Veronica Mars
95/100 - 84×

Veronica Mars

Veronica Mars je osmnáctiletá soukromá detektivka, která díky svému ostrovtipu a inteligenci řeší případy v Kalifornii. Musí se také vypořádat s vraždou své kamarádky a najít jejího opravdového vraha.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Retro Music Television, Hulu | 42 minut
žánr
Detektivní, Rodinný, Romantický
hrají
Kristen Bell (Veronica Mars), Jason Dohring (Logan Echolls), Enrico Colantoni (Keith Mars), Percy Daggs III (Wallace Fennel), Francis Capra (Eli Navarro), Max Greenfield (Leo D'Amato), Ryan Hansen (Dick Casablancas), David Starzyk (Richard Casablancas)

Tvůrce seriálu Rob Thomas se vyjádřil k šokujícímu finále čtvrté řady

Tvůrce seriálu Rob Thomas se vyjádřil k šokujícímu finále čtvrté řady

Minulé léto jsme byli svědky šokujícího finále, které otřáslo celou fanouškovskou základnou seriálu Veronica Mars a především vztahu Veronicy a Logana. V následujícím článku je přeložen rozhovor Roba Thomase s TV Guide o jeho velkém rozhodnutí.

1 0
8.2.2020

Mladičká detektivka Veronica Mars se nám v létě vrátila se svojí čtvrtou sérií po osmi dílech a pro všechny fanoušky to bylo mimořádné překvapení. Dokonce stanice Hulu vydala celou čtvrtou sérii o týden dříve. Bohužel to bylo jediné překvapení, kterého jsme se dočkali. Možná že všech sedm epizod bylo pro diváky návratem do nostalgie, ale právě poslední osmý díl byl pro seriál osudným. Diváci ani kritici smrt jedné z hlavních postav a ještě k tomu velkého milovníka Veronicy nedokázali prostě překousnout. Nemluvíme o smrti nikoho jiného než Logana Echollse, který po dlouho očekávané svatbě s Veronicou vybouchnul v autě, když šel přeparkovat. Co si o velkém finále myslí sám tvůrce Rob Thomas, který tohle všechno vymyslel?

TV Guide | Kdy jste poprvé zvažoval, že zabijete Logana a proč jste se rozhodl, že je to dobré rozhodnutí pro seriál?
Věděli jsme to ještě předtím, než jsme začali psát všechny epizody. Bylo to součástí prvního nákresu čtvrté série. A důvod je prostý. Bavili jsme se s Kristen o tom, že chceme pozvednout seriál na vyšší úroveň a udělat z něj takovou malou sérii jak u Sherlocka Holmese. Základem, aby seriál mohl pokračovat dále, bylo, aby Veronica byla samostatná jednotka bez přítele ani snoubence. Seriál měl být čistě detektivní záležitost, to je ten důvod.

Mám rád Jasona a Logana jako postavu v našem seriálu, ale museli jsme useknout ruku, abychom zachránili celé tělo. Pokud bychom se nemohli pustit do dalších sérií, protože mě fanoušci nenávidí, tak to byla chyba. Pokud ano, tak budu nadšený, že můžu točit příběh kolem Veronicy jako svobodné ženy. Seriál začal jako takový hybrid teen detektivky a abychom v tom mohli pokračovat, myslím, že se musí stát opět detektivním seriálem.

TV Guide | Takže Logan je na sto procent mrtvý?
Ano, je, a víte, že nejste první člověk, co se mě na tohle zeptal? Ale ano, je mrtvý.

TV Guide | Jon SnowGame of Thrones a Michael z Jane the Virgin oba záhadně zemřeli na obrazovkách, ale poté se vrátili zpět mezi živé. Přesto herci a tvůrci řekli divákům, že tyhle postavy jsou mrtvé a do seriálů už se nevrátí. Když vezmeme v potaz tohle, chápete, že někteří fanoušci si mohou myslet, že Logan stále žije, ať už říkáte vy nebo Jason cokoliv?
Chápu. Bylo by nemístné ukázat jeho mrtvolu v seriálu. Veronica se s tím snaží poprat po roce v rozuzlení čtvrté řady. Bylo by od Logana pěkně hnusné, kdyby se někde schovával nebo že by Veronica lhala svojí terapeutce a tím i publiku po celou dobu u ukončení série. Ale jo, nechtěl jsem, aby to bylo diskutabilní. Je rozhodně mrtvý.

TV Guide | Proč jste neukázal počáteční truchlení Veronicy nebo pohřeb Logana?
Celá věc byla postavena tak, aby odrážela první epizodu, kdy slyšíme hlas Veronicy na sezení s Jane. Logan je zabit a poslední částí příběhu je Veroničino truchlení i po roce. Jedním z důvodů, proč jsme to o rok posunuli, bylo, že se na to můžete udělat i tak, že vše byl vlastně pohled do minulosti o rok dříve. Takový pohled na nepodařený pokrok v Neptunu. Seriál je zaměřen na cynismus, fatalismus a morální dvojznačnost. Celkový boj, do kterého se pustili, aby odhalili korupci ve městě, byl k ničemu. I přes velkou snahu Veronicy, se město jen zhoršilo. Věděl jsem tedy, že chci, aby Veronica byla ukázána o rok později, abych ukázal, že jarní prázdniny jsou mrtvé, bohatí a mocní lidé vyhráli.

TV Guide | Myslíte si, že jste připraven na reakci fanoušků na Loganovu smrt?
Jsem naprosto vyděšený. Zdá se to, jako kdybych si vsadil. A můžu tu sázku buď prohrát či vyhrát. Pokud už nikdy neuvidíte další epizodu Veronicy Mars, protože fanoušci to nenávidí, tak jsem sázku prohrál. Pokud se ze seriálu stane dlouhodobý seriál, který tu s námi bude ještě pár let, tak jsem vyhrál. Ale je tu možnost, že fanoušci tohle jen tak nepřekousnou. Věděl jsem, že to může nastat, když jsem do toho šel. Hodně jsme o tom vtipkovali, když jsem to navrhl, že bych měl po uvedení odjet na týden někam pryč.

Thomas: TV Guide | To ano, na Twitteru to může být drsné.
Věřte mi, i v mém domě bude docela dusno. I manželka mého bratra mi před pár dny psala, „Prosím, prosím, dej Veronice šťastný konec. Nech jí, aby si vzala Logana a aby žili šťastně až do smrti, prosím.“ I moje rodina mě může zavrhnout.

TV Guide | Proč jste se rozhodl, aby se Logan a Veronica vzali a potom ho zabil ještě v době, kdy na sobě měla svatební šaty?
Aby to bolelo ještě víc? Tady jde o to, že jakmile je záhady vyřešena, tak moc stránek už nezbývá. Nemůžete vyřešit záhadu a pak mít další epizodu, abyste viděli, co Veronica bude dělat následovně. Vyřešíte záhadu a máte dalších 8 stránek na to, abyste si pohráli, takže se to muselo stát právě takhle.

TV Guide | Myslíte si, že Veronica potřebovala něco tak velkého jako Loganova smrt, aby jí inspirovala k tomu změnit svůj život a odjet z Neptunu?
Ano? Myslím, že odpověď je ano. Hlavně kvůli tomu, kdy se rozhodla přijmout jeho požádání o ruku. Tím řekla i „Ano“ Neptunu, potenciálnímu usazení, dětem. Bylo by pro mě těžké vzít záhady na cestu mimo Neptun. Zdálo se mi to nezajímavé, že by venku řešila záhady, ale stále by měla přítele doma s dětmi.

Líbilo se vám rozhodnutí zabít Logana nebo jste kvůli tomu odsoudili celou čtvrtou sérii?

Foto: Hulu

Diskuze /5

evaval

kvůli zabití Logana jsem 4. serii ještě neviděla a nemám ani chuť se na to koukat :-(

8.2.2020 | 10:27:26
MoramisF1

Bohužel můžu říct, že jsme 4. sérii viděla. I když pominu 8. díl, tak i zbylých 7 dílů bylo špatných. Špatně napsané a neodráželo to vůbec původní seriál.

8.2.2020 | 13:47:39
anndy

a mně se to líbilo, ano byl to smutný konec,ale všechno nemůže končit s duhou a jednorožci, i „minulý“ konec nebyl právě růžový. Jasně, že seriál nemůže být stejný jako před lety, teen holka se změnila v ženu. Pro mě byly daleko větším zklamáním třeba Gilmorky – ten návrat se moc nepovedl a šlo jen o nostalgii.

9.2.2020 | 8:28:18
olouch02

..nevím, detektivní seriál to byl i před tím a Logan byl naživu. Byla to vedlejší dějová linka která mě bavila, hádky, rozchod pak zase usmíření. Prostě až na tu smrt to bylo dobrý.

23.2.2020 | 15:12:16
Pandora Rosalez

Popravdě, kvůli tomu konci jsem neviděla z nové série vlastně vůbec nic… na info, co se stane jsem narazila náhodou a dost mě to odradilo… měl si tyhle nápady asi nechat do jiného seriálu.

11.4.2020 | 17:28:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S04E08: Years, Continents, Bloodshed

cz100%
DOKONČENO

Titulky ke čtvrté sérii pro vás připravily: @Zira, @annePel, @JudyVolf, @Maty9, @laisobel

Překlad sedí na:

  • všechny dohledatelné verze

Ohodnoťte Veronicu Mars

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama