Vikings (Vikingové) 7 míst, na kterých se natáčel seriál Vikingové

7 míst, na kterých se natáčel seriál Vikingové

7 míst, na kterých se natáčel seriál Vikingové

Má se jednat o oblasti Skandinávie, skandinávské však vůbec nejsou. Většina scén z Vikingů totiž pochází z Irska. Podívejte se, kde seriál vznikal.

20 0
25.1.2019

Místa, která v seriálu Vikingové představují oblasti Skandinávie, ve skutečnosti ani trochu skandinávská nejsou. Většina scén totiž pochází z Irska. Severské země, kde seriáloví Vikingové žijí, štáb s herci naopak nikdy nenavštívil. Překvapeni? Podívejte se na přehled nejzajímavějších míst, na kterých seriál vznikal.

Lough Tay, Irsko

Velké jezero rozkládající se na území Hrabství Wicklow se nachází asi hodinu cesty od irského Dublinu. V seriálu toto místo můžete vidět velmi často. Představuje totiž vesnici Kattegat, ve které žije Ragnar se svou rodinou. Vikingové však nejsou jediný počin, který v okolí tohoto místa vznikal. Pohádkovou atmosféru regionu Luggala Estate využili například štáby filmu Statečné srdce či Excalibur


.

Řeka Boyne, Irsko

Ačkoli byla historická Paříž vytvořena pomocí počítačových efektů, cesta do ní se natáčela na skutečné řece. Nikoli však na Seině, která hlavním městem Francie ve skutečnosti protéká, ale na řece Boyne ve východním Irsku. Nejedná se však o ledajakou řeku. V roce 1690 se na ní konala bitva, jejíž výsledkem bylo vítězství Viléma III. Oranžského – tehdejšího krále Anglie, Skotska a Irska.

Blessington Lakes, Irsko

Pro Ragnarovy lodní výpravy většinou sloužila jezera Blessington, která se nacházejí poblíž Jezera Lought Tay a seriálové vesnice Kattegat. Tato jezera tvůrci vybrali zcela záměrně. Jejich klidná hladina je pro natáčení podobných scén naprosto ideální.

Powerscourt Waterfall, Irsko

Nejvyšší vodopád ve Velké Británii a Irsku posloužil v seriálu jako místo, kde se koupala Ragnarova druhá žena Aslaug. Ve skutečnosti se vodopády stejně jako vesnice Kattegat a Blessington Lakes nacházejí v pohoří Wicklow Mountains. Řeka Dargle tam padá přes strmé skalní svahy vysoké 130 metrů. Pokud plánujete cestu do Irska, Vodopády Powerscourt určitě nevynechejte. Rozhodně nebudete litovat.

The Nuns Beach, Irsko

Pamatujete na vylodění na pobřeží Northumbrie? Scéna, kde se Vikingové vůbec poprvé střetli s Anglosasy, se natáčela na pláži The Nuns Beach v západním Irsku. Skutečné území Northumbrie se přitom rozkládalo na území dnešní severní Anglie a jižního Skotska. Věděli jste, že je irská pláž pojmenovaná podle jeptišek, které se zde koupaly?

Sault Ste. Marie, Kanada

Ve čtvrté sérii natáčela malá skupinka štábu v čele s hercem Alexanderem Ludwigem také v Kanadě. Konkrétně šlo o záběry Bjorna ve skandinávské divočině. V době, kdy se scény natáčely, bylo v Kanadě kolem dvaceti stupňů pod nulou. I přes tyto kruté podmínky se herec rozhodl, že natočí i scény, ve kterých se nahý koupe v ledové vodě.

Středozemní moře, Maroko

V seriálu se objevila i mnohem exotičtější prostředí, než jsme zvyklí. Konkrétně se jednalo o Maroko, které Bjorn navštívil při nájezdu na Středozemní moře.

Foto: Shutterstock

Diskuze /2

Remus

U těch jezer jsem byla, mohu potvrdit, nádherná krajina. Jen dole, kde leží vesnice, to neni přístupné, je to soukromý pozemek. Ale z vrchu to bohatě stačí a hlavně nikde ani noha. Boží.

26.1.2019 | 14:19:00
Remus

U těch jezer jsem byla, mohu potvrdit, nádherná krajina. Jen dole, kde leží vesnice, to neni přístupné, je to soukromý pozemek. Ale z vrchu to bohatě stačí a hlavně nikde ani noha. Boží.

26.1.2019 | 14:19:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás