The Vampire Diaries (Upíří deníky) Caroline Dries: co čeká Stefana, Damona a Elenu? a další útržky z 5. série

Caroline Dries: co čeká Stefana, Damona a Elenu? a další útržky z 5. série

Caroline Dries: co čeká Stefana, Damona a Elenu? a další útržky z 5. série

V páté sérii THE VAMPIRE DIARIES bude mnoho změn – ne jen, že se k seriálu přidá i jeho spin-off THE ORIGINALS, ale i mnoho postav odchází na vysokou, a tak má seriál možnost vydat se novým směrem. Jakým? To nám prozradila producentka Caroline Dries. Článek obsahuje SPOILERY.


1 0
14.9.2013

Vzhledem ke všem změnám v 5. sérii – ztráta dynamiky mezi několika postavami, maturitě, vysoké – co si myslíte, že bylo největší změnou nové série?
Caroline Dries: Zajímavé je, že se hodně lidí ptalo ohledně odchodu Původní rodiny, ale my skončili s obrovským cliffhangerem s Silasem, velkým padouchem a Katherine jako člověkem, což je v seriálu velký posun v dynamice postav. Takže jsme měli nadbytek záporáků. V seriálu nezbyla velká díra, i když mu Původní upíři dodali na zajímavosti. Finále nás do toho všeho uvedlo.
Vzpomínám že na konci první série, když jsme začínali s druhou sérii, skončili jsme 1. sezónu asi s 900 sty možnými cliffhangery a všichni scénáristé jsme seděli v místnosti a říkali si: „Máte nějaký nápad jak to dát všechno dohromady?“ Na pátou sérii jsme toho měli na talíři dost. Věděli jsme, že chceme, aby šla Elena na vysokou. Je to nový svět. Můžeme nechat jít Původní do New Orleans.


Nový slogan: Hoří pokrevní linie. Jsou nakresleny bitevní linie.


Když jste utvářeli pátou sérii, byla tam postava, která vás nejvíce překvapila?
CD: Určitě Katherine jako člověk. Je to pořád Katherine, ale je tím nejlepším upírem a nejhorším člověkem. Takže je potěšení jí psát. Brian Young napsal dvě epizody, kde uvidíme stránku Katherine, která je prostě k popukání. A kdyby to byla kterákoli jiná postava, řekli byste si “meh,” ale protože je to Katherine, je to k smíchu.
A myslím, že Silas je cool. Původně jsme přemýšleli, „Možná toho tolik nenamluví. Nebo je vážně spíš uzavřený.“ Ale to není moc zábava psát. Takže Paul do postavy Silase vnáší humor a myslím, že je skvělý.

Menší upoutávka na 5. sérii, která byla na Comic-Conu ukazovala Silase, který měl pod kontrolou velkou skupinu lidí. Bude dál svůj vliv zvětšovat, jak bude série pokračovat kupředu?
CD: Jo, v tom je jeho moc, je nesmrtelný, ale jde o to, že je lepší prozkoumat tu psychickou věc, protože to, že je nesmrtelný – v seriálu máme dost nesmrtelných lidí. Tak se v prvním díle učí. A stane se děsivou postavou, protože když někdo může předvídat, co se chystáte udělat, je to ten nejhorší padouch.

Za jak dlouho si začnou lidi skládat dohromady, že Silas předstírá, že je Stefan?
CD: Neřeknu jak, ale naše postavy jsou velmi chytré a k dispozici mají mnoho zdrojů. Takže jeden po druhém to zjistí. Ale je to v pořadí, které je tak trochu na úkor některých hlavních postav. Nebude to tajemství, kterým se budeme zabývat celou sezónu, takže to bude docela brzy.

Teď, když jsou Damon a Elena pár, jak bude jejich štěstí vypadat?
CD: Když jsme začali poprvé mluvit i Damonovi a Eleně ve vztahu, bylo to jako, vždyť mi Damona nikdy ve vztahu neviděli. Sedla jsem si, abych s ním napsala scénu a bylo to jako [Caroline Dries vydává zvuk úplného zhnusení]. Nechcete udělat otřepanou verzi toho vztahu, takže Damon zůstává na hraně a temnější, protože k tomu se podle mě Elena upsala. Jako když začnete chodit s rockovou hvězdou, tak pak nebudete chtít, aby se začal chovat jak Beethoven. Takže jsme se ujistili, že Damon zůstane Damonem, ale je prostě šťastný. Můžeme mu prostě přidat úplně novou přehlídku problémů, které musí řešit. Je to jako žonglování.

Jaká bude Damonova reakce na Katherine jako člověka?
CD: Válí se po zemi smíchy.

Líbí se mu, když trpí.
CD: To jistě.

Jak zvládá Bonnie svou smrt?
CD: Je v pohodě. Ne, Bonnie se obětovala pro Jeremyho – ať už se to rozhodla udělat vědomě, zašla do extrému, věděla co dělá a teď je mrtvá. Ale hele, umřít a být pořád v kontaktu se svými přáteli je celkem cool. Prvních pár epizod prochází zajímavou proměnou, kdy se vyrovnává s tím, že je mrtvá. Je to pro ni pomalý proces.

Vzhledem k tomu, kolik lidí vstalo z mrtvých – včetně oživení Jeremyho – myslí si, fajn, teď musím jen najít někoho, kdo oživí i mě?
CD: „Hej, a co já lidi? Haló?“ [Směje se.] To je rozhodně něco co bude součástí děje. Nevím, jestli to vyjde nebo ne, ale rozhodně na to přijde řeč, protože jsme na druhou stranu poslali dost lidí a stejně tak jsme poslali dost lidí zase zpět, takže co Bonnie? Je to motor příběhu.

A Matt a Rebekah se vydali na jejich dobrodružství, ale jen Matt se do Mystic Falls vrátí na plný úvazek. Co můžete prozradit o tom, jak se on bude se vším vyrovnávat?
CD: Rozhodně uvidíme menší záblesky Rebeky. Jen vidět ji bylo jako, oh, bude nám chybět nemít jí v každé epizodě. Slíbila Mattovi výlet kolem světa, a tak mu ho dala. V prvním díle mají zábavnou dynamiku. Vrátí se trochu víc světácký, byl to Matt Donovan, který pracoval v Grillu. Teď je to Matt Donovan, který pracuje v Grillu a má super obrázky. Nakoukneme, jak ta jejich menší podívaná po světě šla, takže to je fajn.

Hezké. Jak zvládá vysokou Caroline? Jak velký podíl má v jejím příběhu Tyler?
CD: Dokážete si představit být Carolininou spolubydlící? Má vše naaranžované a vyzdobené. Je to super zábava být na vysoké škole, a ona to vítá.
Věc s Tylerem, to je něco, co bude řešit prvních pár epizod: bude zjišťovat, kde vlastně s Tylerem stojí. Protože pokud si vzpomínáte, ve finále Klaus říkal něco ve smyslu „Máš mé svolení.“ Uh, to není nejlepší způsob na založení pevných základů ve vztahu. Caroline je žena činu. Hodlá svůj vztah s Tylerem uskutečnit. Pořád jim fandíme.

Mluvili jsme o Silasovi jako Stefanovi, ale ne o Stefanovi samotném. Uvidíme ho, když bude lapený, nebo jeho čas na obrazovce půjde do ústraní, než se ocitne na svobodě, protože je tu určitý limit v tom, co jako uvězněný dokáže?
CD: O čem to mluvíte? Může si zpívat „99 lahví piva na zdi“. Může s věcmi trochu zamíchat (uvnitř trezoru).
Ale věřte tomu nebo ne, Stefan má svou dějovou linii – přišly nám zprávy o tom, že na Comic-Conu o Stefanovi nikdo nemluvil; Stefan má v prvním díle opravdu velmi bohatou zápletku, z které jsem nadšená. A i když je to úžasné, velmi obtížně se o tom mluví, bez toho, abych všechno vyspoilerovala. Ale prozradím, že trpí a jeho příběh bude srdceryvný, ale uvidíme s ním větší děj.

Zajímavé. Je tu ještě něco, co můžete prozradit?
CD: Přijdou nové postavy. Odkryjí se nové mytologie. Naše mytologie se bude stále rozevírat a bude bohatší a bohatší, aspoň myslím. Takže jsem z toho nadšená. I když jde o 5. sérii, připadá mi to nové a osvěžující.

Myslíte, že odchod Původní rodiny seriálu neuškodí? Myslíte, že se Katherine jako člověk změní? Připadá vám Silas ze všech záporáků jako ten nejhorší? Jste raději, že dala Elena přednost Damonovi před Stefanem? A co si myslíte o Stefanově utajované dějové linii?

Diskuze /3

kofinka

Těch pravopisných chyb co je v článku. Např. výlet nebo zabývat s "i " Tak si to opravte. Jinak díky za překlad článku.

14.9.2013 | 17:55:22
eliasek89

Mě šíleně mrzí že už tam nebude Původní rodina :-( hlavně že tam nebude Klaus… to mi rve srdce :-/ chtěla a přála jsem si, aby to dal dohromady s Carol. … takhle mě to až moc bavit nebude…

1.10.2013 | 15:44:54
baja282

Prestne Klaus tu musi byt aj tuto seriu a musi sa dat do kopy s Carol potom to bude nuda bez neho

2.10.2013 | 20:19:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás