Vikings (Vikingové) S06E20: The Last Act

S06E20: The Last Act

S06E20: The Last Act

Příběh, který započal Ragnarem Lothbrokem, skončí za přítomnosti jeho synů. Ivar a Hvitserk se připravují na poslední střet s Alfrédovou armádou. Ubbe se setkává se známou tváří a čelí zradě. Kattegatu se ujme nečekaný panovník.

cz sk
30.12.2020
51 minut

Základní info:

Režie: Steve Saint Leger
Scénář: Michael Hirst
Hrají: Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Georgia Hirst (Torvi), Ray Stevenson (Othere), Ferdia Walsh-Peelo (starší Alfréd), Lucy Martin (Ingrid), Roisin Murphy (Elsewith), Wesley French (Peminuit), Carmen Moore (Pekitaulet), Ellyn Jade (Nikani), Phillip Lewitski (We'jitu), Ian Lloyd Anderson (Naad), Peter Dillon (Alfrédova stráž), Dafhyd Flynn (Adam), … 

Trailer ke dvacáté epizodě:

Foto: History

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Orea

Poslední série zbytečná. Děj o ničem, jako by už tam nezbyly „pořádné“ postavy. Některé naprosto tragické, Kjetil, Hvitserka už jsem nemohla vystát. A ne že bych chtěla povrchně hodnotit vzhled, ale tak sakra, celou dobu se díváme na jeho chmýří na tvářích a řídký knír, když tu náhle na konci při křtu má plnovous, jak když pohnojíš. Celý Ragnar, že? Ne, tahle postavička je urážka Ragnara. Scenérie krásné, ale přece se nedívám na Vikingy kvůli scenériím. Spousta vaty a rozjímání, monologů a představ, výplňové dialogy taky. Floki… vidět ho zahřeje u srdce, ale musel tam být? Jeho historka, že si našel loď a sám přeplul oceán, je uvěřitelná stejně jako ten týpek, co málem umřel na lodi a po jediném pohledu na hrudku zlata riskuje budoucnost všech. Palec nahoru za finální bitvu a herce Ivara

11.2.2021 | 23:56:36
Erzik

Konců seriálů se hrozně bojím, protože jsem zažil už děsná zklamání. Takže má laťka je docela nízko, proto i za tohle finále jsem vděčný :-) Každopádně mě nejvíce potěšilo jak nechali zemřít Bjorna, to bylo epické a nic se tomu v téhle sérii a téměř celému seriálu nevyrovnalo.

redaktor
5.2.2021 | 22:18:47
tominotomino

Obstojné zakončení. Ale říkám si, jestli tam toho Flokiho vůbec museli dávat. Kdyby tam nebyl, co by tam vůbec bylo v rámci děje jinak? Mohli ho nějak lépe zapojit. A fakt mě štve závěr Kattegatu, že v něm bude vládnout otravná Ingrid se svou služkou. A ještě z toho mají všichni radost. Vždyť ta tam manipulovala úplně se všema a doufal jsem, že jako takovou trochu záporačku ji někdo zabije. Hvitserkův konec byl velmi překvapivý, o to víc, když nebylo pořádně vysvětleno, proč se rozhodl vzdát celého svého „vikingství“ a přejít ke křesťanské víře. To se asi těžko shledá se svými bratry ve Valhalle.

webmaster
31.1.2021 | 22:26:08
rychlej

Závěr seriálu vyšel nad očekávání dobře, zejména díly po Bjornovi. Důstojný závěr dobrého seriálu a na to se napijem SKAL!

27.1.2021 | 18:24:38
Leksa

Já jen nechápu proč se Hvitserk nevrátil do kategatu jako nový král. Ovšem zvraty opravdu super :D Koukal jsem a při smrti Ivara slzy padaly…ovšm naštěstí vím že jsou tio herci a jsou všichni na živu včetně Ragnara uff…/oprava Hvitserk se vrátí do kategatu a ujme se vlády to je jasné.Jen to už nenatočí ,ale dávalo by to smysl.

22.1.2021 | 1:22:01
*AmPw*

Ďakujem za skvelý seriál <3 see you in Valhalla

13.1.2021 | 12:00:23
Unlife

mne osobne sa koniec pačil, aj ked mohol byt aj lepsi, a lepsie ukoncene dejove linky, pacili sa mi aj indiani :)

12.1.2021 | 10:18:16
theplanetoftheapes

No a 7 let je v prdeli. To ten čas letí, ještě teď si živě vzpomínám na první sérii jaká to byla najednou bomba a pak bych ještě vypíchl epizodu kde umřel Ragnar. Ze synátorů jsem fandil nejvíce Ivarovi, za mě nejlepší herec co tam zbyl, Björn byl sice taky super ale v poslední sezóně už spíše jen koulel očima a šukal baby. Nejhorší byly ty rychlé skoky z jednoho prostředí do druhého. Indiánci mi tam moc neseděli, na to se možná mohli vykašlat. Každopádně finále mělo nenaplněný potenciál, ta snaha ukončit dějové linky všech postav byla hodně na sílu.

11.1.2021 | 14:57:54
ox1997

Moc nechápu na co si všichni ti lidi stěžují. Že to není historické? Na to mají dokumenty a ne seriál, u kterého už od začátku bylo jasné, že tady se na historičnost nehraje. Že to je nuda nebo to nedává smysl? Asi neviděli tu zpatlaninu v 5. a první polovině 6. série. Sice tam nebyla, nějaká kulervoucí bitva, jako třeba bitva o Paříž, to mi trochu chybělo, ale tvůrci mi to vynahradili, krásnými scenériemi, hudbou a výpravou. Za poslední roky skončilo tolik dlouholetých seriálů, ze kterých se staly totální odpady (13RW, GoT, The 100), ale zrovna vikingové měli podle mě více než důstojné zakončení.

9.1.2021 | 19:04:10
DC Expert

Udělat tvůrci krvaveho orla. Kažení historie označuju jako zneuctění vikingů. To už byla blbost a nejvíc ta poslední epizoda! Zaslouží si jenom jednu hvězdu! Finále bylo pokažené jako u páté série!

9.1.2021 | 15:41:02
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás