Vikings: Valhalla (Vikingové: Valhalla)
81/100 - 29×

Vikings: Valhalla(Vikingové: Valhalla)

Zasazeno sto let po událostech seriálu Vikingové, Vikingové z Valhally představí svým divákům několik dalších nejznámějších Vikingů, kteří kdy žili. Konkrétně je řeč o Leifu Erikssonovi, Freydis Eriksdotter a Haraldu Sigurdssonovi. Jejich životy představovaly boj za přežití a slávu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Sam Corlett (Leif Eriksson), Leo Suter (Harald Sigurdsson), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Olaf Haraldsson), Laura Berlin (Emma Normandská), Frida Gustavsson (Freydis Eriksdotter), David Oakes (Godwin), Bradley Freegard (Knut), Caroline Henderson (Estrid Haakon)

Tvůrce prozradil, že Valhalla nebude nijak přímo navazovat na původní Vikingy

Tvůrce prozradil, že Valhalla nebude nijak přímo navazovat na původní Vikingy

K tomu, abyste se mohli dívat na seriál Vikings: Valhalla, nepotřebujete vidět ani jeden díl seriálu Vikings. Nový seriál bude samostatným projektem, který bude zahrnovat jen několik odkazů na Hirstovo dílo.

7 0
25.1.2022

V letech 2013–2020 se na stanici History vysílal veleúspěšný seriál Vikings, který změnil žánr historických seriálů. Diváci si oblíbili především postavu Ragnara Lothbroka, kterého hrál herec Travis Fimmel, nicméně když došlo k jeho odchodu, kvalita seriálu začala být značně pochybná. Tyto informace jsou vám stejně málo platné, pokud se plánujete dívat na letošní novinku Vikings: Valhalla.

Tvůrce Jeb Stuart se nedávno rozpovídal o svém projektu, přičemž zmínil jednu poměrně překvapivou věc – seriál se sice odehrává sto let po událostech seriálu Vikings, ale reálně neřeší, co se v něm dělo. Dle tvůrce jsou tyto dva seriály samostatné, což znamená, že k tomu, abyste pochopili děj Valhally, nepotřebujete vidět ani jednu epizodu původního seriálu.


(Prosadí se nové obsazení stejné jako to z původního seriálu? Foto: Netflix)

Na seriálu sice taktéž pracuje tvůrce Michael Hirst, strůjce původních Vikingů, ale ten nijak neapeloval na to, aby se na původní seriál často odkazovalo. Ano, několika odkazů se tu sice dočkáme, například i nadále budeme vídat Vikingy v Kattegatu, Ragnarově domovině, nicméně se seriál skutečně vydá vlastním směrem a nebude se snažit přiživovat na svém hlavním seriálu.

Avšak jedno velké pojítko na hlavní seriál tu rozhodně bude. Z konce původních Vikingů byla vyškrtnuta postava Rolla, která se nedočkala patřičného ukončení. Toho bychom se mohli dočkat právě v novém seriálu. Rollo se stal normandským vévodou, přičemž jednou z hlavních postav Valhally bude Emma z Normandie, pravděpodobně Rollova vzdálená potomkyně. A právě přes ni by se tvůrci chtěli dostat k jedné z nejznámějších osobností vikinské doby – Vilému Dobyvateli.

Zdroj článku: EW; Zdroj anotačního obrázku: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

České titulky

Seriál Vikings: Valhalla pochází z produkce streamovací služby Netflix, jehož česká podpora vytvořila české titulky i dabing. První řadu si tedy můžete plně vychutnat přímo na Netflixu. Nezapomeňte poté ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama