Vikings (Vikingové) S05E10: Moments of Vision

S05E10: Moments of Vision

S05E10: Moments of Vision

Když dojde ke krveprolití, tak se nad Kattegatem začne snášet opar temnoty. Poražená armáda prchá před vítězi, zatímco se legendární válečník vrací domů.

cz sk
24.1.2018
2 250 000
47 minut

Základní info:

Režie: Daniel Grou
Scénář: Michael Hirst
Hrají: Gustaf Skarsgård (Floki), Katheryn Winnick (Lagertha), Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Jasper Pääkkönen (Halfdan Černý), Jonathan Rhys Meyers (Heahmund), Clive Standen (Rollo Lothbrok), John Kavanagh (Prorok), Josefin Asplund (Astrid), Georgia Hirst (Torvi), Adam Copeland (Kjetill Plochonosý), Ida Nielsen (Margrethe), Kris Holden-Ried (Eyvind), Dagny Backer Johnsen (Snaefrid), Ben Roe (Guthrum), … 

Trailer k desáté epizodě:

Foto: History

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

The Second Battle for the Kingdom of Kattegat bola slušná bitka, ktorá úspešne zakončila vojnové obdobie The Kattegat Civil War.

31.3.2019 | 22:50:18
Erzik

U Odina, to bylo ale utrpení…

redaktor
2.8.2018 | 7:28:44
Michal7

WTF?

9.3.2018 | 21:43:57
jakubu87

za Rolla na konci o jednu hvězdu navíc, jinak dost nuda

10.2.2018 | 23:10:40
mjech

Já se v téhle sérii s vělkým překvapením přisihl, že jsem ji úplně zapomněl sledovat. Nedočkavost vystřídala lhostejnost. Teď, když jsem ji dokoukal, musím jen smutně konstatovat, že to byla sakra nudná část Vikingů bez naprosto nevyužitého potenciálu. Jestli filmaři budou v těchto kolejích pokračovat i v lince Varjagů, tak si želbohům najdu jiného koníčka.

K poslednímu dílu: palec nahoru za styl vyprávění, ale palec dolů za to, jak ten příběh byl plytký a impotentní.

8.2.2018 | 16:10:42
Snyder17

Jako fanda velkých bitev, které Vikingové doposud ztvárnili velmi dobře, jsem z tohoto pojetí zklamán…neříkám, že by to nebylo zajímavé, ale průběh dílu nebyl dle mých představ, hlavně smrt Halfdana byla o ničem, myslím, že tato postava by si zasloužila mnohem epičtější konec. Flokiho linka jak vypadala nadějně, tak mě čím dál tím víc nudí…rozhodně touto kritikou nehodlám mlet jako někteří že po třetí sérii šel seriál do kytek a že se na něj nedá dívat…dle mého názoru to byla velmi povedená série :)

6.2.2018 | 16:16:21
DamianaFrey

Zaujímavé spracovanie.Vítam myšlienku sústrediť sa v boji na jednotlivé postavy a ich pocity ohľadom života a smrti.Tak ako povedal sladký Halfdan:„Toto je život a toto je smrť.“ Rozhodne to bolo na Vikingov netradičné, no tvorcovia to akosi nedokázali ukočírovať.Bolo treba tie „výjavy“ niečím ukotviť,keď sa už chceli vyhnúť nadväznosti.Nemôžem si pomôcť, ale voľba, sústrediť dej v podstate iba okolo Ivara, mi príde veľmi nešťastná.Ragnar je preč a tvorcovia akosi pozabudli, že mal aj iných synov, okrem Ivara.Nehnevajte sa na mňa, ale pri tom jeho „burcujúcom prejave“ som čakala, kedy po ňom niekto mimo záberu už konečne hodí kameň, aby držal klapačku.Ževraj dobrý stratég a bojovník.Čo som ho na tom bojisku prehliadla?!Myslím si, že nie. Uvidíme ako sa bude preživším dariť mimo Kattegat…

4.2.2018 | 15:47:26
RagnarokCzD

Mě se to líbilo … Neřek bych teda že nějak zvlášť padali hlavní postavy. :D Naopak mě trochu zamrzelo, že ty přežili zase všechny … ale tak asi si musej nechat nějaký lákadlo.

Prolínání myšlenek nebyl špatnej nápad a dopadnul docela dobře, i když místy to bylo maličko zmatený.

Hrozně se mi líbil Ivar burcující armádu … takhle má sakra vypadat nabuzení, Björn se od něj má co učit. :D

3.2.2018 | 0:36:50
marwiin

Fakt velké zklamání. Kdybych nevěděl jakou měli Vikingové kvalitu v prvních dvou, třech sériích tak bych nehodnotil tak přísně, ale z větší perspektivy je to nepochybně značný pokles kvality seriálu. Ani koncept prolínání myšlenek hlavních postav s dějem bitvy ani bitva samotné na mě neudělala dojem. Když si vzpomenu na propracované souboje a strategie např. s Franky ve starších sériích a genialitu Ragnara tak nemůžu za tuhle plochou digitální řež bez špetky nápadu dát více než 2 hvězdy.

29.1.2018 | 22:56:39
nevimjmeno2

Začátek nuda, pak se to rozjelo. Velké postavy padaly a moc prostoru se jim nedostalo. Konec zase zbytečně otevřený, jede opravdu Rollo pobít zbytek svojí rodiny?

29.1.2018 | 21:39:22

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás