The Vampire Diaries (Upíří deníky) Epizody - Sezóna 5

Epizody - Sezóna 5

 • S05E01: I Know What You Did Last Summer

  S05E01: I Know What You Did Last Summer

  Po strávení léta, které si užívala ve svém vášnivém vztahu s Damonem a ujišťováním, že se Jeremy přizpůsobil po svém zmrtvýchvstání, je Elena nadšená, když se stěhuje na kolej nedaleko Whitmore College spolu se svou spolubydlící, Caroline. Neboť stále věřily, že Bonnie celé léto procestovala a brzy se k nim připojí, tak jsou překvapené, když se objeví studentka jménem Megan a sdělí jim, že s se s nimi bude dělit o pokoj. Katherine se nečekaně objeví v domě Salvatorů a žadoní Damona, aby jí pomohl, když je teď člověkem, a tak zranitelná vůči jejím nepřátelům. Matt a Rebekah se vrací do Mystic Falls poté, co prožili divoké léto v Evropě, kde potkali záhadnou krásku jménem Nadia. Elena nemůže setřást svůj pocit, že je se Stefanem něco špatně a Silas se objeví na městském náměstí během oslav konce léta.

  3.10.2012
  2 590 000
  43 minut
 • S05E02: True Lies

  S05E02: True Lies

  Aniž by Eleně prozradil, že se Stefan ztratil, obrátí se Damon s prosbou o pomoc najít svého bratra na šerifku Forbesovou. Elena a Caroline se snaží odhalit, kdo zakrývá stopy po vraždách v kampusu a spolužák z Whitmoru jménem Jesse poskytne Eleně zajímavé informace o profesoru Wesi Maxfieldovi. Mezitím se Jeremy potýká s problémy, jak se vrátit ke svému starému životu, když je stále jediný, kdo dokáže vidět a mluvit s Bonnie, ale nedokáže ji přemluvit, že je správný čas říct ostatním o tom, že obětovala svůj život pro jeho. Když zjistí, že Silas pátrá po Katherine, požádá Damon Matta a Jerremyho aby ji drželi mimo dohled, ale celá situace se rychle vymkne kontrole. Nakonec Nadia použije násilí, aby dosáhla svého vlastního zájmu.

  10.10.2013
  2 140 000
  43 minut
 • S05E03: Original Sin

  S05E03: Original Sin

  Když mají Elena a Katherine naprosto stejný sen o Stefanovi, který je v nebezpečí a zoufale potřebuje jejich pomoc, přesvědčí Damona, aby jim Stefana pomohl najít. Avšak jejich plán je překažen záhadnou mladou ženou jménem Tessa, která jak se zdá toho o Stefanově historii ví naprosto vše. Ve flashbacích do dávných dob a míst, odhalí Tessa šokující tajemství ze své minulosti a jaké má plány pro budoucnost. Také má znepokojivou zprávu pro Damona a jeho vlastní budoucnost. Silas nutí neochotného komplice, aby mu pomohl hledat Katherine, což vede k zmatení a ohrožení Mattova života. Nakonec Silas odhalí svůj důvod, proč je tak odhodlaný najít Katherine a Damon a Elena čelí znepokojující nové realitě.

  17.10.2013
  2 930 000
  42 minut
 • S05E04: For Whom The Bell Tolls

  S05E04: For Whom The Bell Tolls

  Zatímco Mystic Falls pořádá svůj tradiční Pamětní den, aby uctili své mrtví, snaží se Damon a Elena pomoct Stefanovi během jeho těžkého období – úkol, který skončí Elenou na své vlastní emocionální cestě. Ustaraný Matt se snaží zjistit důvod jeho záhadných výpadků a Caroline se snaží lépe poznat Jesseho. Jeremy učiní překvapivou zpověď, která silně otřese Damonem. Nakonec, doktor Maxfield dá do pohybu svůj plán, který změní vše.

  24.10.2013
  2 630 000
  43 minut
 • S05E05: Monsters Ball

  S05E05: Monsters Ball

  V kampusu je Elena dojatá smutným a tajemným studentem jménem Aaron. Elena a Damon se účastní Whitmoreského historického bálu převlečení jako Anna Boleynová a Jindřich VIII. Na bále tančí Elena s doktorem Maxfieldem, který pro ní má znepokojivou zprávu. Večer na bále Carolin vezme její radost a nechá ji se zlomeným srdcem. Mezitím Nadia odhalí její nečekanou minulost s Katherine a Damon se se Silasem pokusí uzavřít dohodu. Silas požaduje, aby Damon spáchal nemyslitelný čin, který vede k násilné konfrontaci.

  31.10.2013
  2 070 000
  43 minut
 • S05E06: Handle with Care

  S05E06: Handle with Care

  Silas Damonovi a Eleně šťastně oznámí svůj nový cíl, ale mají pochyby, když jim slíbí, že na oplátku za jejich pomoc jim splní jeden důležitý úkol. Tessa sebejistě řekne Stefanovi o svém dalším tahu a pak si uvědomí, že se Silasovi podařilo ji přechytračit. Zoufalá Katherine odhalí nové a nečekané následky být opět člověkem a uvědomí si, že potřebuje nové místo, kde může zůstat. Výměnou za místo na koleji nabídne Caroline, že ji ukáže, jak z doktora Maxfielda dostat odpověď. Bonnie je dotčená Jeremyho sílou a odhodláním s ní zůstat. Nakonec je Damon překvapený, když odhalí tajemství Tessina plánu.

  7.11.2013
  2 590 000
  42 minut
 • S05E07: Death and the Maiden

  S05E07: Death and the Maiden

  Zatímco Elena a Damon se snaží vysvětlit Amařinu situaci Stefanovi, Dr. Wes předává Katherine jisté hluboce znepokojující zprávy. Silas nedokáže dodržet slib, a tak se Damon obrací s prosbou o pomoc na Tessu spolu se svým novým plánem, a Stefan se srdcervoucně vyzná Damonovi a Eleně.

  14.11.2013
  2 720 000
  42 minut
 • S05E08: Dead Man on Campus

  S05E08: Dead Man on Campus

  Na Whitmore College se Elena a Caroline rozhodnou, že je na čase uspořádat velkou party, ale jejich plány jsou přerušeny, když Jesse najednou potřebuje od Caroline pomoc. Na Eleninu žádost, přijde Damon s efektivní metodou, jak přimět Wese odpovídat na jeho dotazy. Na párty Elena zjistí, že toho má s Aaronem hodně společného a Caroline si o Jesseho dělá stále větší starosti. Mezitím Katherine prokáže Mattovi laskavost a dokáže se dostat ke Stefanovi, který se stále snaží překonat to, co se dělo během léta. Nakonec, Bonnie dělá co může, aby se vyrovnala se svou novou realitou a Damon učiní děsivý objev o tajné společnosti.

  21.11.2013
  2 670 000
  43 minut
 • S05E09: The Cell

  S05E09: The Cell

  Stefan neustále nabízí Katherine svou podporu, zatímco se snaží zamaskovat svou vlastní bolest, dokud se neobjeví Caroline s neobvyklou terapií. Po té, co se Elena pokouší si to u Caroline vyžehlit, její obavy o Damona stále rostou a tak se obrátí s prosbou o pomoc na Aarona. Později, když Damon řekne Eleně o své hrozné zkušenosti, kterou musel desetiletí tajit, podělí se s ním Elena o informace, které se právě dozvěděla o svojí rodině. Nakonec se Aaron, po rozmluvě s Dr. Wesem, rozhodně pro zoufalý čin.

  5.12.2013
  2 360 000
  43 minut
 • S05E10: Fifty Shades of Grayson

  S05E10: Fifty Shades of Grayson

  Damon si uvědomí, že je Elena v nebezpečí a zaúkoluje Stefana, aby mu pomohl ji najít. Bratři poctí svou návštěvou Aarona a Damon šokuje Stefana, když odhalí svoje znalosti o Aaronově rodině. Při pokusu Damona zastavit, vypustí dr. Wes svou tajnou zbraň, čímž přinutí Damona, aby čelil části své minulosti, o které si myslel, že je nadobro pryč, stejně jako následky jeho plánu na pomstu. Mezitím je Elena zděšena zpovědí dr. Wese ohledně temné historii Whitmore College a jeho konečným plánem. Nakonec, se zoufalá Katherine obrátí s prosbou o pomoc na Matta, dokud si neuvědomí, že Nadia může být ta, která její problém vyřeší.

  12.12.2013
  2 440 000
  43 minut
 • S05E11: 500 Years of Solitude

  S05E11: 500 Years of Solitude

  Když čelí nové krizi, Katherine si vzpomíná na traumatizující noc v roce 1490, kdy porodila dceru, které se vzápětí musela vzdát. Stefan Eleně, Caroline a Bonnie oznamuje, že se Katherinin stav zhoršil, když Damon, Matt a Jeremy diskutují nad Katherininými nejhoršími chvílemi. Nadia přijde s děsivým plánem, aby zachránila svou matku a Stefan a Elena jsou nuceni ji pomoct. Mezitím je Caroline zahanbená, když si uvědomí, že zapomněla Eleně říct poslední šťavnatý drb, které zahrnuje i její trochu pohoršující chování. Nakonec sdílejí Elena a Katherine nečekanou chvilku propojení.

  23.1.2014
  2 720 000
  43 minut
 • S05E12: The Devil Inside

  S05E12: The Devil Inside

  Když Enzo přinese Damonovi hrozivý dárek a trvá, že se oba sblíží vykonáním pomsty, pokusí se Damon udělat ctihodnou věc. Poté, co se ocitá v trapném a matoucím rozhovoru s Nadiou, rozhodně se Matt bez rozmyslu uspořádat večírek, kde se Caroline přizná Eleně, a pak musí čelit následkům svých činů se Stefanem a Tylerem. Aaron dělá co může, aby odčinil minulé zločiny své rodiny a sám začal nový život. Nakonec, se sama Elena ocitá v život ohrožující situaci a pouze s minutami, aby zjistila, jak se sama zachránit.

  30.1.2014
  2 420 000
  43 minut
 • S05E13: Total Eclipse of the Heart

  S05E13: Total Eclipse of the Heart

  Doufajíc, že všem pomůže přenést se přes poslední traumatické zážitky, přesvědčí Caroline Elenu a Bonnie, aby se zúčastnily Whitmorského „Trpkého plesu“ pro všechny studenty se zlomeným srdcem. Bonnie zaujme spolužačka Liv, která jak se zdá koketuje s čarodějnictvím. Tylerovi si začne dělat starosti ohledně Mattova vztahu s Nadiou. Po znepokojivém objevu má Stefan frustrující rozhovor s Damonem a Enzem. Doktor Wes se snaží pokračovat v jeho výzkumu za pomoci nového mecenášku jménem Sloan. Stále pohlceni pomstou, se Damon a Enzo uchýlí k násilí, aby přiměli Bonnie a Jeremyho, aby jim pomohli, ale jejich plán nabere nečekaný a hrozivý obrat.

  6.2.2014
  2 160 000
  43 minut
 • S05E14: No Exit

  S05E14: No Exit

  Jak se Damonovo chování stupňuje od pustošivého až k smrtícímu, začne Stefan litovat jejich posledního rozhovoru a rozhodne se Damona najít a zakročit. Kvůli vlastním důvodům se Elena dobrovolně přihlásí jet s ním, Doktor Wes pověří Poutníky, aby připravili past, která opět otestuje Damonovo přátelství s Enzem. Po důvěrném rozhovoru s Nadiou, pověří Matt Caroline a Tylera, aby pomohli ochránit Elenu, což vede k násilnému střetu. Později, když se Stefan pokouší utěšit sklíčenou Caroline, dovede je jejich konverzace k děsivému poznání.

  27.2.2014
  2 030 000
  43 minut
 • S05E15: Gone Girl

  S05E15: Gone Girl

  Zatímco Nadia vzpomíná na své století dlouhé pátrání po své matce, Stefan, Caroline a Matt přijdou se zoufalým plánem, jak zachránit Elenin život. Již podruhé se musí Bonnie a Jeremy obrátit s prosbou o pomoc na Liv. Damon naláká Tyler do nepříjemné konfrontace a pak se vydá vykonat pomstu na doktoru Wesovi. Caroline a Tyler dojdou k novému porozumění. Nakonec se Bonnie dozví děsivé tajemství, které bude ohrožovat životy jejích přátel.

  6.3.2014
  2 190 000
  43 minut
 • S05E16: While You Were Sleeping

  S05E16: While You Were Sleeping

  Když se Stefan snaží velmi nemocné Eleně vysvětlit nedávné události, je jejím prvním instinktem zavolat Damonovi. V tu samou chvíli se Damon snaží vymyslet, jak Eleně učinit znepokojivé doznání. Když prochází složkami doktora Wese, objeví Caroline děsivé tajemství a je překvapena, když se objeví Enzo, který tvrdí, že má řešení, po kterém všichni pátrají. Za Enzovi asistence, požádá Caroline Stefana, aby se s ní sešel na tajemném místě, kde se spojí se skupinou Poutníků, včetně Sloan, která odhalí nové informace ohledně důležitosti dvojníků. Během jarních prázdnin, na téměř pustém Whitmorském kampusu, narazí Elena na Luka, studenta, který ji zná, i když si na něj nevzpomíná. Nedávno odkopnutý svým přítelem, navrhne Luke, že stráví prázdniny společným opíjením, ale ta ho pošle pryč na neodkladnou misi najít Bonnie a „začátečnici“ čarodějku Liv. Damon nakonec řekne Eleně pravdu o jeho posledních aktivitách a společně dospějí k novému uspořádání v jejich vztahu.

  20.3.2014
  2 280 000
  43 minut
 • S05E17: Rescue Me

  S05E17: Rescue Me

  Aby zabránila Sloan a Poutníkům Stefanovi ubližovat, souhlasí Caroline a Enzo s výletem do Atlanty, aby našli nově objeveného dvojníka. Caroline je překvapená, když se s ní Enzo podělí o svou minulost. Damon a Elena stráví trapné odpoledne na Jeremyho rodičovských schůzkách, kde se doslechnou špatné zprávy o jeho chování ve škole. Poté, Damon neochotně sdělí Eleně znepokojující novinky v Jeremyho osobním životě. Bonnie zažije neznervózňující střetnutí s Lukem a dozví se o jeho rodinné historii více. Liv vypráví Jeremymu drby ohledně dalšího kroku Poutníků a předvede demonstraci svých značných schopností. Jeremy s Liv uzavře nečekanou dohodu, které má pro Elenu zničující následky. Stefan a Caroline spolu sdílejí speciální chvilku přátelství. Nakonec, hrůzostrašný vývoj událostí v táboře Poutníků, vede k objevení jejich záhadného vůdce Markose.

  27.3.2014
  1 730 000
  43 minut
 • S05E18: Resident Evil

  S05E18: Resident Evil

  Jak Stefan, tak Elena mají zničeho nic znepokojivé sny jejich alternativních verzích života, který spolu mohli mít. Bonnie zažije znepokojivé střetnutí s babičkou, která ji varuje ohledně děsivých změnách na Druhé straně. Enzo dá Damonovi nechtěnou radu ohledně vztahů, a pak přizná, že hledá ženu, kterou miloval před desítky let, než ho uvěznili Augustýni. Liv zaúkoluje Matta, Jeremyho a Tylera, aby pomohli se stopováním Poutníků a udrželi je od převzetí kontroly nad Mystic Falls. Bonnie je raněná a naštvaná, když se dozví, že Jeremy za jejími zády spolupracoval s Liv. Luke se objeví u Salvatorů doma a vysvětlí Damonovi, Eleně a Enzovi, co všechno ví o Markosovi a Poutnících. Met v hrůzostrašném setkání zkříží cestu obyvatelům Druhé strany. Nakonec, Když Damon objeví Markose, tak z toho, co mu Markos poví, pociťuje Damon jak úlevu, tak i značné znepokojení.

  17.4.2014
  1 660 000
  42 minut
 • S05E19: Man on Fire

  S05E19: Man on Fire

  Stefan se snaží rozptýlit Elenu, která je posedlá ohledně jejího stavu vztahu s Damonem, zatímco Bonnie dělá co může, aby zůstala realistická ohledně změn na Druhé straně a jak ovlivní její existenci jako Kotvy. Damon požaduje nůž Poutníků, čímž nutí Jeremyho a Matta přiznat, že se ztratil. Ve flashbacku do roku 1960, odhalí Enzo Eleně, Stefanovi a Bonnie, že zjistil, co se stalo jeho dlouholeté ztracené lásce Maggie, a pak s neochotnou spoluprací Liv a Lukea, se věci obrátí k horšímu. Damon zasáhne a snaží se Enza uklidnit, ale jeho slova Enzova přimějí učinit zoufalé a nebezpečné rozhodnutí, které vede k násilnému střetu se Stefanem. Nakonec Markos využije Sloanini pomoci při rituálu, aby zrušil pradávnou kletbu, která byla na Poutníky uvalena. Tyler je nucen hrát nebezpečnou roli v rituálu, zatímco je svědkem neuvěřitlené moci, kterou teď Poutníci ovládají.

  24.4.2014
  1 810 000
  42 minut
 • S05E20: What Lies Beneath

  S05E20: What Lies Beneath

  Když se Tyler objeví u Salvatorů doma s novinkami, že Markosův plán zrušit kletbu staví Stefana a Elenu do bezprostředního nebezpečí, navrhne Damon, aby se schovali ve vzdálené chatě, kterou kdysi vlastnil Carolinin otec. Jakmile jsou tam, začne být Caroline očividné, že Stefan a Elena skrývají tajemství, a tak Damon přijde se společenskou hrou, která má odhalit pravdu. Duchařská návštěva v chatě způsobí násilí a oheň, aby o sobě dala vědět. Mezitím Matt převezme kontrolu nad Tylerovým plánem, jak získat informace z jednoho Poutníka a Bonnie pokračuje v skrývání pravdy před Jeremym o tom, co se děje na druhé straně, a to navzdory babiččiným varováním.

  1.5.2014
  1 840 000
  42 minut
 • S05E21: Promised Land

  S05E21: Promised Land

  Když Stefan a Elena uniknou z Markosova držení, ocitnou se uvězněni na odlehlém místě a Stefan začně filozofovat s Elenou o jejím vztahu s Damonem. Po jejich snaha ochránit dvojníky dopadne špatně, Liv a Luke přijdou s nebezpečnou novou strategií. Damon naverbuje Matta a Jeremyho, aby mu pomohli nalíčit na Markose past, který má však jeho vlastní zničující překvapení. Bonnie konečně přiznává Caroline, že před všemi tajila pravdu o Druhé straně. Nakonec, zatímco Bonnie zoufale pátrá po způsobu, jak Markose zastavit, Caroline je svědkem nemyslitelného násilí ze strany jednoho z Poutníků.

  8.5.2014
  1 500 000
  41 minut
 • S05E22: Home

  S05E22: Home

  Damon, zlomený nečekanou tragédií, je nucen se soustředit, aby se držel pohromadě, zatímco tlačí Bonnie dále, než kdykoliv dříve, aby našla způsob, jak zastavit rozpad Druhé strany. Elena vezme věci do vlastních rukou a požaduje, aby jí Liv a Luke pomohli, ale Liv odmítá spolupracovat, dokud ji Caroline nedodá osobní motivaci. Šerifka Forbesová je zděšena, když Markos použije proti Tylerovi/Julianovi násilí, aby dokázal, že Mystic Falls je teď pod kontrolou Poutníků. S novou informací od šerifky, přichází Damon s nebezpečným plánem, který závisí na přesném načasování Jeremyho a Matta. Livina odměřená poznámka ohledně Stefana vyvolá u Caroline nečekanou emocionální odezvu. Jak se stav Druhé strany horší, Bonnie využije příležitosti, aby vyrovnala staré skóre. Nakonec, Damonův plán způsobí v Mystic Falls masivní explozi a každý jsou ponechán ve zmatku a zanechává za sebou stopu hrdinství, oběti, úlevy a zoufalství.

  15.5.2014
  1 610 000
  43 minut

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás