Venom Plánovaný vesmír Amazing Spider-Mana a jeho pád

Plánovaný vesmír Amazing Spider-Mana a jeho pád

Plánovaný vesmír Amazing Spider-Mana a jeho pád

Po konci série Sama Raimiho natočil režisér Marc Webb dva díly Amazing Spider-Man, které se podle svých potitulkových scén měly dočkat rozšíření v podobě filmového vesmíru. Následující článek rozebírá tehdejší plány a zaměřuje se i na možnosti neúspěchu celého projektu.

11 0
10.8.2019

Když se řekne Sinister Six, představí si většina komiksových nadšenců superpadoušský tým, který často čelí senzačnímu Spider-Manovi. Poprvé se objevil v příběhu The Amazing Spider-Man Annual #1 už v roce 1964 a jeho zakládající členové byli Doctor Octopus, Kraven, Electro, Mysterio, Vulture a Sandman. Tým se dočkal několika inkarnací a postupně do něj naskočili i další nepřátelé pavoučího muže jako například Hobgoblin, Venom či Beetle.

Druhá verze Sinister Six nahradila Kravena Hobgoblinem. Foto: Marvel Comics


Sinister Six se přes svou popularitu nikdy nepředstavil ve filmu, i když k tomu tvůrci celovečerních adaptací spider-manovských příběhů měli několikrát nakročeno. O neuskutečněných plánech Sama Raimiho jsme již psali, podívejme se nyní na původní plán pavoučího vesmíru z let 2012–14. Už v potitulkové scéně snímku The Amazing Spider-Man z roku 2012 jsme se dočkali prvního náznaku padoušského spojenectví, když zajatého doktora Curta Connorse alias Lizarda přišel do věznice navštívit tajemný muž, jenž byl později potvrzen jako Gustav Fiers alias Gentleman.

Fiers při návštěvě Curta Connorse. Foto: Sony Pictures

Norman Osborn i jeho syn Harry se následně objevili ve Webbově sequelu The Amazing Spider-Man 2, kde si je zahráli Chris Cooper a Dane DeHaan. I když Norman na samém začátku zemřel, stihl svému synovi sdělit pravdu o své tajné identitě, díky čemuž na konci snímku Harry napadl svého přítele Petera alias Spider-Mana a zabil jeho přítelkyni Gwen Stacy. Ve stejném snímku se jako hlavní padouch představil i Electro a na samém konci napadl New York další člen Sinister Six, samotný obr Rhino, jenž tentokráte neměl nadlidskou sílu, ale používal mechanický oblek. Podobné obleky pro Vulturea a Dr. Octopuse byly na konci filmu vidět jako součást Oscorpu.

Filmový Amazing Spider-Man se inspiroval sérií Ultimates. Foto: Sony Pictures

Film však u fanoušků i kritiků propadl, což zapříčinilo konec celého plánovaného vesmíru. Producentka Amy Pascal, jež nyní celou sérii pomohla díky Venomovi úspěšně resuscitovat, oznámila v roce 2013 plány na celovečerní snímek The Sinister Six, kterého jsme se pod režijním dohledem Drew Goddarda měli dočkat 11. listopadu 2016. V Goddardově vizi stál v čele týmu znovuzrozený Norman Osborn, jehož hlava v kryogenickém přístroji se vyskytuje ve vystřižené potitulkové scéně The Amazing Spider-Man 2. Tým měli tvořit již zmiňovaný Rhino a dále Vulture, Doctor Octopus, Kraven a Mysterio. Pascal rovněž plánovala snímek Venom: Carnage mapující souboj dvou dalších padouchů, který měl končit střetem právě se Sinister Six. Ani v jednom z filmů se neměl objevit Spider-Man.

Na jaře roku 2015 ale společnosti Sony Pictures a Marvel Studios nalezly společnou řeč, díky čemuž se filmová práva na Spider-Mana přestěhovala pod MCU. Tento akt znamenal konečnou pro snímky se slavnými padouchy a o další dva roky později se jeden z nich, Vulture, již objevil jako hlavní antagonista filmu Spider-Man: Homecoming. Ve stejném díle z marvelovského vesmíru se ukázali i Shocker, Tinkerer a Scorpion, kteří patří rovněž mezi klasické pavoučí nepřátele. Krátce se v něm objevil i Aaron Davis v podání Donalda Glovera, tedy budoucí padouch Prowler. V letošním pavoučím sequelu Far from Home stanul proti Peterovi Mysterio a na skok se ukázal i Dmitrij Smerďakov, jenž je znám pod přezdívkou Chameleon. Padouchů je v MCU již dost, proto je dosti možné, že tvůrci v čele s režisérem Jonem Wattsem zvažují představení Sinister Six právě v této sérii. Dodejme, že v letošním snímku byl zmíněn i Hydro-Man, marvelovští scenáristé tedy mají dostatek materiálu na sestavení vlastního týmu, čímž by de facto znovuvzkřísili padlý koncept Drew Goddarda.

Marvel Studios má k dispozici dostatek pavoučích padouchů. Foto: Walt Disney

Loni ovšem studio Sony, které sice již nedrží práva na Spider-Mana, stále má však k dispozici přes 900 marvelovských postav, uvedlo do kin film Venom v hlavní roli s Tomem Hardym. V příštím roce se vesmír s oficiálním názvem Sony's Universe of Marvel Characters rozroste o dvě další díla, Morbia a Venoma 2, Sony má pak dále v plánu i filmy o Kravenovi či Silk. Amy Pascal i Drew Goddard v nedávném rozhovoru potvrdili, že scénář k původního neuskutečněné The Sinister Six využijí do nějakého dalšího projektu. Je tedy možné, že Sony plánuje uvedení filmu s padoušským týmem jako vrchol první fáze svého nového vesmíru, což by mohlo pozastavit marvelovské práce. Marvel Studios totiž musí své plány na expandování Spideyho snímků stále konzultovat se Sony, což dává trumfy do karet druhému jmenovanému. Kdy se tedy filmové Sinister Six dočkáme?

Bude Venom ústřední postavou soňácké Sinister Six? Foto: Sony Pictures

Brali byste snímek The Sinister Six podle Goddardova scénáře? Které studio by jej mělo představit?

Diskuze /3

Lex Luthor

Rád bych viděl Sinister Six v kině, ale radši pod MCU

10.8.2019 | 23:12:04
Honzich

Určitě bych rád viděl sinister six ale jedině v MCU

11.8.2019 | 9:04:31
Ratemus

S6 ano ale pouze MCU…patlalové Sony by to zase podělali

22.8.2019 | 18:05:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama