Vikings: Valhalla (Vikingové: Valhalla)
75/100 - 41×

Vikings: Valhalla(Vikingové: Valhalla)

Zasazeno sto let po událostech seriálu Vikingové, Vikingové z Valhally představí svým divákům několik dalších nejznámějších Vikingů, kteří kdy žili. Konkrétně je řeč o Leifu Erikssonovi, Freydis Eriksdotter a Haraldu Sigurdssonovi. Jejich životy představovaly boj za přežití a slávu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Sam Corlett (Leif Eriksson), Leo Suter (Harald Sigurdsson), Frida Gustavsson (Freydis Eriksdotter), Laura Berlin (Emma Normandská), David Oakes (Godwin), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Olaf Haraldsson), Bradley Freegard (Knut), Caroline Henderson (Estrid Haakon)

Freydis Eriksdotter

Freydis Eriksdotter

Leifova nevlastní sestra, která je horkokrevná a svéhlavá a pevně věří ve staré bohy.

Sezóny 2
2022 - 2023

Freydis se narodila v Grónsku, takže vyrůstala daleko od všech křesťanských Vikingů. Jednoho dne jejich osadu navštívili Vikingové z Norska, mezi kterými byl jeden, který ji znásilnil a vyryl jí kříž na záda. Jakmile k tomu došlo, Freydis zatoužila po pomstě a rozhodla se společně se svým nevlastním bratrem Leifem navštívit Kattegat.

Zde se skutečně nacházel onen Viking, který ji znásilnil, a tak ho zabila. Tím si však proti sobě poštvala místní Vikingy. Její dluh se rozhodl splatit její nevlastní bratr, který se společně s ostatními vydal do Anglie. Freydis zůstala v Kattegatu, kde na ni dohlížela jarl Estrid Haakon.


I přesto, že ji bratr dostal z potíží, narazila na další problémy cestou do Uppsaly. Zde ji totiž začal stíhat zarytý křesťan Kare, který nenávidí všechny pohanské zvyky. Během toho se z Freydis stala i štítonoška.

Freydis Eriksdotter je…

  • dcerou Erika Thorvaldssona
  • nevlastní sestrou Leifa Erikssona, Torsteina Erikssona a Thorvalda Erikssona

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Janeqq

Její nástup mě lehce zklamal. Čekal jsem, zda se v nových Viks objeví někdo, jako byla Lagertha, ale Freydis zprvu působila jako hrozná fňukna a že bych řekl, že je herečka kterak dvakrát sympatická – alespoň v tomto konkrétním podání – se říct nedá. Naštěstí to do konce série napravili. Další Lagerthy se ale asi nedočkáme, ne v tomto případě.

10.4.2022 | 2:45:25
Basim

Je jako Langerta

5.3.2022 | 17:23:26
Xavik

Její příběh by mohl být trochu lepší, ale špatná rozhodně není.

admin
5.3.2022 | 12:38:38

České titulky

Nejnovější díly seriálu Vikings: Valhalla si můžete pustit na streamovací službě Netflix, kde si je užijete i s českou podporou. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama