Vikings (Vikingové) Tvůrce seriálu mluví o tom, co nás čeká v páté řadě

Tvůrce seriálu mluví o tom, co nás čeká v páté řadě

Tvůrce seriálu mluví o tom, co nás čeká v páté řadě

Michael Hirst, který stojí za vznikem seriálu, se podělil o novinky týkající se nadcházející série Vikings. Můžeme se těšit jak na poušť, tak například i na město York.


16 0
14.7.2017

Bjorn Železný se na konci čtvrté série rozhodl, že se opět bude věnovat plavbě na moři, aby objevoval a dobýval. V nadcházející sérii se však bude nacházet v neprozkoumaných vodách, kde není žádná voda. „Vždycky jsem věděl, že se Bjorn plavil do Středozemního moře, kde narazil na dnešní Tunisko, které je na okraji Sahary. Letos jsme na natáčení byli omezeni tím, že ve východním Irsku nelze tato poušť vytvořit,“ řekl tvůrce Michael Hirst.

Letošní natáčení, které se pravidelně odehrává v Irsku, se tentokrát muselo natáčet i v Maroku, kde Bjorn jezdil na velbloudech. Tím pádem dostane seriál novou atmosféru, protože písek jsme v něm ještě neviděli.


(Letos se mimo jiné podíváme i na poušť. Foto: History)

Co se týče Anglie, tak zde budeme pokračovat ve sledování Ivara Bezkostého, který dobyl město York. Ivar se zároveň bude muset postavit svému protivníkovi Heahmundovi, který nám byl představen v posledním díle čtvrté série. Dle slov tvůrce se celý York musel vybudovat, aby správně posloužil pro seriálové záběry. Tvůrce Hirst má zároveň k tomuto městu velmi blízký vztah: „York znám velmi dobře, protože jsem byl vychováván kousek od něj. Když jsme začali pracovat na Yorku, tak se mi vrátilo hodně vzpomínek z mládí na jeho rovné ulice.“

Kromě toho tvůrce slíbil, že se v Yorku odehraje impozantní bitva, ve které se mimo jiné proti sobě postaví Ivar a Heahmund, kteří se pustí do souboje.

Zdroj článku: EW

Diskuze /5

Smrtihlav

Ehm, pardon, ale Bjorn Železný se zcela určitě nerozhodl věnovat plavbě na moři proto, aby „dobýjel“ ale proto, aby dobýval)

#2 Xavik
14.7.2017 | 16:35:31
Xavik

#1 Smrtihlav: No jistě, díky za opravu. :)

admin
14.7.2017 | 16:40:17
hardhome

Ivar dufam bude riadne mastit ostrovy taky Wołyń vo Vikings mode by nebolo zle :D

15.7.2017 | 0:03:34
Wolfinator1

Vikingové na velbloudech už se těším :D Snad , ale taky předvedou nějaké slušné bitvy a ne zas jen posekání pár arabášů na tržišti.

15.7.2017 | 3:55:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás