Van Helsing Druhá epizoda: Postřehy, rozbory, hodnocení

Druhá epizoda: Postřehy, rozbory, hodnocení

Druhá epizoda: Postřehy, rozbory, hodnocení

Je za námi druhá epizoda, která nás tentokrát vzala zpět do roku 2016 a zjistili jsme, jak celá epidemie začala. Pojďme si rozebrat to nejdůležitější, co jsme se z epizody dozvěděli a co by nás mohlo čekat v dalších dílech.


7 0
26.9.2016

2016

První epizoda Help Me nás vrhla rovnou do děje, ta druhá je zaměřená na to, jak vlastně celá epidemie začala. Druhá epizoda Seen You je de facto první epizodou seriálu, protože přesně navazuje na události, které jsme viděli v první epizodě. Jelikož je druhá epizoda mnohem vážnější než ta první, možná by nakonec bylo lepší, kdyby pilotním dílem byla právě epizoda Seen You.

Hned v úvodu flashbacku sledujeme mladou Vanessu, která nevychází příliš s penězi, a proto chodí darovat krev. Tu si ovšem tajně schovává zatím neznámý člověk. Poznáváme také dceru Vanessy Dylan, kterou zřejmě bude v příštích dílech Vanessa hledat v současnosti. Po převezení Vanessy do nemocnice prakticky nevíme, co se s Dylan stalo. Zůstala u sousedky Susan, nebo byla převezena ke svému neposlušnému otci?


(Vanessa se svou dcerou Dylan. Foto: Syfy)

Upíří doktorka

O výjimečnosti Vanessy se ale všeobecně ví. Ať už jde o sestru doktorky nebo o vojáky, všichni jsou obeznámeni s Vanessou a její důležitostí. Má v tom prsty záhadný člověk, co schovával její krev? Nejvíce prostoru po útoku na Vanessu dostává právě doktorka, kterou jsme v prvním díle mohli vidět jako upírku. Její proměnění v průběhu epizody bohužel není vůbec překvapivé, protože prakticky víme z předchozí epizody, jak to dopadne. Znovu škoda, že úvodní dva díly nebyly prohozeny.

Z pilotního dílu a díky promo fotkám víme, že doktorka bude Vanessou přeměněna zpět v člověka, což je další škoda, že takovou podstatnou informaci víme dopředu. S přeměňováním zpět do člověka si ale seriál může nadělat sám potíže. Prakticky žádná hlavní postava tak není v nebezpečí. I když se do něj dostane a pokouše je upír, Vanessa může hravě situaci vyřešit.

(Doktorka si láme hlavu nad tím, co se děje s Vanessou. Foto: Syfy)

Upíří komunita

Na pár okamžiků jsme také mohli spatřit upíří komunitu a jejich vládce, kterým běžní upíři slouží. Zatímco jsme se v první epizodě setkali pouze s těmi běžnými (a tedy těmi hloupějšími), nyní poznáváme upíry, kteří umí mluvit i myslet. V epizodě jsme se setkali s rumunem Dmitrim a jeho ženou Rebeccou, kteří rovněž vědí o Vanesse a zřejmě po ní v příštích epizodách půjdou.

Každý upíří seriál či film je většinou o lásce. A proč by o tom nebyl i Van Helsing? Z debaty mezi doktorem a Dmitrim a Rebeccou lze vyvodit, že oba se snaží počít upíří dítě! Takovou zápletku zřejmě nikdo nečekal. A právě k početí dítěte jim má pomoci Vanessa. Uvidíme, kam celá zápletka seriálu povede a bude alespoň trochu dávat smysl.

(Dmitri a Rebecca chtějí své vlastní dítě. Foto: Syfy)

Změna oproti první epizodě

Druhá epizoda je svým pojetím, vážností a scénami úplně jiná než ta první. Už celé odhalování toho, jak epidemie začala a jak se upíři dostali k moci, je možná mnohem zajímavější téma než to, které se nám rýsuje v současnosti. Těžko říci, zda se další epizody budou čistě zaměřovat na děj v současnosti, nebo nám nabídnou i pár flashbackových scén, které se zatím jeví jako ty lepší.

Jak vám se líbila druhá epizoda, připadala vám lepší než ta první? Dáte ještě seriálu šanci?

Diskuze /3

komja

tak co stojí za to to sledovat? :)

#2 ScaryX #3 tom99
26.9.2016 | 18:38:07
ScaryX

#1 komja: Na to plně odpoví až další epizody. Zatím taky nejsem rozhodnutý.

webmaster
26.9.2016 | 18:56:42
tom99

#1 komja: Podle mě jo. Dle mého názoru mnohem lepší start než Z-Nation, který začal jako naprostá sračka… :)

webmaster
26.9.2016 | 20:15:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E13: It Begins

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Máme za sebou finále první řady s názvem It Begins a kromě pár odpovědí na otázky, které nás trápily celou řadu, přibylo pár nových. Konečně jsme se dozvěděli něco málo o minulosti Vanessy a také bylo definitivně odhaleno, co se stalo s její ztracenou dcerou Dylan.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny