Vikings (Vikingové) Tvůrce Vikingů odhalil, které postavy plánoval usmrtit mnohem dříve

Tvůrce Vikingů odhalil, které postavy plánoval usmrtit mnohem dříve

Tvůrce Vikingů odhalil, které postavy plánoval usmrtit mnohem dříve

Michael Hirst měl sice jasnou představu o tom, co se bude dít v jeho seriálu Vikings, nicméně skvělí herci a stoupající popularita seriálu ho donutila změnit plány.

10 0
31.7.2020

Když stanice History oznámila, že připravuje seriál Vikings, tak ještě netušila, jaký hit z něj bude. Seriál byl původně koncipovaný jako minisérie, nicméně okolnosti donutily tvůrce Michaela Hirsta k tomu, aby změnil své plány. S plným požehnáním stanice tak nakonec učinil, díky čemuž vznikl takový seriál, jak ho známe dnes.

Vzhledem k tomu, že měl být seriál mnohem kratší, tvůrce nedávno prozradil, že na konci první série měl umřít hlavní hrdina Ragnar Lothbrok. Jeho představitel Travis Fimmel byl však tak skvělý, že tvůrce přepracoval scénáře, aby nejenom Ragnar nezemřel, ale aby jeho příběh mohl pokračovat mnohem déle: „Když jsem psal scénáře k první řadě, tak Ragnar zemřel na jejím konci. Když už natáčení směřovalo k této události, tak jsem si uvědomil, že tohle je teprve začátek Ragnarovy cesty.“


Zřejmě právě kvůli tomuto faktu byla první série tak podivně ukončena, obsahovala totiž pouze devět epizod místo avizovaných desíti a skončila zcela neuzavřeně. Vyústění přišlo až na začátku druhé série, kdy se však Ragnarův příběh rozjel naplno.

(Z původního obsazení žije už jen Rollo. Foto: History)

Z dřívějších rozhovorů zároveň víme, že podobně to bylo i v případě Lagerthy, která měla zemřít mnohem dříve. Tvůrce si však její postavu nakonec oblíbil natolik, že i ji držel v seriálu mnohem déle. Ostatně o tom jsme vás informovali už dříve, protože tvůrce se o této věci zmiňoval už několikrát.

Kromě těchto postav tvůrce plánoval usmrtit ještě jednoho velikána. Tím je překvapivě Harald Krásnovlas, který na rozdíl od Ragnara a Lagerthy stále žije, i když se vážně zranil během bitvy v díle The Best Laid Plans. Tvůrce řekl, že Haraldovu smrt napsal do scénáře celkem třikrát, nicméně nakonec si ji pokaždé rozmyslel a napsal mu pokračování.

Co říkáte na předčasná úmrtí těchto postav? Udělal tvůrce dobře, když se je rozhodl usmrtit později?

Zdroj článku: EW

Diskuze /1

Lord Mazour

S Ragnarem udělal určitě dobře. Seriál mě bavil hlavně díky němu.

31.7.2020 | 20:51:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás