Van Helsing Postřehy: Byl vrah odhalen?

Postřehy: Byl vrah odhalen?

Postřehy: Byl vrah odhalen?

Skupina konečně opustila nemocnici a dorazila do tajné základny, kde se Vanessa pokusí najít odpovědi ohledně své výjimečnosti. Zničehonic je ovšem odhalen vrah Cynthie a Rogera. Nebo za vraždami stále stojí někdo jiný? Přečtěte si postřehy k epizodě Little Thing.


3 0
7.11.2016

Na konci minulé epizody For Me skupina konečně opustila nemocnici a tak se v epizodě Little Thing vydává do vojenské základny, kde sestra doktorky dělala různé experimenty a byla si vědoma výjimečností Vanessy Helsing. Axel tak postupuje dál ve své misi a doufá, že udržování Vanessy naživu přinese brzy ovoce.

Základna a zatím i tajné středisko zvané Farma je prázdné a po nikomu ani vidu, ani slechu. Skupina potká pouze jistého Gormana, který všem řekne o Odboji, který bojuje proti upírům a který operuje ve městě. Jelikož se pomalu ale jistě blíží konec první řady, v posledních epizodách se Axelova skupina určitě s Odbojem setká a bude s nimi po boku bojovat proti Dmitrimu a Juliusovi.


Skupina v komplexu také objeví alkohol a pravda hned s ním vyjde najevo. Nebo alespoň částečná. Na začátku epizody jsme mohli vidět, jak John sledoval doktorku, jak čůrá, posléze si vytipoval Susan a pokoušel se ji sbalit. Ta si to po pár polibcích rozmyslela a John ji chytil pod krkem. Skupina okamžitě začala přemýšlet, jestli vrahem ve skupině není právě on.

(Skupina konečně vyšla na čerstvý vzduch. Foto: Syfy)

Vše směřuje právě na Johna – chytl Susan pod krkem stejně jako ostatní oběti, měl u sebe nůž, kterým byla pravděpodobně zabita Cynthie s Rogerem a navíc skupině nahrává do karet i fakt, že při vzpouře v nemocnici se John přidal k Brendanovi. Je ale opravdu hledaným vrahem právě John? Nechtěl si pouze užít a není ve všem nevinně?

Možná ano. Seriál spíše chce, abychom si mysleli, že vrah byl odhalen, ale dost možná tomu tak není. John si chtěl dost možná jen užít a všechny okolnosti okolo jsou pouze pouhou náhodou. Všimněte si, že pro Johnův batoh Axel pošle Sama, člověka, kterého mají všichni ve skupině rádi a o kterém skoro nic nevíme. A Sama nikdy nikdo nepodezíral z ničeho špatného.

John neměl problém cokoliv nalezeného v batohu přiznat, ale když v něm Axel našel uříznutý prst Cynthie, John byl sám překvapený. Je možné, že někdo tam ten prst nastražil? Byl to Sam, který šel pro batoh, nebo je stále ve hře někdo jiný, kdo chce už delší dobu vraždu hodit na Johna? Nezapomínejme, že pár epizod zpět doktora u sebe vypozorovala, že má stále chuť na lidskou krev.

Okrajově se epizoda věnovala i Rebecce, která chce vytvořit upíří mládě. Velkou naději vkládá v Sheemu, Mohamedovu sestru. Zatím to tak vypadá, že by Sheema mohla být ta pravá, když je jí v seriálu věnováno tolik pozornosti. Mohamed už nějaký čas válčí v divočině sám, ale děj s ním se v posledních dílech nikam moc neposunul.

Jak se vám líbila epizoda? Myslíte si, že John je skutečně vrahem, nebo to někdo na něj ve skupině narafičil a vrah je úplně někdo jiný?

Postřehy k epizodě 1×07 – For Me
Postřehy k epizodě 1×06 – Nothing Matters
Postřehy k epizodě 1×05 – Fear Her
Postřehy k epizodě 1×04 – Coming Back
Postřehy k epizodě 1×03 – Stay Inside
Postřehy k epizodě 1×02 – Seen You
Postřehy k epizodě 1×01 – Help Me

Diskuze /2

pidalin

Podle mě je vrah ten hluchej magor. Jak v tý kleci odezíral a řikal že je chtěj zabít, tak tomu jsem nevěřil ani náhodou že to fakt řikaj, navíc na takovou dálku a ve tmě. A vlastně to byl i on kdo může za to že se Axel začal k tý skupině chovat nepřátelsky, teda potom co ho Axel donutil odezírat o čem mluvěj, což mohla bejt taky lež co řikal.

#2 tom99
11.11.2016 | 15:51:48
tom99

#1 pidalin: Já si to myslím taky. Navíc šel pro Johnův batoh, kde se najednou objevil ten uřízlej prst. Asi to fakt bude on. Zkrátka tvůrci se drží osvědčené strategie – udělejte z nejoblíbenější postavy padoucha, protože to nikdo čekat nebude :-)

webmaster
12.11.2016 | 1:35:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E07: Everything Changes

cz70%
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.