Venom O čem měl být Raimiho snímek Spider-Man 4?

O čem měl být Raimiho snímek Spider-Man 4?

O čem měl být Raimiho snímek Spider-Man 4?

Před osmi lety měl mít premiéru film Spider-Man 4, pokračování pavoučí trilogie z let 2002–2007, který ve spolupráci se studiem Sony Pictures chystal režisér Sam Raimi. Pojďme se krátce podívat, které padouchy jsme v něm měli vidět a o čem měl příběh čtyřky pojednávat.

15 0
30.6.2019

Sam Raimi se v osmdesátých letech proslavil hororovou sérií Evil Dead, na kterou následně navázal i komiksem Darkman a westernem The Quick and the Dead. Roku 2002 se chopil filmového zpracování osudů slavného pavoučího hrdiny a postupně natočil celou trilogii, ve které hlavní roli ztvárnil Tobey Maguire, jemuž sekundovali James Franco a Kirsten Dunst v rolích Harryho Osborna a Mary Jane Watson. Třetí díl z roku 2007 byl sice z celé série komerčně nejúspěšnější, fanouškům se však moc nezalíbil, proto jsme se plánované čtyřky, jež měla do kin dorazit před osmi lety, nedočkali.

Ve třetí epizodě představil Raimi i černý mimozemský oblek. Foto: Sony Pictures


V nedávné době pak Marvel spustil kampaň, jež začala objevením kresleného čísla 4 v pavoučím stylu, o které se postaral slavný ilustrátor Alex Ross. Tato kampaň se nakonec ukázala jako velké lákadlo na komiksovou sérii o pavoučím hrdinovi, kterou aktuálně chystá režisér JJ Abrams za asistence svého syna Henryho. I tak ale internet zaplavily všelijaké zprávy o možném ději Raimiho čtyřky a sám režisér se k tématu rovněž vyjádřil.

Zatímco Peter Parker v prvním filmu čelil Green Goblinovi a v pokračováních se utkal se Sandmanem, Venomem či Doctorem Octopusem, ve čtyřce se proti němu měla spojit trojka neméně slavných padouchů. Když si celou tuto nebezpečnou trojici rozebereme, vidíme, že ani jedna z postav neztratila svůj lesk a nakonec si cestu mezi filmové diváky našla. V čele týmu měl totiž stanout Adrian Toomes, tedy létající zloduch Vulture. Toho si před dvěma lety zahrál Michael Keaton a jeho pravou ruku by ve čtyřce představoval Mysterio, jehož se již za pár dní dočkáme ve filmu Spider-Man: Far from Home, kde si jej střihne Jake Gyllenhaal. Dodejme ještě, že role Vulturea byla do čtyřky i obsazena a tohoto padoucha měl ztvárnit John Malkovich.

Mysteria už brzy uvidíme v kinech. Foto: Marvel Studios/Sony Pictures

Třetím padouchem filmu pak měla být mrštná zlodějka Felicia Hardy alias Black Cat, jíž si měla zahrát Anne Hathaway. I když nakonec tuto roli nedostala, v roce 2012 jsme ji mohli vidět ve snímku The Dark Knight Rises, kde ztvárnila Catwoman, čili postavu, ze které Black Cat vychází. Black Cat jsme se sice před osmi lety na plátně nedočkali, objevila se však ve filmu The Amazing Spider-Man 2, kde si ji zahrála Felicity Jones, naneštěstí pouze v civilní podobě. Nedávno pak bylo odhaleno, že studio Sony Pictures pracuje na její sólovce, jejíž scénář vychází přímo z neuskutečněného snímku Silver & Black.

Feliciu Hardy snad brzy uvidíme v kinech. Foto: Demiurge Studios

Raimi odhalil, že ve čtvrtém díle měl Peter opět najít cestu k Mary Jane, zaplatit pohřeb Harryho Osbornea a znovu nastoupit do výzkumného centra. Vulture byl od začátku plánován jako hlavní padouch, jenž se mstí za nešťastné zabiti své ženy, z nějž viní Spideyho. Vedle souboje s trojicí nepřátel jsme měli ve filmu vidět i Spideyho prohlubující se vztah s doktorem Curtem Connorsem, jenž po zesnulém Octaviovi převzal vedení výzkumného oddělení. Tuto postavu ztvárnil ve dvou dílech Dylan Baker a v samém závěru čtyřky se měl poprvé proměnit v padoucha Lizarda, kolem nějž by se točil další film.

Dylan Baker si Connorse zahrál ve druhém a třetím dílu. Foto: Sony Pictures

Pavoučí série však v roce 2011 definitivně skončila, protože musela ustoupit novému rebootu studia Sony, tedy snímku The Amazing Spider-Man. V něm se už Curt Connors v Lizarda opravdu proměnil, filmové zpracování jednoho z nejslavnějších pavoukových nepřátel však mnoho fanoušků zklamalo, dost možná kvůli přílišné uspěchanosti. Nyní, osm let po zavrhnutí celého Raimiho projektu, máme na scéně dvě pavoučí série, tedy Spideyho v MCU a sólovky soustředící se na ostatní postavy z jeho okolí v rámci Sony's Universe of Marvel Characters. Dostane někdy v budoucnu Sam Raimi ještě šanci natočit pavoučí komiksovku, aby mohl zčásti dokončit svůj dřívější projekt?

Dočkáme se někdy Raimiho návratu a využití některých dříve zavržených příběhů?

Diskuze /7

Moryart

Velká škoda, radši bych zbývající díly než Amazing.

30.6.2019 | 20:16:37
Lex Luthor

Amazing série bylo pořádné šlápnutí vedle, ale díky ní jsme se zase dočkali spideyho v MCU

30.6.2019 | 20:34:40
pikaia

Škoda, že na čtyřku a pak popřípadě na pětku nedošlo, Raimiho trilogie se mi docela líbila i když třetí díl byl slabší. Namísto toho přišel Amazing, který nebyl zrovna povedený a pak od MCU který mě vůbec nebavil. Ale jednu výhodu to má; Venom a další postavy které chystají (snad nezapojí Spidermana z MCU do Venoma).

30.6.2019 | 20:55:03
tom99

Určitě by to bylo fajn. Kdyby série pokračovala doteď, už bychom byli u nějakého čísla sedm, což by nemuselo být vůbec špatné :-)

webmaster
30.6.2019 | 22:23:29
Lynth

Jedna věc je však na Amazing Spiderman dobrá a tím je soundtrack Hanse Zimmera a spol. :)

30.6.2019 | 23:53:37
Carnage

Třetí díl byla tragedie a jsem rád že to dopadlo jak to dopadlo.

2.7.2019 | 13:38:41
Ratemus

Velká škoda, dokázal bych si to představit. V následujícím díle s Lizardem by se mohl také objevit Kraven a Carnage a učitel Warren který následně v šestce bude padouch Jackal a objevil by se Shocker a Scorpion a v dalším díle by nastoupil Morlun, Hydro man a Rhino…no tech padouchů je plná prdel

10.7.2019 | 19:59:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama