Vikings (Vikingové) Ecbert

Ecbert

Ecbert

Rozumný král Wessexu.

Sezóny 4
2014 - 2017

Seriálový Ecbert

Král Ecbert je velmi rozumný a ambiciózní muž, který vládne území Wessexu. Jako malý vyrůstal na dvoře císaře Karla Velikého, kde se mu podařilo získat patřičné vzdělání. Zároveň získal vladařské zkušenosti k tomu, aby mohl vládnout jako král.

Narozdíl od ostatních vládců má král Ecbert pochopení k Vikingům a neodsuzuje je. Má velmi blízko k římským tradicím, které respektuje, a proto má obdiv i pro Vikingy.


Po příjezdu Ragnara Lothbroka se králi Ecbertovi podaří z Ragnarem uzavřít jakýsi kompromis soužití, který by neškodil ani jedné straně. Vikingové by tak získali půdu na území dnešní Velké Británie výměnou za to, že nebudou tropit žádné potíže.

Ecbert je…

Skutečný Ecbert

V seriálu vládne král Ecbert na území Wessexu. Jedná se o velmi ambiciózního muže, který vyrostl na dvoře císaře Karla Velikého. Má pochopení pro Vikingy a respektuje i římské tradice. Po příjezdu Ragnara s ním uzavře dohodu, díky které Vikingové získají půdu na území Velké Británie výměnou za to, že nebudou králi dělat potíže.

Skutečný Egbert byl opravdu anglosaským králem Wessexu, kde vládl zhruba v letech 802‒839. Kromě toho se ovšem stal i králem Kentu. S Egbertem také začíná pokrevní linie britských králů a královen, která se táhne až k současné Windsorské dynastii. Ačkoli se král Egbert s Vikingy skutečně potkal a úspěšně ubránil svou zemi, neexistuje žádný historický záznam, který by potvrdil jeho setkání či dokonce přátelství s Ragnarem Lothbrokem.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Daniel99j

Celý seriál jsem nevěděl co si o něm myslet.. Každopádně nakonec jsem ho měl i docela rád

5.2.2020 | 2:46:06
Milano33

King Ecbert was the worldly and ambitious King of Wessex and Mercia :D Titles: Bretwalda (Ruler of Britain), King of Kings, King of Wessex and Mercia, King of East Anglia, King of Kent and King of Cornwall. BTW najlepšia postava seriálu Vikings ;)

5.4.2019 | 21:50:06
SaladinCZ

Výborně zahraná postava…jak charakterově tak i herecky. Jediný co mi nejde na rozum je vyvraždění vikingských osadníků po několikaterých pokusech o příměří… nakonec pak stejně na to doplatí, a vede to ještě k většímu krveprolití…

26.2.2019 | 18:40:32
Skuggsjá

Dobré obsazení „prohnilého“ a inteligentního monarchy. Nakonec jsem si ho celkem oblíbil.

6.9.2017 | 5:18:35
Housovkaaa

Nejlepší postava !!!

9.2.2017 | 20:47:33
ChacharFCB

po ragnarovi nejchytřejší člověk v seriálu

7.2.2017 | 14:49:26
anushka

Ecbert byl bourák :)

webmaster
6.2.2017 | 22:51:40
Adam Frye

Za mě nejlepší postava seriálu

30.1.2017 | 0:35:40
Hed94

Jedna z nejlepších postav celé show. Myslím tím zahraná i napsaná.

18.1.2017 | 13:31:53
Nikypiky92

Je to zvláštní a dost možná to bude i hercem ale tuto postavu jsem si velmi oblibila

10.1.2017 | 21:46:25
1

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás