Vikings (Vikingové)
95/100 - 934×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Bělovlas

Bělovlas

Vůdce Ivarových bojovníků.

Sezóny 2
2017 - 2020

Bělovlas patří mezi Vikingy, kteří pochází z Kattegatu. Nikdo neví, zda „Bělovlas“ je jeho pravé jméno či přezdívka, ale každopádně mu tak všichni říkají, a to právě kvůli jeho barvě vlasů. Původně vypadal jako sympatický Viking, ale později byl v seriálu prezentován jako zuřivec s mnoha jizvami.

Když se Ivar Bezkostý ujal vlády v Kattegatu, tak Bělovlas byl jeho nejbližší bojovník. Ve skutečnosti se stal vůdcem všech Ivarových bojovníků, kterého jeho král často posílal vyřizovat různé záležitost. Významnou roli Bělovlas sehrál během bitvy o Kattegat, kdy zabil Magna. údajného Ragnarova syna.


Po bitvě, která skončila Ivarovou prohrou, byl Bělovlas zajat a ocejchován jako zrádce. Bjorn tak učinil na žádost své matky Lagerthy, s čímž se Bělovlas pochopitelně nedokázal smířit, protože ho toto ocejchování naprosto ponížilo. A právě kvůli tomu začal kolem sebe seskupovat podobně smýšlející Vikingy, kteří se Lagerthě chtěli pomstít.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

smejd

1.3.2020 | 14:10:10

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama