Venom Jak se povedl úvod Abramsova Spider-Mana?

Jak se povedl úvod Abramsova Spider-Mana?

Jak se povedl úvod Abramsova Spider-Mana?

Legendární režisér J.J. Abrams nedávno prohlásil, že spolu se svým synem Henrym napíše komiksovou sérii Spider-Manových dobrodružství. První sešit této série právě vyšel, proto si jej pojďme krátce zanalyzovat a podívat se, jak se tvůrčímu duu vydařil.

8 0
21.9.2019

Když bylo nedávno oznámeno, že se Abrams, který stojí za novými epizodami Star TrekuStar Wars, chopí komiksové série o Spider-Manovi, očekávání fanoušků postupně narůstala. Nyní komiks konečně vyšel a okamžitě se zařadil mezi letošní nejkontroverznější díla vůbec. Ještě než se podíváme novému Spideymu na zoubek, tak připomeňme, že J.J. komiks napsal spolu se synem Henrym, přičemž o kresbu se postarala velezkušená výtvarnice Sara Pichelli (Runaways).

První číslo Abramsovic spolupráce sleduje Petera Parkera v boji s novým nepřítelem, který si říká Cadaverous. V onom souboji zahyne jedna z Peterových nejbližších osob, Mary Jane Watson Parker, a hrdinný bojovník proto pověsí oblek a kariéru hrdiny na hřebík. Děj se následně soustředí na Peterova syna Bena, kterého vychovává tetička May. Stejně jako jeho otec je malý Ben problémovým dítětem. Sice není šikanován, ale i tak se dostává do problémů. Jednoho dne to ale vážně přežene.


Cadaverous patří mezi nové hrozby pro pavoučího hrdinu. Foto: Marvel Comics

Abramsovic komiks se ve světě stal hitem a patří k nejprodávanějším příběhům posledních let. Fanouškům se většinou líbí, mnozí se však k začátku nové řady vyjadřují nelichotivě. Vezmeme-li Spideyho jako samostatný příběh, tak se jedná o velice odvážný krok do neznáma. Ano, Spider-Manův odchod do důchodu jsme viděli již několikrát (například v sérii Spider-Girl, který pojednává o jeho dceři May), aby ale zemřela MJ, to se ještě nestalo a Abrams se rozhodně trefil. Velký potenciál má i nový padouch Cadaverous, jenž je jakýmsi nepovedeným vědeckým projektem, který požírá lidi a následně je absorbuje. Doufejme, že o nové newyorské hrozbě zjistíme v budoucnu více informací. Z ostatních postav zmiňme tetu May, kterou Abrams vyobrazil jako stárnoucí pěstounku další generace Parkerů, jež ví o minulosti svého synovce. Příběh je sice na začátku, ale už jsme se dočkali zásadního zvratu i představení úplně nových postav. Budoucnost je pro Bena Parkera více než růžová, uvidíme, jak se duu Abramsových povede další číslo.

90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama