Venom Jak mohou s pavoučím světem operovat Sony a Marvel Studios?

Jak mohou s pavoučím světem operovat Sony a Marvel Studios?

Jak mohou s pavoučím světem operovat Sony a Marvel Studios?

Spider-Man nedávno opustil Marvel Cinematic Universe a jeho dobrodružství budeme sledovat v komiksovém vesmíru studia Sony Pictures. V následujícím článku se zaměříme na koncepci jeho světa a ukážeme si, s kterými reáliemi a postavami mohou obě studia nadále pracovat.

7 4
14.9.2019

Spider-Man opustil rozvětvený vesmír Marvel Cinematic Universe a v dalších snímcích jej uvidíme coby součást jiné série, respektive vesmíru, jenž loni spustilo studio Sony Pictures. V této sérii se Spidey setká například s Venomem v podání Toma Hardyho, proto si na následujících řádcích pojďme probrat, co nás v budoucnu čeká ve tvorbě obou velkých komiksových hráčů, tedy Sony Pictures a Marvel Studios.

Marvel po odchodu Spideyho

Do MCU naskočil Spider-Man v roce 2016 ve snímku Captain America: Civil War, kde spojil síly s Iron Manovým týmem a bojoval s týmem Captaina Americy. Následně debutoval ve vlastní sólovce a po dalších třech snímcích měl nakročeno k tomu, aby se stal novým Iron Manem, tedy určitou tmelící postavou celé série. Sony však přerušilo spolupráci s Disneym, respektive s Marvel Studios, díky čemuž se Spidey vrací do samostatné série.


Spidey se již s dalšími hrdiny nepotká. Foto: Marvel Studios

V následujících marvelovkách tedy pavoučího hrdinu neuvidíme a rozhodně nečekejme ani žádnou zmínku o jeho náhlém odchodu. Spolu s Parkerem z MCU odešli i MJ (" Zendaya":actor:4084), Betty Brant (Angourie Rice) či J. Jonah Jameson (J.K. Simmons). Jedinou postavou, jež oficiálně spadá pod práva Sony, ale můžeme ji vidět v MCU, je aktuálně Jessica Drew. Ta se sice v žádném filmu neobjevila, pokud ale v disneyovské produkci nepoužije přezdívku Spider Woman, můžeme ji coby soukromé očko vidět v dalších marvelovkách, například po boku Moon Knighta.

Tuto dvojici už v MCU neuvidíme. Foto: Sony Pictures

Když už jsme zmínili Moon Knighta, tak tento pouliční bijec, který získal vlastní seriál, může pro MCU působit jako adekvátní náhrada za Spider-Mana. Vedle Moon Knighta pak Spideyho rozhodně nahradí i Kamala Khan alias Ms. Marvel, puberťačka, jež získá superschopnosti. Oba dva tito hrdinové v některých aspektech pavoučího muže připomínají a nejspíše proto dostali důvěru v podobě vlastních seriálů.

Sony po návratu Spideyho

Spidey je zpět u Sony, díky čemuž mají tvůrci volnou ruku v případném crossoveru s Venomem. Uvidíme, zda se slavný hrdina z dílny samotného Stana Leeho utká s mimozemským symbiontem už v Serkisově filmu Venom 2, nebo se jej na plátnech kin znovu dočkáme až později. Spideyho návrat k Sony oficiálně podpořili „stvořitel“ Venoma Todd McFarlane a dcera Stana Leeho, která od budoucích pavoučích filmů čeká velké věci.

Vzhledem k tomu, že obě epizody spider-manovské série z MCU produkovalo Sony, může v dalších snímcích plně využít jejich děje a navázat na ně. Teoreticky můžeme v dalších snímcích očekávat i flashbacky například s Iron Manem či Happym, pokud však ve filmu nezazní vyloženě jméno Tony Stark. Sony rovněž může využít i umělé inteligence EDITH, jež byla napsána přímo pro Far from Home.

Podobnou scénu třeba uvidíme ve flashbacku. Foto: Sony Pictures

Sony je rovněž jediným vlastníkem práv na ikonické lokace ze Spider-Manových příběhů, v MCU tedy nečekejme budovu Daily Bugle, Nueva York a další. Na druhou stranu v Sony's Universe of Marvel Characters neuvidíme Avengers Tower či Baxter Building.

Co se týče crossoverových událostí s pavouky v hlavní roli, tedy Web Warriors, Spider-Verse či Spider-Island, všechny spadají pod práva Sony. Na druhou stranu Secret Wars, ve kterých Spider-Man sehrál jednu z hlavních rolí, má plně pod palcem Marvel. Je velice zajímavé, že v Secret Wars vystupuje i Spider Woman, tak uvidíme, jak to v případném filmovém zpracování Kevin Feige a spol vyřeší. Pro MCU je taktéž velkou ranou nepřítomnost Normana Osborna, jenž by skvěle nahradil Thanose jako hlavního padoucha.

Ukáže se Jessica Drew v nějakém brzkém filmu? Foto: Marvel Comics

Na které filmy z obou vesmírů se těšíte nejvíce?

Diskuze /8

PecaCZE

Chápu že Green Goblin je oblíbený v komiksech, ale po tom co už je představili vícekrát ve filmech bych raději viděl teď jiný postavy.

#2 Kerneas
14.9.2019 | 23:27:58
Kerneas

#1 PecaCZE: To máš pravdu, ale kdyby z něj udělali Iron Patriota, tak bych tomu šanci dal.

15.9.2019 | 9:48:33
Lex Luthor

MCU a Sony jsou v tomhle idioti ta jejich tahanice o Spideyho zničila sny a naděje mnohých fanoušků. Kdyby si Spideyho půjčovali a mohl se objevovat, jak v Sony tak v MCU bylo by to mnohem lepší, kdyby studia pracovala spolu na společných projektech viděli bychom mnohem lepší filmy a seriály a studia by podle mě vydělávala mnohem více peněz.

#4 PecaCZE
15.9.2019 | 11:47:07
PecaCZE

#3 Lex Luthor: To je sice hezký, ale taky jak často by byl SM v kinech to by nebylo správný.

15.9.2019 | 16:20:47
Atroxa

A jak to může být teoreticky s padouchy, kteří se už v MCU objevili? Vulture, Scorpion, atd.:(

#6 DarthRevan
15.9.2019 | 21:57:08
DarthRevan

#5 Atroxa: Pohoda, tyhle může Sony využít, Marvel je může narvat max do flashbacku a nesmí zmínit jejich jména…

webmaster
15.9.2019 | 22:06:49
nowas

Sony si to už posral když v potitulkové scéně stanovil že Into the Spiderverse je součástí Venomova universa.. to znamená že v tom vesmíru je Peter mrtvý!

#8 Mirrra
16.9.2019 | 18:54:42
Mirrra

#7 nowas: No to se ale vlastně hodí, protože by tak mohli navázat na to, co se stalo v potitulkové scéně v Far from home. Spider-manovi se možná objeví příležitost přeskočit do jiného vesmíru (kde je třeba mrtvý), kterou bude chtít vzhledem k okolnostem využít…

17.9.2019 | 14:29:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama