Van Helsing Postřehy k epizodě Stay Inside

Postřehy k epizodě Stay Inside

Postřehy k epizodě Stay Inside

Třetí epizoda Stay Inside nás kromě jiného seznámila s velice zvláštním upírem Juliusem. Také jsme více poznali Fleshe, vyléčeného upíra, na kterého nyní neútočí upíři. Co dalšího důležitého jsme se dozvěděli z třetí epizody?


6 0
3.10.2016

Začátek epizody nás znovu vrátil do roku 2016, kdy začala upíří apokalypsa a celý svět se během jednoho dne zcela změnil. Část flashbacku je věnována Fleshovi, jehož skutečné jméno je Phil. Phil byl proměněn hned na začátku apokalypsy a díky své nehlídané žízně proměnil své děti v upíry a posléze je tam zanechal s manželkou. Existuje tak stále naděje, jak později v epizodě sám naznačil, že jeho žena a děti stále žijí.

Druhá osoba, na kterou se zaměřuje flashback, je Julius, v budoucnosti vysoce postavený upír, který nejspíše slouží Dmitrimu a Rebecce. S jeho flashbackem se alespoň dozvídáme, že upíři, jako ve většině ostatních filmech a seriálech, jsou citliví na světlo a při styku s ním začnou hořet. V současnosti díky výparům ze sopky je celé nebe zamořeno smogem, tudíž upíři se mohou volně pohybovat venku i za denního světla.


(Fleshovi upíři neublížili. Foto: Syfy)

Co dalšího je na Juliusovi zajímavé, je to, že zřejmě vždy nepije krev napřímo ze své oběti. Ve flashbacku vysával krev z injekční stříkačky, v současnosti zase používal trubičku. Není pochyb o tom, že Julius byl v roce 2016 obyčejný feťák, a zdá se, že některé rysy osobnosti se projevují i v jeho upíří formě. Ostatně podobně je tomu tak i u Fleshe.

S jeho přeměněním zpět do člověka jsme si potvrdili zřejmé – ani zde upíři nespí a tudíž nemohou mít sny jako normální lidé. Doktorka se v blízkosti Fleshe začala chovat divně a podivně skřehotat. Existuje nějaké spojení mezi upírem a vyléčeným upírem? Zdá se, že zřejmě ano. Když Flesh narazí na svou starou partu upírů, neublíží mu.

Neublíží mu z toho důvodu, že ho poznali a vědí, že kdysi býval jedním z nich, nebo je za tím jiný důvod? A s tím je vyvolána jiná a možná důležitější otázka – zaútočí vůbec upíři na vyléčeného upíra? Vše se dozvíme v následujících epizodách, ale už nyní se můžeme domnívat, že nejspíše tomu tak bude.

(Doktorka je vyléčená. Foto: Syfy)

Vanessou jsme zase zjistili, že je v podstatě jedno, jestli se nechá pokousat, nebo ona pokouše upíra. Výsledek je pokaždé stejný. Upír je přeměněn zpět v člověka. Na konci epizody tak nastává moment, který byl asi každému jasný, že nastane, již od první epizody. Doktorka je přeměněna zpět v člověka.

Ta nám může v následujících epizodách osvětlit, proč je Vanessa tak důležitá a čím vlastně je. Axel Miller měl rozkazy chránit tělo Vanessy Helsing, ale nikdy nedostal instrukce co dělat, kdyby se náhodou Vanessa probudila. Nyní taková situace nastala a mariňák je bez mise. V epizodě to sice vypadalo, že naše skupina brzy opustí nemocnici, když vypadl proud, zdá se, že se tam ještě chvilku zdrží.

Jak se vám líbila třetí epizoda? Všimli jste si něčeho, co nám uniklo? Určitě nám dejte vědět své dojmy v komentářích.

Diskuze /2

Blackwolf

tezko rici neco v tom serialu ma bere

3.10.2016 | 18:05:01
ZasranejVopicak

mna nič, tato tretia čast bola u mna posledna .. :) z tychto vampire-zombie serialov zostavam verny len Strain ..

3.10.2016 | 18:17:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E07: Everything Changes

cz100%
cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.