Vikings (Vikingové) Alexander Ludwig mluví o tom, jak pro Bjorna dopadla šestá série

Alexander Ludwig mluví o tom, jak pro Bjorna dopadla šestá série

Alexander Ludwig mluví o tom, jak pro Bjorna dopadla šestá série

Ke konci seriálu Vikings se vyjádřilo hned několik herců, a proto si jejich nejzajímavější postřehy shrneme v nadcházejících článcích. Nejdříve však zaměříme svou pozornost na Bjorna, jehož role byla v seriálu klíčová.

11 3
13.1.2021

Bjorn Železný představoval jednu z nejdůležitějších postav celého seriálu, vídali jsme ho tu totiž už od první série, kdy byl ještě malý chlapec. Ve druhé řadě se této role ujal herec Alexander Ludwig, pro kterého byl Bjorn přelomovou rolí v jeho kariéře. Herec ho hrál nesmírně dobře, a proto nikdo nemohl pochybovat o tom, že to právě on převzal štafetu po Travisi Fimmelovi, představiteli zesnulého Ragnara Lothbroka.

Avšak i Bjorn nakonec došel na svůj konec, Vikingové na něj budou navždy vzpomínat jako na sjednotitele celého Norska, to právě díky němu totiž seveřané nakonec dokázali porazit bojovníky z Kyjevské Rusi. Bjorn však za tento skutek zaplatil cenu nejvyšší – padl přímo na bitevním poli.


K jeho úmrtí došlo již v jedenácté epizodě King of Kings, ve které i se šípy ve svém těle dokázal pozvednout meč a přivolat tak všechny vikinské posily. Dá se říci, že Bjorn se v okamžiku svého příjezdu na bitevní pole stal člověkem, který nedokáže zemřít – právě proto bojovníci z Kyjevské Rusi začali utíkat.

Co však na Bjornův konec říká jeho představitel Alexander Ludwig? Dle jeho slov byl se závěrečnými scénami své postavy převelice spokojen. Tvůrce a on sám měli na celou událost stejný názor, takže Ludwig neměl nic proti jakémukoliv aspektu smrti své postavy. Především se mu líbily scény, ve kterých Bjorn ležel na smrtelné posteli. Zde si totiž jeho postava konečně uvědomila, co je zač.

„Podle mě si Bjorn na té smrtelné posteli konečně uvědomil, že je svým vlastním pánem, vlastní legendou a vlastním vůdcem. Konečně se stal sám sebou. Tohle je podle mě známá věc – lidé často dělají ze svých rodičů něco víc, v mnoha ohledech to jsou naši hrdinové. Jde však o to, abychom se vymanili z jejich stínu a stali se sami sebou, věřili tomu, čemu sami věříme. Právě k tomu došlo u Bjorna, stal se tím, kým chtěl být, tím, kým Ragnar vždycky věděl, že by mohl být,“ řekl Bjornův představitel ke scénám na smrtelné posteli.

Kromě toho se Bjorn dozvěděl i několik dalších věcí: „Těsně předtím, než zemřel, si uvědomil všechny své chyby, které udělal. A to je pro mě důležité. Jsem moc vděčný za tu scénu, ve které Bjorn všeho lituje a přeje si, aby vše mohl napravit. Někteří lidé mu na konci určitě neodpustili, ale on sám si rozhodně odpustil. A to je na Bjornovi to krásné, není perfektní, ale je to člověk.“

Bjorn skutečně ušel dlouhou cestu, během které dokázal spoustu věcí – dobrých i špatných. Které dějové linky by však herec prodloužil? Rozhodně by věnoval Bjornovu putování v Africe více epizod, prý rovnou celou sérii o 20 dílech. Dále si posteskl nad tím, že jsme pořádně neviděli jeho neschopnost být otcem – i v tomto ohledu totiž Bjorn selhal. Kromě toho se zmínil, že mu v seriálu chyběly záběry z doby, během které se Ragnar na spoustu let vytratil.

Jak jste spokojení s Bjornovým koncem? Měl přežít všechny události tohoto seriálu, nebo tvůrce udělal dobře, že ho usmrtil těsně před koncem?

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: History

Diskuze /8

DC Expert

Ten konec byl debilní měl rovnou umřít a ne znova ožít a jít na smrt!

#3 miravlak
13.1.2021 | 17:06:14
mateSKAtes

Já jsem s jeho koncem spokojený, jediný co to podstatně kazí je ten 6×10 díl který se mě nelíbíl stejně jako celá prvni půlka a nedával ani trochu smysl. Naštěstí se jim to podařilo trochu narovnat a podlě mě ten pruser od 5×11 do 6×10 lip zahranit ani nešel.

#5 MártyKurosaki
13.1.2021 | 17:28:41
miravlak

#1 DC Expert: jako rozhodně lepší než ta Ivarova smrt,to byla úplná demence :D

#4 MártyKurosaki #8 DC Expert
13.1.2021 | 23:07:20
MártyKurosaki

#3 miravlak: Ivarova smrt je hádanka…Přirovnal bych to ke konci Počátku a nebo Matrix Revolutions…Člověk může jen dumat nad tím, co se stalo. Ačoliv, když si přečteš o jeho nemoci, on by za chvilku stejně umřel. Jen je škoda, že když už, tak ne při Single combatu s Alfrédem =(

14.1.2021 | 8:15:32
MártyKurosaki

#2 mateSKAtes: Bla bla bla…Nenatočil bys to líp, tak nepyskuj :) Seriál měl svoje chyby, svoje slabý místa…ale přesto: Byl skvělej a to je hlavní :)

#6 mateSKAtes
14.1.2021 | 8:16:28
mateSKAtes

#5 MártyKurosaki: Tak jestli je tvuj jedinej argument to že bych to nenatočil líp tak skoč do zdi , na lidi jako seš ty jsem uplně alergickej… Takže Hvisterka vubec v těch dílech které jsem uváděl nedojebali(zároveň ale musim podotknout že v posledních 10 dílech byl skvělej ;). Tak to se nemáme o čem bavit :D

14.1.2021 | 10:29:50
DiceCze

Oboje, jak zapíchnutí Bjorna, tak smrt Ivara byl pro mě dost trash a budu tak hustej, že můžu říct, že bych to rozhodně natočil lépe :D

14.1.2021 | 14:04:58
DC Expert

#3 miravlak: Tvůrci přišla zpráva zabijte toho ****** Ivara jinak vám zabiju rodinu! A ten blbec to tak udělal! Opět to nebylo jak chtěl ale ovlivnili to fanoušci výhružnými dopisy!

16.1.2021 | 8:31:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás