Vikings (Vikingové) Pátá řada seriálu Vikings usmrtila další známou hlavní postavu

Pátá řada seriálu Vikings usmrtila další známou hlavní postavu

Pátá řada seriálu Vikings usmrtila další známou hlavní postavu

V poslední době to začíná v seriálu Vikings pořádně vřít. V patnáctém díle páté série, který zároveň představoval i poslední epizodu roku 2018, zemřela další postava, která se řadila mezi hlavní.

12 9
28.12.2018

Ze seriálu odchází další oblíbená hlavní postava. Ve čtrnáctém díle The Lost Moment nás opustil Prorok, který překvapivě patřil k hlavním postavám celého seriálu. Nyní po zhlédnutí patnáctého dílu Hell víme, že ke svému konci došel i biskup Heahmund, který padl v bitvě mezi Vikingy a Angličany.

Nepříliš pozitivní situaci pro Heahmunda naznačil už samotný trailer na patnáctý díl, ve kterém měl Heamund sen o pekle. Nakonec se tento sen skutečně vyplnil, když padl na bitevním poli ve chvíli, kdy se díval na svou životní lásku. Seriál tak opustila další oblíbená hlavní postava.


(Fanouškům se nejnovější bitva spíše líbila. Foto: History)

V samotné bitvě však nepadlo mnoho známých postav. Kromě již zmiňovaného Heahmunda, který však představuje velkou ztrátu, zemřel například i nedávno představený jarl Olavsonn, který padl na straně Vikingů. Zbytek známých postav přežil tuto klíčovou bitvu. Jediný otazník visí nad hlavou Lagerthy, která kvůli smrti svého milence zmizela neznámo kam, nicméně pevně věříme, že se jí ještě dočkáme.

Co říkáte na bitvu z patnáctého dílu? Povedla se tvůrcům? A bude vám chybět biskup Heahmund? Podělte se o své názory v následující anketě a diskuzi.

Bude vám chybět biskup Heahmund?

70%
30%
397 hlasů

Diskuze /23

Taran

sice ty jeho kotlety byli strašný ale jinak jsem ho žral od první scény

28.12.2018 | 16:24:38
Wolfinator1

Bitva měla atmosféru ( hudbu dobrou ) a dramatičnost, na nějaké reálnější způsoby boje či taktiky už seriál dávno rezignoval to už nemá moc cenu řešit to už je klasika.( když ještě příště upustí od těch prolínacích scén do minulosti či budoucnosti , které ruší bitvu bude to o moc lepší ještě ).Heahmund mi chybět nebude mluvil jak Batman, hrál si na super zbožnýho , ale byl to sviňák hříšnej, navíc stejně většinou jen hopsal na Lagertě :D

#20 MarioCZ
28.12.2018 | 16:26:39
Batiatus

Je ho škoda. Podľa mňa sa jeho postava dala využiť lepšie. Čakal som, že Heahmund bude pre Ivara aspoň približne dôstojný protivník ako Marcus Crassus pre Spartakusa. Bohužiaľ, úlohou tejto postavy bolo evidentne len priviesť Vikingov na stranu kresťanov. Dúfal som, že uvidím viac strategického a taktického myslenia, ktoré by efektívne využíval proti Vikingom.

28.12.2018 | 16:32:57
Cesc

Jinak pokud tohle měla bejt bitva o Marton, v který Heahmund skutečně zemřel, tak by teď Lagerthě mělo bejt 76 nebo 77 let. :D

28.12.2018 | 16:42:00
Zek2812

konecne, bolo nacase. dost otravna postava s hlasom ako po tuberkuloze.

28.12.2018 | 17:26:23
Lord Mazour

Bitva nebyla špatná, ovšem s bitvou bastardů ze Hry o trůny se to nedá vůbec srovnávat. Moc se mi nelíbily ty střihy na Alfrédův proslov během samotné bitvy. Soundtrack na konci dílu potěšil. Stejný hrál i u umírání Ragnara. Jinak jsem rád, že Heahmund zemřel. Byl mi strašně nesympatický.

28.12.2018 | 18:02:14
Arne

Bitka to bola dobrá, iste, že nie ideálne spracovaná, či už takticky, alebo s nejakými chybami.. no nesúhlasím s tým, že predely s Alfrédovou rečou by jej nejako ubližovali a že by to bolo zlé. Hodilo sa to tam a bolo to náhodou celkom pekne spracované. Heahmund mi pri jeho prvej ukážke vyčaroval myšlienku – ach jaj.. zas si len kopnúť do kresťanov a z každého kňaza/biskupa spraviť nejakého úchyla… Tento pocit sa mi hneď v prvej epizóde piatej série zmenil. Heahmund bol veľmi dobrá postava, bol to typický stredoveký biskup bojovník (nič neobvyklé, bežne biskupi disponovali vlastnými vojskami a sami sa zúčastňovali bitiek), ktorý bol v tom vážne dobrý. Bol oddaný kresťan, pevný vo viere a po jeho zatknutí a únose do Škandinávie robil misijnú činnosť, čo bolo celkom pekné sledovať, škoda však, že práve toto nevyzdvihli viac. Bol tiež obyčajným človekom s ľudskými chybami a bolo zaujímavé ako sa s nimi vysporadúval. V druhej polovici 5. série však už nebol tým kým predtým a jeho postava sa stala dosť nezaujímavou. S Laghertou proste strácal atraktivitu, bol nudný, pôsobil namyslene a afektovane, čomu jeho hlas a neverbálne správanie dosť negatívne napomáhalo… To čo spravil v biskupskom chráme tomu biskupovi bolo niečo neskutočné, čo by si rozhodne reálne nedovolil, netvrdím, že by ho nezabil, aj keď aj to mohol riešiť ináč, každopádne je ale vrcholne nereálne aby muž ako bol on (a biskup), zabil niekoho (je jedno či biskupa) v kostole, na posvätnom mieste… a už vôbec nie rovno na oltári… V skratke desať dielov jedna z najlepších a najzaujímavejších postáv sa v priebehu štyroch nasledujúcich stala nezaujímavá, priam až v niektorých momentoch nepríjemná. Jeho smrť bola však smutná, veľkolepá a pekne prevedená, aj vďaka tomu ako bola celá bitka zrežírovaná a teda, že to opisoval Alfréd. Biskup Heahmund spravil z prvej polovice 5. série relatívne dobrú a zaujímavú sériu. Určite mohol ešte ponúknuť viac a bude možno chýbať. Na druhú stranu však v posledných dieloch nebol ničím zaujímavý a tak sa ukázala možnosť ako sa dá odstrániť dobrá postava, keď prestane byť zaujímavou. Čo by sa už dávnejšie dalo aplikovať napríklad na Laghertu, alebo Flokiho…

#10 jajkob
28.12.2018 | 18:27:14
johnys256

ja blbec! preco som na ten link musel kliknut este predtym ako som si siel pozriet 14 a 15 diel ? asi mi to nedalo a potreboval som vediet ci lagertha zomrela alebo nie :( no nastastie nie

#12 Neuvěřitelné
28.12.2018 | 20:47:42
jajkob

To že sa človek pozerá na ženskú ešte neznamená že ide do pekla. Pokiaľ sa Heahmund vyspovedal pred bitkou je v pohode v nebi.

28.12.2018 | 21:36:05
jajkob

#7 Arne: súhlas, zabiť niekoho na oltári by si žiadny kresťan nedovolil. A už vôbec nie biskup :D

#11 Neuvěřitelné
28.12.2018 | 21:37:57
Neuvěřitelné

#10 jajkob: Děkuju.

28.12.2018 | 22:40:09
Neuvěřitelné

#8 johnys256: Really :D

28.12.2018 | 22:41:35
honzaH

Doprovodit titulek, avizující smrt jedné z hlavních postav, ilustrační fotkou jiné? A to ještě krátce po odvysílání, kdy to velká řada divků neviděla? Palec dolů za hodně blbej vtip a „profesionalitu“ jindy skvělého admina. Buďte rád, že jste mi nezpůsobil infarkt. Věřím, že jde o jednorázový úlet.

#15 Xavik
29.12.2018 | 2:19:33
hmyzovrah

dalsi poboznej trapak po smrti. z Ivara udelali pitomce, ktereho ovlada jeho zena, Ubbe se nechal pokrtit. serial ted drzi harald Krasnovlas, kterej se chova jako jedina postava v serialu, jako Viking. bohuzel prohral bitvu a Legertha porad zije. aspon Magnus se pridal k Haraldovi. bohuzel z historie vim, ze Vikingove jako jedine Anglicke kralovstvi Vessex nedobili. tak doufam, ze Harald, ci Magnus budou plenit jina kralovstvi a preju jim hodne podrizlich Anglanu!

29.12.2018 | 2:20:14
admin
29.12.2018 | 8:06:20
endless83

Díl rozhodně patřil k tomu lepšímu co tato řada nabídla, ale pár věcí se mi nelíbilo. Proslov krále během bitvy nevypadal zle, ale nemusel smrt Heahmunda vykecat dřív než k ni skutečně došlo i když už byla avizována snem. Postava Magnuse je fail sám o sobě,nějak jsem doufal že první šíp bitvy bude patřit jemu a on vydrží až dokonce a navíc plánuje vymazání křesťanů z povrchu zemského, to jsem se málem pochcal smíchy. Ale zapadá do plánu tvůrců ze seriálu udělat frašku kterou završuje Ivar kterého tvůrci zmršily už od začátku a v poslední době je to ještě horší. Nějaké nesmyslné zabití někoho koho vydává za Lagerthu a pak veštce pro mne postrádá smysl. Celý se to zbytečně natahuje kolem dvou míst a ja nen čekám kdy se tam všichni navzájem osouloží a pak pozabíjí. Kde jsou ty časy kdy byl Ragnar v Anglii a během chvíle ve Francii, to mělo spád i když to začalo upadat. Trochu doufam, ze tuto serii uz nějak kloudne doklepnou a další se už Anglii vyhne obloukem, tahle telenovela už mne moc nebaví.

29.12.2018 | 8:25:52
Ekko

Byla ho škoda,mě seděl od první chvíle.Režie ho mohla využít více,dával páté sérii šťávu.

29.12.2018 | 10:43:06
Neuvěřitelné

Byl dobrý. Komplikovaný vztah s Lagertou byl skvělý, ale co naprosto nesnesu je fakt, že jak moc svatý nám byl prezenetován, tak přesto šel a ubodal biskupa na oltáři…

#19 Neuvěřitelné
30.12.2018 | 17:15:58
Neuvěřitelné

#18 Neuvěřitelné: Prezentován*

30.12.2018 | 17:16:08
MarioCZ

#2 Wolfinator1: tolik let jsem se neregistroval, ale tenhle koment mě prostě dostal a musel jsem se regnout a autora pochválit.o)))))) SKOL!!!!!

31.12.2018 | 0:36:15
Meff

Z osobního hlediska mi chybět nebudu, ale co se týče rozboje seriáku ,tka si myslím, že je ho škoda…

#22 Meff
1.1.2019 | 23:01:31
Meff

#21 Meff: sry neumím psát :D…nebude, rozvoje seriálu*

#23 benuty
1.1.2019 | 23:02:28
benuty

#22 Meff: *Taky

2.1.2019 | 0:36:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer k 6. řadě

Seriál Vikings se dočká šesté série, na jejíž první záběry se můžete už nyní podívat v nejnovější upoutávce

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK