Vikings (Vikingové) Co sledovat po seriálu Vikings?

Co sledovat po seriálu Vikings?

Co sledovat po seriálu Vikings?

Jeden z předních historických seriálů současnosti je u konce, a tak jsme si pro vás připravili několik tipů, díky kterým si ho můžete nahradit. Na výběr je rozhodně velké množství kousků.

14 0
28.2.2021

Seriál Vikings byl především historickým seriálem, a proto je poměrně logické, že následující výčet tipů bude tvořen především seriály tohoto žánru. Náš výběr rozdělíme na několik částí a pokusíme se zmínit jak populární seriály, tak i ty méně známé. Plnohodnotnou náhradu za Vikingy tu rozhodně nenaleznete, ale výběr bude rozhodně stát za to.

Nejdříve zmiňme ty zřejmě nejpodobnější seriály. Mezi nimi se jednoznačně tyčí v současné době vysílaný seriál The Last Kingdom, který se odehrává ve stejné době, akorát se zaměřuje na konflikt Vikingů a Sasů z pohledu Anglie. I zde je hlavní postava velmi charismatická, svým způsobem se Uthred podobá Ragnarovi. Přímo s příběhem Vikingů by mohla mít spojitost úžasná osmidílná minisérie The Pillars of the Earth, která se odehrává na začátku 12. století a zaměřuje se mimo jiné i na poslední Vikingy na anglickém trůnu.


(Zleva The Last Kingdom, The Pillars of the Earth a The Tudors.)

Určitě vás také zajímají i seriály, které pochází z pera Michaela Hirsta, samotného tvůrce Vikingů. Ten má na svém kontě veleúspěšný seriál The Tudors či historické fantasy Camelot. Tvůrce aktuálně pracuje na pokračování Vikingů s názvem Vikings: Valhalla, kterého se dočkáme během roku 2021. A když už jsme se zmínili o Tudorovcích, roku 2015 vznikla velmi povedená minisérie Wolf Hall, která se taktéž zaměřuje na panování Jindřicha VIII.

Ryze historickými seriály jsou dále například i takové pecky jako Spartacus, Medici, Versailles, Victoria a Da Vinci's Demons. Krátkou, a často neukončenou, existenci zažily kvalitní počiny jako Knightfall, Rome, The Bastard Executioner a The Borgias.

Dobrodružnějšími seriály jsou například Klondike, Marco Polo a Frontier. Ty jsou sice historické, ale odehrávají v dalekých oblastech. Možná právě proto se sluší zmínit i seriály z prostředí pirátů, mezi nimi se tyčí Black Sails a Crossbones.

(Zleva Medici, The Borgias a Rome.)

Z oblasti Velké Británie vás dále mohou zaujmout historické seriály novější doby jako romantické drama z prostředí dělnické třídy Poldark, historické drama z prostředí anglické šlechty 20. století Downton Abbey či chladné drama Taboo. Nadějně působí i seriál Britannia odehrávající se sice ve Velké Británii, ale v době, kdy tu byla ještě římská armáda. Milovníci romantičtějších seriálů by si mohli zamilovat seriál Reign, který se zaměřuje na Mary, královnu Skotů. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na současnou trilogii zaměřující se na významné historické ženy. Řeč je konkrétně o seriálech The White Queen, The White Princess a The Spanish Princess.

Pokud bychom se zaměřili i na prvky fantasy, které svým způsobem taktéž sehrály svou roli ve Vikinzích, tak bychom vám kromě očividné volby Game of Thrones mohli doporučit i seriály jako Merlin, Outlander, The Witcher, Beowulf: Return to the Shieldlands a Emerald City.

Jsou tu nějaké další seriály, které byste doporučili jako náhradu za ukončené Vikingy?

Foto: Netflix, Starz, Showtime, RAI 1, HBO

Diskuze /9

suzuki051cj

Okrem Merlina , Camelotu a The Last Kingdom som videl všetko…

#4 MártyKurosaki
28.2.2021 | 19:36:49
DHARMA4,8

Je zde oprvadu z čeho vybírat. Medici mají 3 řady, zde je zmíněná jen první. Knightfall a Emerald city nedoporučuji. Hlavně Emerald city je ztráta času. Black Sails i Crossbones jsou výjmečné zaměřením na piráty. Black Sails mají úžasnou hudbu i úvodní titulky a navrch spoustu zajímavých postav (kpt. Vane, John Silver, Jack Rakhom,…).

#3 Xavik
28.2.2021 | 22:50:07
Xavik

#2 DHARMA4,8: Co to plácáš? Jak jako jen jedna série? Odkaz snad vede na celý seriál, ne?

admin
1.3.2021 | 7:34:29
MártyKurosaki

#1 suzuki051cj: Tak doporučuju The Last Kindom, je to dokonalost :)

1.3.2021 | 8:02:47
Levascue

Rome je naprostý skvost, povinost pro každého fanouška starověkého Říma, či Trůnů(pochopíte, od kterého seriálu se Trůny učily :) ). White Queen a Princess jsou rovněž super, Spartacus dnes již legendární počin. Ještě bych doporučil novinku Barbarians, která je velmi slušná.

1.3.2021 | 8:16:27
DiceCze

Doteď nechápu, proč jsem nikdy nekouknul na Rome, musím to napravit, myslím, že jsem to zahlídnul na HBO, nebo kde. Jinak jsem vše viděl ale děkuji za připomenutí Da Vinci's Demons, to si musím dát někdy znova a proklínám autora článku za připomenutí Taboo, kdy na druhou sérii čekáme snad už 4 roky? :(

#7 Xavik
1.3.2021 | 11:07:13
Xavik

#6 DiceCze: To je hrozný, že? :D Já se tomu taky divil.

admin
1.3.2021 | 14:10:57
Camaris

Rome je pecka. (y) Taky sem objevil nedavno, pri prochazeni hbo go a ten feel ze hry o truny to ma. :)

1.3.2021 | 15:40:43
Dambee

5ti dílná minisérie The Legend of El Cid taky stojí za to!

1.3.2021 | 18:41:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás