Van Helsing Postřehy: Když Vanessa kousne člověka, co se stane?

Postřehy: Když Vanessa kousne člověka, co se stane?

Postřehy: Když Vanessa kousne člověka, co se stane?

Epizoda Stay Away nás zavedla do komunity, kde dochází k pravidelné spolupráci mezi lidmi a upíry. V epizodě jsme se také dozvěděli, co se stane vyléčenému upírovi, který je znovu pokousán. Zároveň jsme dostali velkou nápovědu, kdo je vrahem ve skupině. Přečtěte si postřehy k epizodě.


4 0
21.11.2016

V epizodě Stay Away skupina v čele s Vanessou zamířila do útočiště zvaného Eden, které vede Mica (Harrison Wells z traileru). V tomto zajímavém zařízení funguje spolupráce mezi upíry a lidmi. Už první spolupráci mezi rozdílnými druhy jsme mohli vidět v předchozích epizodách, kdy si Rebecca hrála s Patrioty.

V Edenu Mica shromažďuje krev a daruje jí upírce Magdaleně, která pracuje pro Juliuse. Člověk by se mohl ptát, proč mají zapotřebí upíři s lidmi spolupracovat, ale nakonec to dává smysl. Kdyby upíři do Edenu vlítli, bezesporu by měli výtečnou hostinu. Takto si ale díky dohodě zaopatřili přísun čerstvé krve rovnou dvakrát do měsíce.


(Vanessa a Theo k sobě našli rychle cestu. Foto: Syfy)

V průběhu epizody zjišťujeme, že dohoda mezi upíry a lidmi existuje především díky Micahovi, který byl kdysi ženatý s Magdalenou. Je celkem škoda, že postava Micy byla zabita a nesehraje v seriálu větší roli. Mica byl zajímavou a komplikovanou osobou, o které jsme se za čtyřicet minut dozvěděli více než za celých deset dílů u takového Mohameda, Fleshe či Sama.

V epizodě se po delší době setkal Mohamed se Samem. Toto radostné shledání bylo ale narušeno Samovou vraždou, který zabil Xaviera za to, že ho zavřel do cely o pár hodin dříve. Klasická pomsta je klasická pomsta, ale na Samovi bylo zajímavého zcela něco jiného. Už delší dobu se zabýváme, kdo by mohl být vrahem Cynthie a Rogera, a po delších úvahách jsme zúžili výběr právě na Sama a doktorku.

A právě nyní se přikláníme k názoru, že vrahem je Sam. Po zabití Xaviera na jeho obličeji bylo krásně vidět, jak si smrt užíval. Teď už jen zjistit motivy, proč zabil právě Cynthii a Rogera. Doktorka měla své temné chvilky v minulé epizodě, v této se nepřímo Vanesse přiznala, že za smrt Axela může de facto ona. Vanessa ji vyhostila ze své skupiny a doktorka se rozhodla, že chce být zpátky upírkou.

(Sam pobyt v Edenu skupině pěkně zavařil. Foto: Syfy

V lese tudíž vyhledala Magdalenu, která ji pokousala, ale doktorka se neproměnila. Když Vanessa někoho kousnutím vyléčí, je to napořád. Zdá se ale, že když se upír napije či pokouše uzdraveného člověka, nemá to na něj sebevětší efekt. U kousnutí ještě chvíli zůstaneme. Celou epizodu jsme sledovali, jak Vanessa nalezla zalíbení v Theovi z Edenu a při milostné scéně ho kousla.

Proč ale Vanessa Thea kousla? Byla to pouze součást milostného poblouznění, nebo i Vanessa jako speciální jedinec cítí při vzrušení krev a musí zkrátka ochutnat? je to celkem k nevíře, kolik málo víme o Vanesse za deset epizod. Jediný, kdo má nějaké odpovědi, je Axel. Ten je ale v současné době upírem a zatím to nevypadá, že by se někdo vracel do komplexu Farma ho zachránit.

Bohužel zatím nevíme, jaké účinky má kousnutí Vanessy na člověka. A těžko říci, zda Thea (a i Mohamedovu Emmu a Fleshe, který v Edenu zůstal) vůbec někdy uvidíme. Rozhodně by byl dobrou náhradou za Axela, protože mužské postavení ve skupině v posledních pár epizodách trochu prořídlo. Takto nám už zbývá němý Sam a nedorostlý Mohamed.

Do konce první řady zbývají už tři epizody a ještě jsme si pořádně neužili pradávných upírů. Rebecca, Dmitri i Julius se v epizodách nikdy moc neohřáli, tak snad se to změní v posledních třech epizodách. Příští epizoda bude zaměřená na Susan, ale také se definitivně dozvíme, kdo je vrahem ve skupině.

Jak se vám líbila epizoda? Chtěli byste, aby se Mica či Theo stali hlavními postavami seriálu, kdyby to bylo možné?

Postřehy k epizodě 1×09 – Help Out
Postřehy k epizodě 1×08 – Little Thing
Postřehy k epizodě 1×07 – For Me
Postřehy k epizodě 1×06 – Nothing Matters
Postřehy k epizodě 1×05 – Fear Her
Postřehy k epizodě 1×04 – Coming Back
Postřehy k epizodě 1×03 – Stay Inside
Postřehy k epizodě 1×02 – Seen You
Postřehy k epizodě 1×01 – Help Me

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E13: It Begins

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Máme za sebou finále první řady s názvem It Begins a kromě pár odpovědí na otázky, které nás trápily celou řadu, přibylo pár nových. Konečně jsme se dozvěděli něco málo o minulosti Vanessy a také bylo definitivně odhaleno, co se stalo s její ztracenou dcerou Dylan.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny