rose spolu mají upřímný rozhovor o jejích citech k oběma bratrům. Damon se snaží zlomit vlkodlačí kletbu a zachránit Rose, zatímco umírá bolestivou smrtí a ohrožuje všechny ve městě. Na povrch vyplavou některé nové informace o Jules, které ostatním naženou strach. Caroline si není jistá svými city k Tylerovi, a chce, aby spolu na nějako dobu zůstali jen dobrými přáteli. Vše se změní, když někdo zemře.

  28.1.2011
  3 460 000
  43 minut
 • S02E13: Daddy Issues

  S02E13: Daddy Issues

  Johnathan Gilbert se vrací do Mystic Falls k nemilému překvapení Eleny, Jenny a Damona. Caroline poví Stefanovi o rozhovoru s Tylerem, a tak se Stefan snaží, jak může, aby se dostal k zmatenému a emočně nestálému Tylerovi. Jeremy utěšuje Bonnie po znepokojující konverzaci s Jonasem. Když si Jules vezme rukojmí, situace se rychle vystupňuje v násilnou konfrontaci.

  4.2.2011
  3 166 000
  43 minut
 • S02E14: Crying Wolf

  S02E14: Crying Wolf

  Stefan a Elena se vydávají na cestu na, jak doufají, romantický víkend v Gilbertovském rodinném domě u jezera, avšak netuší, že nejsou sami a někdo je ze stínu sleduje. Jenna si začíná dělat starosti, že k ní Alaric není úplně upřímný. Jules vysvětluje Tylerovi důležitost kletby Slunce a Měsíce, ale záměrně vynechává podstatný detail. Damon si zajde do Historical Society na čaj, aby si mohl promluvit s Elijahem, ale ten mu nehodlá vyzradit žádné tajemství. S Carolininou a Jeremyho pomocí, Bonnie použije falešné opatření, aby zjistila od Luky novou šokující informaci. Nakonec Tyler nabídne Mattovi nějaké rady ohledně jeho vztahu.

  11.2.2011
  2 814 000
  42 minut
 • S02E15: The Dinner Party

  S02E15: The Dinner Party

  Stefan vypráví Eleně o temných časech ze své minulosti a o nečekané osobě, jejíž vliv změnil vše. Po té, co Luka poví pravdu, Jonas se snaží vyjasnit svoje pocity Bonnie a Jeremymu. Damon se snaží přistihnout Elijahu nepřipraveného, a tak uspořádá večírek pro něj, Jennu, Alarica a Andie, ale informace v poslední chvíli uvrhne Damonův plán v chaos.

  18.2.2011
  3 070 000
  43 minut
 • S02E16: The House Guest

  S02E16: The House Guest

  Katherininy hry jdou už všem na nervy, ale Damon, Stefan a Elena si uvědomují, že její znalosti historie Mystic Falls jim můžou pomoci zůstat naživu. Caroline frustrovaná jejím vztahem s Mattem najde nový způsob jak získat jeho pozornost. Alaric učiní překvapivé vyznání Jenně a Katherine učiní jiný druh doznání Damonovi. Stefan a Bonnie se snaží přesvědčit Jonase a Luku, že můžou všichni spolupracovat dohromady, ale nedostatek Jonasovi důvěry vede k násilné a výbušné konfrontaci.

  25.2.2011
  2 980 000
  42 minut
 • S02E17: Know Thy Enemy

  S02E17: Know Thy Enemy

  Elena a Alaric jsou oba naštvaní na Johna, když Isobelin nečekaný návrat nechá Jennu zničenou. Bonnie pracuje s Damonem a Jeremym na hledání kouzla, které Bonnie potřebuje k využití moci jejich předků. Caroline se zlomeným srdcem neví, co si má s Mattem počít. Stefan a Damon si uvědomí, že mají novou tajnou zbraň.

  8.4.2011
  2 750 000
  43 minut
 • S02E18: The Last Dance

  S02E18: The Last Dance

  Zatímco se střední připravuje na Decade Dance 1960, Elena začne dostávat znepokojující zprávy od Klause prostřednictvím neobvyklého zdroje. Bonnie se snaží znovu uklidnit Jeremyho, že je na pomoc Eleně dost silná, ale starostlivý Jeremy žádá Stefana o radu. Caroline přemluví Matta, aby ji vzal na tanec. Poněvadž očekávají, že se Klaus na tancovačce ukáže, Damon se taktéž účastní jako doprovod, ale Klaus, momentálně v těle Alarica hraje složitou hru, která je drží na hraně. Konečně, Damon přichází s novým akčním plánem, který šokuje a rozruší všechny.

  15.4.2011
  2 728 000
  43 minut
 • S02E19: Klaus

  S02E19: Klaus

  Stefan a Damon jsou vzteky bez sebe, když zjistí, že Elena jim oběma vzdoruje, aby uzavřela nové spojenectví a převzala kontrolu nad plánem jak přechytračit Klause. Nesouhlas s tím, jak Elenu ochránit vede k růstu napětí mezi bratry Salvatory. Mezitím, Stefan má plné ruce práce jak snaží udržet zmatenou a vyděšenou Jennu v bezpečí. Flashback nás zavede do roku 1491 a ukáže, Katherinino představení Elijahovi a Klausovi spolu s původem kletby měsíčního kamene. Elena se dozví nové šokující informace o motivech Klause.

  22.4.2011
  2 700 000
  43 minut
 • S02E20: The Last Day

  S02E20: The Last Day

  Damon je ochoten zajít až do krajností, aby zabránil Eleně stát se obětí v Klausově plánu zlomit kletbu. Damonova akce ho postaví do velkého rozporu se Stefanem a napětí, které začalo mezi bratry vřít kvůli jejich rozdílným názorům na to, jak pomoci zachránit Elenin život se vystupňuje do konfliktu. Tyler se vrací do Mystic Falls, když obdrží znepokojující telefonát. S úplňkem, který značí příchod rituálu, Stefan a Elena stráví romantický den spolu – se strachem, že to může být jejich poslední.

  29.4.2011
  2 569 000
  43 minut
 • S02E21: The Sun Also Rises

  S02E21: The Sun Also Rises

  S nadcházejícím blížícím se úplňkem, se Elena snaží připravit na vše, co pro ni Klaus naplánoval a Tyler čelí své druhé proměně. Děsivé události se rychle vymknou kontrole, a to navzdory nečekanému projevu hrdinství. Nakonec Damon přizná Stefanovi pravdu a strašlivém novém vývoji událostí, kterému musí čelit.

  6.5.2011
  2 840 000
  43 minut
 • S02E22: As I Lay Dying

  S02E22: As I Lay Dying

  Zatímco Mystic Falls se připravuje na náměstí na promítání Gone with The Wind, Damonovi vzpomínky na Katherine z roku 1864 se míchají s realitou a Elenou v současnosti. Stefan platí strašlivou cenu za svůj pokusu předejít tragédii, a šerifka Forbesová učiní smrtelný omyl, když se snaží zajistit všem bezpečí. Víc než jeden život visí na vlásku, když následky obětního rituální vyústí v děsivý závěr.

  13.5.2011
  2 715 000
  43 minut

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás