Van Helsing Postřehy k epizodě For Me: Válka se blíží

Postřehy k epizodě For Me: Válka se blíží

Postřehy k epizodě For Me: Válka se blíží

V sedmé epizodě musela skupina vedená Axelem čelit hned dvojímu útoku. Nejdříve na nemocnici zaútočil Julius se svými upíry, poté Dmitri. Navíc se na pozadí všech událostí rýsuje válka mezi upíry. Co dalšího podstatného se v epizodě For Me stalo?


3 0
31.10.2016

Epizoda For Me konečně s sebou přinesla něco, na co jsme čekali od začátku seriálu – pořádnou akci. I když malá ochutnávka byla v již předchozí epizodě Nothing Matters, kdy Axel Miller zmasakroval téměř celou Brendanovu skupinu, skutečná akce přišla až nyní.

Kromě akce jsme se na okamžik setkali s Mohamedem, který na své křížové cestě, potkal Christine, bývalou členku Brendanovy skupiny. Malá Callie to zřejmě nezvládla a těžko říci, co se stalo s Brendanem. Každopádně jeho skupina je už na odpis, ale jelikož je Brendan jednou z hlavních postav seriálu, něco nám říká, že se s ním ještě setkáme.


(Doktor zažívá u Dmitriho kruté časy. Foto: Syfy)

V epizodě je také nastřelen možný náznak války. A to ne mezi lidmi a upíry, jak by se dalo očekávat, když nyní máme v seriálu Patrioty, ale mezi upíry samotnými. Julius sice chtěl získat si Dmitriho přízeň, ale pouze na určitý čas, aby ho mohl svrhnout z pomyslného upířího trůnu. Dmitri má ale špehy všude a tuší, co Julius chystá, proto se v nejbližší době dočkáme války mezi těmito titány.

Dmitri se stále s lidským doktorem snaží rozlousknout, jak stvořit upíří dítě. Rebecca má sice nápady, jak by svého cíle mohla dosáhnout, ty ale zatím nefungují. Zatím se ale sblížila se Sheemou, Mohamedovou lidskou sestrou. V epizodě jsme se taktéž dozvěděli, že Flesh byl Juliusovým poručíkem a v podstatě byl jeho pravou rukou. Když se to John dozvěděl, vzbudilo to v něm ještě větší nevoli k Fleshovi.

Značná část epizody byla věnována samotnému boji. Nejprve Axel se skupinou úspěšně odrazí Juliusovi vojáky, ale s Dmitriho četou si příliš neví rady a raději nadobro nemocnici opustí. Opustila nás také Nicole, která celou epizodu nesouhlasila s Axelem a následně také nato zaplatila životem, když spáchala sebevraždu. Jelikož Nicole nebyla mezi hlavními postavami, dalo se čekat, že nás v určitý moment řady opustí.

(I Vanessa není nesmrtelná. Když v ní uvízne upíří zub, může ji zabít. Foto: Syfy)

Zatímco Julius použil v boji pouze upíry, Dmitri jako prastarý upír už ví, že je dobré mít ve svých řadách i obyčejné lidi. Kromě doktora, kterého využívá, má k dispozici člověka, který zabil Vanessu ve druhé epizodě s názvem Help Me, který v podstatě překazil všechny nástrahy, které Axel připravil pro upíry.

V epizodě už tentokrát nezbylo místo, aby se odhalil záhadný vrah Cynthie. Jelikož Nicole zemřela, těžko můžeme předpokládat, že byla vrahem právě ona. Nikdy bychom se to nedozvěděli. Ve hře tedy zůstávají stále stejní hráči. Pokud jste ještě nehlasovali v anketě, kdo by vrahem mohl být, můžete to stále napravit tady. Snad bude už brzy vrah odhalen.

Postřehy k epizodě 1×06 – Nothing Matters
Postřehy k epizodě 1×05 – Fear Her
Postřehy k epizodě 1×04 – Coming Back
Postřehy k epizodě 1×03 – Stay Inside
Postřehy k epizodě 1×02 – Seen You
Postřehy k epizodě 1×01 – Help Me

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S02E02: In Redemption

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší epizody - S02

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny