Vikings (Vikingové)
95/100 - 934×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Co řekli představitelé Kjetilla a Haralda k osudům svých postav?

Co řekli představitelé Kjetilla a Haralda k osudům svých postav?

Šestá série završila snad všechny dějové linky, které mohla, nicméně některé z nich byly až moc násilně ukončeny. Co nedávno prozradili další představitelé Vikingů?

8 1
7.2.2021

Seriál Vikings se nezaměřoval pouze na členy rodu Lothbroků, ale také na několik dalších Vikingů, kteří na sebe patřičně upozornili. Řeč je například o osadníku Kjetillovi nebo králi Haraldovi. Oba se v posledních desíti epizodách dočkali překvapivého vývoje, a tak se nyní podíváme na to, co k jejich příběhu nedávno prozradili jejich představitelé.

Kjetill se doplavil s ostatními osadníky do Grónska, nicméně zde došlo k další potyčce, kvůli které většina Vikingů odplula pryč. „Když jsem četl scénář k posledním dílům, tak jsem si hned vybavil písničku "Král ničeho“ od Metallicy. Kjetill si sice myslel, že je králem, ale ve skutečnosti nebyl žádným králem. Říkal jsem si, že toto je pro něj skvělý konec, jeden z mála otevřených, a to mi přišlo super. Všichni můžou tipovat, co s ním bude dál," řekl herec Adam Copeland k rozuzlení příběhu jeho postavy.


Herec dále prozradil, že kdyby si mohl vybrat jiný konec, tak by ho zajímalo, co by si řekl s Flokim, kdyby s ostatními doplul do Ameriky. Kromě toho zmínil, že chtěl více scén s představitelem Haralda a že během natáčení narazil na několik těžkých výzev. Například poslední potyčka mezi Kjetillem a Ubbem byla složitá, popřípadě byla těžká i scéna, ve které Bjorn, Kjetill a další Vikingové uvízli ve vodě. Scéna se totiž natáčela na začátku prosince, a proto byla voda skutečně ledová.

Když už jsme zmínili krále Haralda, ten v seriálu sice vydržel o něco déle, ale na konci zemřel. Jeho představitel Peter Franzén překvapivě nemluvil o smrti své postavy, ale posledních desíti epizodách jako celku: „Posledních deset epizod je pravděpodobně to nejlepší, co televize mohla kdy nabídnou. Je to tak skvělé, scénář je čím dál tím lepší a postavy si konečně uvědomí své místo na světě. Tento konec se nám opravdu vydařil, a za to jsem moc rád.“

Harald měl po celou dobu seriálu problém si najít svou vlastní lásku, nicméně herec řekl, že podle něj byla Haraldovou skutečnou láskou Astrid, kterou prý upřímně miloval. Herec se dále zmínil o Halfdanově smrti, která byla pro Haralda taktéž klíčová, protože v té chvíli se v něm něco zlomilo.

Kromě toho herec zavzpomínal na další události – nejvíce se mu vryla do paměti jeho vůbec první scéna ve Vikinzích, kdy dorazil do Kattegatu. Dále prozradil, že by si přál mít více scén s Ragnarem a Flokim, které si podle všeho moc neužil. Zmínil se i o svých nejneoblíbenějších scénách, které zahrnovaly jeho postavu. Herec není moc pyšný na scény, kdy třeba jezdil na lodi a nic neříkal – herec je na place poměrně dost živý, takže neměl rád jen takovéto postávání.

Zdroje článku: Winter is Coming (první článek, druhý článek); Foto: History

Diskuze /1

Orea

Peter Franzén s tím hodnocením nemůže být víc mimo :-D

12.2.2021 | 0:29:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama