Van Helsing Postřehy k epizodě Fear Her

Postřehy k epizodě Fear Her

Postřehy k epizodě Fear Her

Brendan a jeho skupina rychle převezmou nemocnici a začínají vyšetřovat, kdo v Axelově skupině je vrah. Mezitím se Julius snaží dostat nějaké informace z Vanessy, ta se překvapivě setkává se svou sousedkou Susan, která může být klíčem k nalezení Dylan, dcery Vanessy.


6 0
17.10.2016

Epizoda Fear Her, která by dle názvu napovídala, že děj se bude primárně soustředit na Vanessu a její pobyt u upírů, se naopak věnuje skupině v nemocnici. Mohamed na konci minulé epizody Coming Back byl velkorysý a vzal do nemocnice novou skupinu vedenou Brendanem.

Brendan se zpočátku zdál jako milý a vystrašený chlap, který bude vděčný za dočasné útočiště. Opak je ale pravdou a Brendan se svými lidmi pomalu rozkrádají zásoby jídla v nemocnici a ukazují ostré lokty. Axel si uvědomuje, že nová skupina představuje problém, ale když se pokusí situaci vyřešit, je pozdě.


Krysa skupiny John překvapivě změní stranu a podporuje Brendana ve vybrakování nemocnice, stejně tak ho štve proti Axelovi a jeho skupině. Navíc v epizodě dojde k další vraždě a John Brendanovi řekne, že někdo z jeho bývalé skupiny je vrah. Začíná tak známý koloběh, kdy každý ukazuje prstem na toho druhého, ale my nejsme o nic moudřejší.

(Kdo je záhadným vrahem ve skupině? Foto: Syfy)

Ani tentokrát jsme se nedozvěděli, kdo by mohl být vrahem. Snad vylučovací metodou lze vyřadit Axela a Mohameda. Všichni ostatní mohou být vrazi. John je určitě největším podrazákem ve skupině, ale zatím se nezdá, že by k vraždě měl motiv. Spíše to vypadá na bývalé upíry Fleshe a doktorku, ale vyloučen není ani stále se nevinně tvářící Sam.

Níže v anketě si můžete tipnout, kdo by vrahem mohl být. Mezitím byla Vanessa předvedena před Juliuse, od kterého jsme se dozvěděli, čeho chce dosáhnout – skutečně chce dál postupovat výš po upířím žebříčku a svrhnout Dmitriho. Zřejmě kdysi tato pozice byla jeho, ale zatím za neznámých okolností o ni přišel.

(Julius se setkává s Vanessou. Foto: Syfy)

Vanessa je jeho klíčem k Rebecce, která je sice rovnocennou Dmitriho družkou, ale stále se mu zpovídá. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že Dmitri žije už několik stovek let, takže se nám jen potvrdilo to, co jsme řešili v předchozích postřezích – upíři žili dávno před apokalypsou a zřejmě se schovávali ve stínech. Nebo alespoň částečně. Vanessa určitě nemá schopnosti jen tak od někoho a určitě v tom bude hrát roli její předek Abraham.

Jediným překvapením epizody byla Susan – trhlá sousedka Vanessy, za kterou Vanessa poslala Dylan po začátku apokalypsy. Susan se chytře chtěla s Vanessou utkat v boji před Juliusem. Těžko říci, zda jako upír předvídala, že ji Vanessa promění zpět v člověka, nebo skutečně chtěla s Vanessou bojovat. Nemění to nic na tom, že obě sousedky jsou nyní spolu a stále v nebezpečí.

Vanessa získala i pár vodítek k nalezení své dcery Dylan. Nyní může pátrat na policejní stanici, ale jelikož apokalypsa řádí už pět let, spousta stop po ztracené dceři řádně vychladla. Pokud se ale upíři dozví o Dylan, možná pro ně bude lehčí unést Dylan, která může disponovat stejnými schopnostmi jako Vanessa. Odněkud Vanessa ke schopnostem musela přijít a je možné, že je má od svého předka.

Kdo zabil Cynthii?

46%
38%
8%
8%
0%
0%
13 hlasů

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E13: It Begins

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Máme za sebou finále první řady s názvem It Begins a kromě pár odpovědí na otázky, které nás trápily celou řadu, přibylo pár nových. Konečně jsme se dozvěděli něco málo o minulosti Vanessy a také bylo definitivně odhaleno, co se stalo s její ztracenou dcerou Dylan.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny