Vikings (Vikingové) Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

25 0
7.2.2017

Obecně o páté řadě

Pátá série bude mít podobně jako čtvrtá dvacet epizod. Zdroje uvádějí, že tentokrát nebude mezi desátým a jedenáctým dílem dlouhá pauza, jedná se však o nepotvrzené informace, proto si budeme muset počkat na oficiální potvrzení. Každopádně se startu páté série dočkáme ještě v roce 2017 (opět se neví, kdy přesně).

Postavy a herci

Hlavními herci páté série budou Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alexander Ludwig (Bjorn Železný), Alex Høgh Andersen (Ivar Bezkostý), Jonathan Rhys Meyers (Heahmund), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Jasper Pääkkönen (Halfdan Černý), Moe Dunford (Aethelwulf), Marco Ilsø (Hvitserk) a Jordan Patrick Smith (Ubbe). Otazník stále visí nad hercem Clivem Standenem, který hraje Rolla Lothbroka. Herec sice potvrdil, že se v páté řadě objeví, jen nevíme, jak často vzhledem k tomu, že Standen se aktuálně věnuje seriálu Taken, kde hraje hlavní roli.


Mezi dalšími známými herci se jistojistě vrátí John Kavanagh (Prorok), Jennie Jacques (Judith), Georgia Hirst (Torvi), Josefin Asplund (Astrid), Charlie Kelly (Egil) a Ida Nielsen (Margrethe).

Nové postavy a noví herci

Jako první nová posila byl ohlášen herec Jonathan Rhys Meyers, ten se však nakonec objevil v posledním díle čtvrté série. Místo toho se první posilou stal herec Adam Copeland, o němž jsme již psali. Kromě něj jsme se ještě zmínili o herci Krisi Holden-Riedovi.

Kromě výše uvedených posil se dočkáme minimálně herců Khaleda Abola Nagy, Karimy McAdams, Tamaryn Payne, Albana Jerónima a Kierana O'Reillyho.

A koho si tito herci zahrají? Khaled Abol Naga ztvární Ziyadata Allaha, vznešeného muže ze španělské Córdoby, Karima McAdams ztvární byzantskou jeptišku a abatyši Kassiu, Tamaryn Payne si zahraje vdovu Ordlafu, jež se objevila už v díle The Reckoning, se kterou měl poměr biskup Heahmund, Albano Jerónimo si zahraje byzantského admirála Euphemia ze Sicílie a Kieran O'Reilly pravděpodobně ztvární dublinského krále Olafa Bílého (píšeme „pravděpodobně“ kvůli tomu, že se jeho postava zatím jmenuje Bílovlas).

Kromě těchto nových postav se dočkáme i dvou přeobsazení. Herce Isaaca O'Sullivana nahradí v roli Alfréda herec Ferdia Walsh-Peelo. Dále bude přeobsazen i Aethelred, Alfrédův nevlastní bratr, kterého si zahraje Darren Cahill.

Příběh

O tom, co se bude v následujících epizodách dít, nevíme prakticky nic. Bjorn pojede minimálně s Halfdanem zpátky do Kattegatu, odkud vyrazí do Středozemního moře. Poplují opět do Španělska a tentokrát i na Sicílii. Druhá linka bude sledovat Bjornova polovičního bratra Ivara, který bude se svou armádou plundrovat celou Anglii. Do cesty se mu připlete biskup Heahmund, se kterým svede nejeden souboj. Tím pádem bude tento příběh zahrnovat i krále Aethelwulfa. Třetí linka se zaměří na Kattegat, konkrétně na vládu Lagerthy. Snad nejzajímavější bude čtvrtá dějová linka, ve které Floki a další postavy objeví Island, který osídlí svými lidmi.

Díky upoutávce k páté řadě a následnému rozboru víme, že se plundrování v Anglii budou účastnit i Ivarovi bratři Ubbe a Hvitserk. Heahmund a Ivar spolu svedou několik bitev, během kterých biskup Heahmund zajme Ubbeho.

Nikdo zatím netuší, co bude s Franskou říší. Vzhledem k tomu, že jediným místním Vikingem je Rollo, kterého už tak často neuvidíme, je otázkou, co se s příběhem tohoto území stane. Je možné, že pokud Clive Standen bude mít se svým seriálem Taken úspěch, tak už se dočkáme jen Rollova pohřbu. Tvůrci by se pak mohli zaměřit na příběh jeho manželky Gisly a synů Williama a Marcella a dcery Cersy.

Pro více informací nikam neodcházejte a sledujte náš web.

Foto: History

Diskuze /24

skrivanekdavid

S tím Rollem to bude škoda, je to fajn herec…

7.2.2017 | 18:21:28
Martys22

Mě mrzí, že z něho zbytečně udělali historického Rolla. To nemohl se raději jmenovat Guthrum? :D Na straně vikingů bych ho viděl raději. Měl by větší prostor a byl to nejlepší berserker v seriálu.

7.2.2017 | 18:28:30
Grayyitheyerouh

No jestli by Rollo skončil takhle… vemte si, kdyby tak skončil Ragnar – hlavní hrdina, který by pak ve 3. sérii stal vévodou a viděli bychom ho jen párkrát a pak někdy v 5. sérii až by byl jeho pohřeb. Docela smutné… i když má ten herec teď hlavní roli v nějakém seriálu, který stejně nebude tak úspěšný jako tenhle, tak se měl spíše věnovat tomuhle. Rollo je postava s neskutečným vývojem. Prvně hrdý viking, poté zrádce. Ovšem poté opět viking atd… známe. No prostě by byla škoda zahodit takovou postavu. Když už, tak nechť zemře v nějaké bitvě proti vikingům. To by bylo důstojnější. Než nějaká scéna s jeho pohřbem…

7.2.2017 | 18:36:41
Baltik

Alfréda bude hrát herec jménem Ferda :D

7.2.2017 | 18:54:53
Ratemus

no doufám že těch 20 epizod nebude tak utahaných a opravdu dostaneme důležité linky a ne návrat Harbarda jak przní Kategat…takže chci vidět pořádné nájezdy Bjorna a Halfdana jak z první a druhé řady, pořádné bitvy když už tam bude Ivar a ten kněz…jen aby zase na celé řadě nebyl nejlepší trailer…těším se jako malej

#7 Wolfinator1
7.2.2017 | 19:26:26
skrivanekdavid

v to doufám taky

7.2.2017 | 19:54:28
Wolfinator1

#5 Ratemus: Souhlasím, nájezdy z 1–2 řady byli nejlepší, sice byly menší, ale dynamika a atmosféra byla pro mne lepší než bitva na lodích u Paříže, a bitva z posledního dílu, kde mi chyběl výraznější a dramatičtější hudební podkres jako býval v prvních řadách víc ( bitva o Kattegat Rollo VS Borg či bitva proti anglánův v S02E09 kde Bjorn získal své druhé jméno jsou pro mne jedny z nejlepších bitev vůbec a oceňuji právě to , že to není obří digi bordel , ale s relativně pár lidma natočené super epické bitvy ) a taky práce z kamerou mohla být lepší, vždyť co jsme viděli roztřesená kamera Bjorn máchna do něčeho a anglán padá do bláta, cuk cuk Ubbe plácne do něčeho co ani nevidíme pořádně a anglán padá do bláta :D

#8 Ratemus
7.2.2017 | 20:01:17
Ratemus

#7 Wolfinator1: tak přesně tyhle střihy byly opravdu strašné…přijde mi, že to dělají uplně jiní lidé

7.2.2017 | 21:19:34
skrivanekdavid

JJ tímto je pak z toho očekávaného boje úplně nic, a jak jsem psal chybí mi tam právě ty boje, jak byly v 1. a 2. serii, byt s málo účastníky, ale stály za to, co se týče kvality provedení !!

8.2.2017 | 8:26:47
Harald_Finehair

Audiskuska herca+casti scenara. Obsahuje to ale fakt velky spoiler https://vimeo.com/203024437

#23 rnasakr
8.2.2017 | 15:49:05
rockysiburger

Jo nemůžu nesouhlasit. Série 1–2 a nájezdy. To byla topka která získala seriálu popularitu. Já nejsem žádný expert. Ale nemyslím si, že se dá natočit velká bitva bez digi bordelu. Jak říkám tomu moc nerozumím, ale zlaté nájezdy s 3 loděma na Anglii. Rolla chci ještě vidět. Mám ho rád zmrdečka.

#12 10doktor10
8.2.2017 | 18:43:23
10doktor10

#11 rockysiburger: Poslední obrovské bitvy bez digitálního znásobení účastníků natáčeli v SSSR za použití tisíců komparzistů z řad armády. Doporučuji film Waterloo z roku 1970. Dnes už se takto ale pracovat nedá :)

8.2.2017 | 19:44:46
Wolfinator1

tak snad v té poslední bitvě je měli převálcovat ještě no , ale v dalších už to bude vyrovnanější a snad dramatičtější a lépe natočené jak kamerově tak choreograficky, já si pořád představoval jak Ivar vjede mezi anglány , ti mu převrátí vůz , on na zemi bojuje už je obklíčen v tom přilítne sekera anglán padá Sigurt přibíhá z jedné strany, z druhé ho štítem kryje Hvitsekr, Ubbe pomáhá Ivarovi a tvoří kolem něho kruh a bratři bojují společně , do toho Bjorn, Floki, Harald a Halfdan + další proráží řady anglánů a společně s Ragnarsony je doráží :D No prostě pohádka já vím, ale byla by to sakra podívaná

8.2.2017 | 21:17:30
skrivanekdavid

no, tak nějak to mohlo být......... :)

8.2.2017 | 21:19:30
pidalin

Je fakt že bitvy z poslední série stály fakt za prd, v těch prvních dvou séricích to byly fakt bitvy a ne že se v záběru potaklo 5 lidí, hned umřeli a tim bitva končí. :-) Těšim se že Vikingové konečně snad budou taky dostávat trochu na budku, začínam se čimdál víc přiklánět na stranu Angličanů a Rolla, i když u něj víme prd za koho vlastně teď bojuje, asi podle nálady. Ono ze začátku nám ty naše „hrdiny“ ukazovali hlavně jako dobrodruhy a objevitele, teď už jsou to jenom vrazi a psychopati. :-D

8.2.2017 | 21:27:10
.vampire.girl.

No jsem totálně natěšená! Co se mě týče, mě nejvíce zajímá Ivar. Podle mě je tu taky vidět značný vývoj, který jakoby podtrhával tu myšlenku, „krvelačného vikinga“ i bez noh. Taky jsem zvědavá na Flokiho (opět jedna z mých nejoblíbenějších postav)… docela mě irituje smrt Helgy – podle mě celkem zbytečná – protože Helga tak nějak zpřesňovala jeho charakter, osobnost…ale co už no… trochu mě zarazilo to ?nábobženské procitnutí?, co měl během útoku na to muslimské město. Snad to tam nějak nezašmodrchaj, že se najednou Floki rozmyslí, že vlastně nevěří ve vikingské bohy – to by se mi nelíbilo – protože k němu to vyloženě sedí.

#17 Faraniel
9.2.2017 | 20:59:41
Faraniel

#16 .vampire.girl.: Tam spíše šlo o to, že ti modlící se muslimové mu imponovali svojí vírou, kterou on sám ztratil. Zatímco všichni ti křesťané, které dosud potkal křičeli a utíkali, tihle se nebáli a naprosto věřili svému bohu. Na Flokiho, který je sám silně věřící, zřejmě více zapůsobil fakt, že se vůbec nebáli smrti a to ani nepotřebovali žádné sochy či výzdobu, která by zobrazovala boha.

9.2.2017 | 22:17:36
Nordic Avenger

Prosím vás už nepište Rollo Lothbrok .. Lothbrok není příjmení panebože .. + rollo nikdy neexistoval tedy ano existoval ale nebyl to bratr Ragnara :/

#20 rockysiburger
10.2.2017 | 14:53:17
Nordic Avenger

Tedy ano omlouvám se byl to bratr Ragnara ale Lothbrok není příjmení

#21 rockysiburger
10.2.2017 | 15:01:27
rockysiburger

Na české wikipedii nějaký znalec vytvořil konečně něco málo k Rollovi a Ragnarovi. Akorát je tam popsal jako bratry:-D https://cs.wikipedia.org/wiki/Rollo asi fanoušek seriálu :-D
#18 Nordic Avenger:

12.2.2017 | 19:28:47
rockysiburger

#19 Nordic Avenger: Takže tomu taky věříš ??? :-D

12.2.2017 | 19:31:50
Simonnek

Spíš je vidět, že na wikipedii může psát každy blbec…

13.2.2017 | 8:54:39
13.2.2017 | 19:29:47
Harald_Finehair

#23 rnasakr: kedže o nich hovoria ako o Danoch https://en.wikipedia.org/wiki/Fróði

14.2.2017 | 22:28:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás