Van Helsing Postřehy k epizodě Coming Back

Postřehy k epizodě Coming Back

Postřehy k epizodě Coming Back

Ve čtvrté epizodě jsme se rozloučili s Cynthiou, která sevna první pohled oběsila, ale až následné zkoumání těla prozradilo, že Cynthii někdo zavraždil. Kdo to ale byl a hlavně proč Cynthii zabil? Pojďme si trochu zatipovat a shrnout, co dalšího se v epizodě událo.


3 0
10.10.2016

Čtvrtá epizoda s názvem Coming Back přinesla dalších pár odpovědí ohledně záhad okolo upírů. Par otázek ale i přibylo. Zatímco se Flesh se svoji proměnou zpět v člověka vyrovnal poměrně rychle a je maximálně tak náměsíčný a neví, co dělá, doktorka to prožívá o něco intenzivněji. A dává to na sobě hodně vědět.

Místo toho, aby byla vděčná Axelovi, který ji v kleci udržoval při životě a také ji krmil, doktorka mu to má za zlé, i když sama před svou proměnou Axela prosila, aby ji nezabíjel. Z rozhovoru mezi Fleshem a doktorkou se dozvíme, že existují i pradávní upíři. Zřejmě nebude řeč o nikom jiném než o Dmitrim a Rebecce.


Pokud jsou ale skutečně pradávní, znamená to, že upíři kráčí na světě už nějaký ten pátek a museli existovat dávno před tím, než samotná upíří apokalypsa vypukla. Zároveň může být také možné, že čím starší upír, tím více kultivovaně se chová. Spousta upírů, kteří byly viděny v seriálu, se chovají jako tupá zvířata a svým svým chováním připomínají zombíky z nám již dobře známých seriálů.

(Patrioti se chystají do boje. Foto: Syfy)

Tuto teorii ovšem rozporuje samotný Julian, který má podobné vystupování jako Dmitri a Rebecca, ale byl proměněn v začátcích apokalypsy. Sám Julian vede skupinu upírů, kteří se nejspíše zodpovídají Dmitrimu. Neznámá žena Julianovi radí, že pokud Julian ukořistí Vanessu Helsing, měl by získat zpět své původní postavení. Jaké postavení to asi bylo? Byl ještě v upířím žebříčku výš? Měl dříve Julian například Dmitriho postavení v upíří komunitě?

Část epizody je také věnována záhadné vraždě. Zatím neznámý viník nastražil tělo Cynthii, aby to vypadalo, že spáchala sebevraždu. Bohužel jsme se v průběhu epizody nedozvěděli, kdo vrahem je, proto si nyní zkusíme zatipovat. John se jeví jako největší hajzl skupiny, ale k vraždě prakticky neměl žádný motiv. A pokud by to byl on, nebylo by to až tak velké překvapení.

Nejvíce Cynthii oplakávala Nicole, která ji možná chtěla ušetřit od hrozného života v upířím světě, takže existuje jistá šance, že vrahem je Nicole. Zajímavý byl rovněž rozhovor mezi Fleshem a Samem. Sam se Fleshe zeptá, zda mu chybí být upírem. Bohužel odpovědi se nedočkáme a můžeme tak usuzovat, jak asi Flesh odpověděl. Bylo by ale zajímavé, kdyby i člověk po přeměně zpět z upíra procházel nějakými vedlejšími účinky vyléčení, proto i Flesh může být případným vrahem.

(Vanessa padla do rukou nepřítele. Foto: Syfy)

Nesmíme zapomínat, že Cynthia měla ukousnutý prst. Mohl ho ukousnout Flesh? Asi největším zvratem by bylo, kdyby Cynthii zabil Axel či doktorka. Ti se jeví jako zcela kladné postavy, které nemají k vraždě žádný motiv. Cynthia se v předchozích epizodách příliš neprojevovala, tak proč ji vůbec někdo zabíjel? Viděla něco, co neměla, a proto je nyní mrtvá?

V epizodě se nám také představili Patrioti, kteří příliš prostoru v epizodě nedostali, ale budou důležití v dalších dílech. Nyní bylo důležité nastínit, že nějací Patrioti vůbec existují a v budoucnu se odhodlají bojovat proti upírům. Mezi Patrioty je i Sheema, ztracená sestra, kterou hledá Mohamed. Určitě nebude dlouho trvat, než se sourozenci setkají.

Asi nejzáhadnější scéna v celé epizodě, je určitě ta první. Upírka si užívá s obyčejným člověkem a po sexu ho zabije. Má sex nějaký důvod nebo šlo čistě jen o zábavu? Z předchozí epizody Stay Inside víme, že Dmitri a Rebecca se pokouší o stvoření upířího dítěte. Je možné, že pověřili upíry, aby se také zkoušeli rozmnožovat?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E07: Everything Changes

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.