Vikings (Vikingové) O seriálu

O seriálu

O seriálu

Seriál Vikings datuje historickou dobu raného středověku, kde na severu Evropy žil nekompromisní národ vikingů, který byl znám svými výbornými loděmi a chladnokrevnými bojovníky.

1 0
12.2.2013

Seriál Vikings bude popisovat děj postavy Ragnara Lothbroka, což byl největší hrdina vikingské doby. Ragnar je mladý farmář, který není spokojen s vládou vikingského krále Earla Haraldsona. Ten veškeré obyvatelstvo vždy posílá na východ do Ruska a Baltských zemí, kde mají drancovat místní chudé obyvatelstvo, což není žádná výzva pro tak tvrdé vikingy.

Ragnar se považuje za přímého potomka Odina, boha válečníků, což se projevuje na jeho chování. Sám podnikne se svým přítelem dvorním šaškem Flokim činy proti svému králi, když vynaleznou a vyrobí zbrusu nové lodě, které jsou mnohem lepší a užitečnější než lodě, které právě používají. Díky těmto lodím podniknou expedici na západ, kde objeví novou zemi, ale také její problémy, které se budou naskytovat.


Ragnarovy činy se nebudou líbit jeho králi Earlovi, který pojme podezření, že se jej Ragnar snaží sesadit.

Seriál bude obsahovat krveprolití, napětí, historická fakta a souboj o moc. Za tímto seriálem stojí úspěšný tvůrce a scenárista Michael Hirst, který je autorem seriálů Tudorovci (2007 – 2010) a Camelot (2011).

Do hlavní role byl obsazen australský herec Travis Fimmel, který ztvární postavu Ragnara Lothbroka. Hlavní ženskou postavu Lagerthy ztvární kanadská herečka Katheryn Winnick. V dalších hlavních rolích se objeví herec Gabriel Byrne jako jarl Haraldson, Clive Standen jako Rollo, Jessalyn Gilsig jako Siggy a Gustaf Skarsgård jako dvorní šašek Floki.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás