Vikings (Vikingové) Rozbor druhého teaseru

Rozbor druhého teaseru

Rozbor druhého teaseru

Pochopili jste jednotlivé symboliky, které jste viděli v druhé teaseru ke druhé sérii? Pokud ne, přečtěte si následující článek. Opravdu to stojí za to.


3 0
6.2.2014

Skrytých symbolik se v druhém teaseru k druhé sérii skrývalo opravdu hodně, pojďme si říct, co jednotlivá znamení symbolizovala.

Ragnar Lothbrok:

Hořící oko – Ódin, také známý jako Baleygr (nebo-li Hořící oko), který se nechal připravit o své oko v Mimirově studni, aby získal moudrost. Co by byl asi Ragnar ochoten udělat pro slávu?


Černý havran (havrani) – Havrani symbolizují dva Ódinovi havrany – Huginna a Muninna. Stejně jako když se Ódin kdysi obával, že jej opustí v době nouze, tak i Ragnar se bojí, že když bude postupovat dál a povznese se nad ostatní, tak ztratí veškeré spojení s tím mužem, kterým kdysi býval.

Ódinův oštěp – Legendární oštěp Gungnir, který dokáže otřást základy vesmíru a nikdy nemine svůj cíl. Stejně jako Ódin, tak i Ragnar necítí žádnou bolest, i když půjde do boje proti svému bratrovi, aby dosáhl slávy.

Lagertha:

Vyvýšený štít – Sama v mužském světě, ztráta dítěte a opomenuta manželem se Lagertha cítí čím dál méně ženou, což znamená, že se musí stát něčím jiným. Freyja k ní mluví a vyvolává v ní bojovníka.

Válečný duch (meč) – Pocítila odmítnutí a brzy bude trpět úderem lásky. Volba je nyní čistá jako samotný spor. Musí se vzdát své ženskosti a přitvrdit uchopení jejího meče. Přijdou další údery, ale tentokrát Lagertha udeří zpátky.

Hejno sokolů (peří) – Freyjina plodnost je určena pro někoho jiného. Je to božská bojovnice, která se orientuje na řeč její následovnice Valkyrie. Kvůli tomu Lagertha odhodí stranou zdvořilé oblečení a sokolové budou nést její zbroj po cestě, dokud se nezapojí do bitvy a bude pohrdat zranitelností.

Floki:

Pijící z rohu – Vypadá jak podvodník, který vylévá své plány z pijícího rohu. Ještě nepije pro radost, ale aby se vyhnul příznaku šílenství. Floki jako jediný vidí, čeho je Rollo schopný a jaké nebezpečí ztělesňuje. Tak pije! Pije na zatajení, zapření, na utopení nevyhnutelného.

Bláznovo zlato (zuby) – Jeho úsměv jasně září, ale zlato mu připadá vzácné. Je obklopen svými myšlenkami. Bratr proti bratrovi – jeho přítel je pod útokem. Jak hrozí zkáza, Floki hledá útěchu v temném koutu své mysli.

Athelstan:

Stříbrný kříž (kříž) – Rozrušený Athelstan zírá do nebes, ale slyší Bůh jeho prosbu? Vytržen ze svého kláštera a přepraven přes moře, tento kněz zápasí mezi rovnováhou dvou životů – křesťanský učenec a Vikinský nájezdník. Dokáže potlačit bolest své duše?

Jednoruký (chybějící ruka) – Je rozervaný mezi křížem v jeho levé dlani a bolestí jeho pravé ruky. Ví Athelstan o Týrovi, moudrém a udatném bohovi, který přišel o pravou ruku rozzuřeným vlkem Fenrirem? Kdo dal jeho ruku do vlčích úst jako znamení dobré víry? A kdo zaplatil za jeho víru krví?

Král Ecbert:

Athelstanova ruka – Má ve svém sevření zakrvácenou ruku. Usekl ji Král Ecbert, aby zastavil Athelstana? Je Král Ecbert tím vlkem, který přišel, aby roztrhal Vikingy na kusy? Je nepřítelem, který otřese jejich vírou?

Smrt je blízko (srnka) – Strach z přítomnosti Daina, jednoho ze čtyř jelenů (srnců), který okusoval Yggdrasil, strom života, mající kořeny uprostřed Ásgaardu. Dain symbolizuje smrt.

Aslaug:

Plodná Freyja (lůno) – Její lůno bylo požehnáno Freyjou. Jak bohyně trpí nepřítomností svého manžela Odra, tak i tato princezna nemůže svého muže udržovat ve své blízkosti. Nezáleží na tom, kolik dává, Ragnar se odváží venku hledat více.

Slzy – Její obličej zvýrazňují rudě zlaté kapky, tedy kapky, které ronila Freyja, když její manžel Odr opustil svůj domov. Smutek přichází s vědomím, co postihne Ragnara. Vidí rány, cítí bolest, snaží se jej varovat. Aslaug není válečnice a Ragnar dělá, jak ona rozhoduje.

Křídla – Slzy stékají po Milkwortu, květině lépe známé jako „Freyjin vlas“. Po doteku okvětního lístku se začne měnit v magická křídla jako Aslaug v sokolím převleku, kterou chytí Ragnar. Může to sledovat pouze z velké výše, trápena, dokud její milovaný nepůjde hlouběji do osudové oprátky.

Král Horik:

Červený kohout (kohout) – Ragnar se rozhodl pevně zůstat po boku Krále Horika, ale projeví se tento vládce jako spojenec? Byl to tento kohout, jménem Fjalar, který upozornil bohy na začátek Ragnaröku, bitvy konce světa. Nebuďte překvapení, pokud Král Horik napomůže sporu mezi Ragnarem a Rollem.

Had (hadí kůže) – Podívejte se blíže. Kůže na jeho obličeji vypadá jako hadí. Jsme v přítomnosti Lokiho syna Jörmungandra, mořského hada? On nevyhledává pouze potíže, ale také si troufá urychlit spory.

Siggy:

Proud jedu (mísa) – Její oddanost je jako tekutina jedu, která se rozlije z mísy. Bohyni Sigyn se jednou podařilo pochytat veškerý jed hada, který kapal Lokimu do tváře. Siggy ale pouští mísu, čímž zrazuje své nejbližší. Může hrát oddanou manželku, ale je bezcitným přeživším.

Rollo:

Vlk Fenrir – Rollovo kožené brnění se rozpadne a nechá jej nahého, oči mu podlije krví a trhají se mu svaly. Vlk Fenrir si jej žádá. Je jako Fenrir příliš rozzuřený v řetězech. Jak byl Fenrir předurčený k zabití Ódina v Ragnaröku, tak i závistivý Rollo čeká na svůj čas až obejde svého bratra.

Co říkáte na druhý teaser a jeho symboliku? Poznali jste něco?

Diskuze /3

Grazl

S klidem můžu říct, že jsem nepoznal vůbec nic :D. Díky za pěknej článek.

redaktor
6.2.2014 | 20:07:43
luckyduck69

super článek k výbornému teaseru!! :) díky

7.2.2014 | 0:08:31
Milouš

Jsem ráda, že bude mít Lagertha další příběh :) Pravý bojovník.

7.2.2014 | 16:30:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás