Van Helsing To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu Van Helsing

To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu Van Helsing

To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu Van Helsing

První řada už je minulostí a je načase, abychom celou sezónu zhodnotili. Jaká byla nejlepší a nejhorší postava, jaký vývoj postavy nás nejvíce zaujal a co bylo naopak totální šlápnutí vedle? Vše se dozvíte uvnitř článku. Budeme rádi, když se ke každému bodu v komentářích krátce vyjádříte.


3 0
26.12.2016

1. Nejlepší epizoda – For Me

Za nejlepší epizodu, kterou první řada Van Helsinga představila, považujeme díl For Me. V této epizodě upír Julius zaútočí na nemocnici, aby získal Vanessu. Zároveň se ke stejnému kroku odhodlá Dmitri, který do nemocnice posílá své smrtící komando. Celá epizoda je plná napětí, akce a také zvratů. Navíc se v ní skupina definitivně rozhodla opustit nemocniční komplex a vydala se do divočiny postapokalyptic­kého světa.

Další kandidáti: Stay Away, He's Coming


2. Nejhorší epizoda – Help Me

Pokud se seriálu něco nepovedlo, byla to hned úvodní epizoda, na které většinou záleží nejvíce. Pilotní epizody mají nalákat potenciální diváky k obrazovkám. Bohužel díl Help Me se nevěnuje ani upírům, ani hlavní hrdince Vanesse, která celou epizodu stráví v kómatu. Jsme tak nuceni sledovat Axela a nic neříkající skupinu lidí, kteří se mezi sebou hádají. Úvod seriálu se vůbec nepovedl, a proto se spousta lidí rozhodla následně na seriál nedívat.

Další kandidáti: Nothing Matters, Help Out

(Foto: Syfy)

3. Nejlepší vývoj postavy – Sam

Zde jsme museli hodně přemýšlet, jaká postava v seriálu prošla největším vývojem. Obecně nám seriál představil přímočaré postavy bez jakéhokoliv vývoje, takže tady byl výběr o to těžší. Nakonec jsme se rozhodli pro Sama. Sam je sice tichý společník skupiny, ale nakonec se z něj vyklube sériový vrah, který svým obětem odřezává prsty a nechává si je jako trofej. Na konci první řady se z něj navíc stane upír, který pokračuje ve svém zběsilém vraždění. Sama snad budeme potkávat i ve druhé řadě.

Další kandidáti: Mohamed, Flesh

4. Nejhorší vývoj postavy – všichni ostatní

Upřímně nelze vybrat jednu nejhorší postavu, která prošla nejmenším vývojem, protože v seriálu jsme poznali většinu postav bez jakéhokoliv vývoje. A je úplně jedno, jestli mluvíme o Vanesse, Axelovi, doktorce nebo o komkoliv jiném. Největší slabinou seriálu jsou právě nepromyšlené charaktery, které ve většině scén nic nedělají, nic se o nich nedozvíme a nebojíme se o ně.

Konkrétní kandidáti: doktorka, Vanessa Helsing

(Foto: Syfy)

5. Největší zvrat – Axelova smrt a proměna v upíra 

V epizodě Help Out přišel o život Axel, kterého nechala na pospas smrti jeho kamarádka doktorka. Do té doby byl Axel jednou z nejvýraznějších postav seriálu a vedl celou skupinu. Jelikož v ní vyčníval, nedokázali bychom si bez něj představit zbytek sezóny. Tvůrci se ho ale těsně před koncem řady rozhodli zabít, což bylo velice překvapivé. Axel sice žije a nyní je upírem, ale i tak se jednalo o jeden z největších zvratů během sezóny.

Další kandidáti: smrt Susan, odhalení vraha ve skupině

6. Nejvíce promarněná příležitost – Vanessa Helsing 

Vanessa je hlavní postavou seriálu. Celá propagační kampaň před sezónou se soustředila výhradně na ni. Všichni víme, že Vanessa je předkyní slavného lovce upírů Abrahama Van Helsinga. Bohužel jsme celou řadu čekali, kdy se z Vanessy stane lovkyně a půjde ve šlépějích svého předka. Nikdy jsme se toho ale nedočkali. Na pár náznaků na Abrahama, schopnosti Vanessy a její původ bylo odkázáno v rámci finálové epizody It Begins, ale to už bylo trošku pozdě.

Další kandidáti: pradávní upíři, postapokalyptic­ký svět

(Foto: Syfy)

7. To nejlepší na první řadě – úvodní znělka

Možná vám tento bod přijde mimo, protože seriál prakticky žádnou svoji znělku nemá. Když ale seriál začne a objeví se na obrazovce červeným písmem Van Helsing na černém pozadí, tvůrci na pozadí vždy pouštějí aktuální zvuky z předchozí scény. Dle našeho názoru se jedná o originální hororový způsob, jak navodit zajímavou atmosféru. Každou epizodu jsme se těšili, co tentokrát uslyšíme za doprovodné zvuky.

Další kandidáti: komunita upírů, začátek apokalypsy

8. To nejhorší na první řadě – koncept stanice Syfy 

Van Helsing má neskutečně nenaplněný potenciál a ze seriálu by mohla vzniknout skvělá upíří show. Co brání tedy seriálu v rozletu? Stanice Syfy. Každá stanice má svůj vlastní rukopis a bohužel se ho u některých seriálů nezbavíme. Van Helsing je přesně tímto příkladem. Rukopis stanice je cítit na každém kroku, a proto seriál působí béčkově. Ostatně jako ostatní show na stanici Syfy.

Další kandidáti: akční scény, nevyužitý potenciál upírů

Co vám se na první řadě líbilo nejvíce a nejméně? Souhlasíte s jednotlivými body, nebo je váš názor úplně jiný?

Diskuze /2

Bori

Celkově seriál posrali jak mohli, tuhle jejich blbost se nedá koukat. Dal jsem tomu pár dílů, ale šlo tam totálně o nic. Vanessa je na zabití a prostě tohle není van helsing xD tohle je první sezona něčeho a budu čumět jestli to bude pokračovat… přitom mohli udělat dobrej seriál

27.12.2016 | 16:45:24
Dashiell

Vanessa je nejspíš potomek a ne předkyně (pochybuji, že takové slovo v češtině vůbec existuje) :-)

5.2.2017 | 22:29:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E07: Everything Changes

cz100%
cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.