Vikings (Vikingové) Lagertha

Lagertha

Lagertha

Ragnarova manželka, která je členkou štítonošek.

Sezóny 6
2013 - 2020

Seriálová Lagertha

Lagertha je oddaná manželka Ragnara Lothbroka, která je dobře známou bojovnicí-štítonoškou. Často také bojovala po boku svého manžela a dalších Vikingů.

Díky svým úspěchům si získala pozornost Ragnara, se kterým se oženila a má s ním syna Bjorna a dceru Gydu. Svou povahou často ukazuje, že je opravdu pravou severskou ženou, protože se někdy chová hrubě jako muži.


Lagertha je žena, která se dokáže postarat sama o sebe. Pro Ragnara představuje bytost neodolatelné krásy. Když se Ragnar začne věnovat jiným povinnostem a nakonec se stane i jarlem, Lagertha usedne po jeho boku a panuje s ním. V době Ragnarovi nepřítomností se stará o svou rodnou domovinu, kde ukazuje své vůdcovské vlastnosti.

Když se po čase Ragnar vrátí ze svých výprav, přijede za ním jeho milenka Aslaug, a tak se s Lagethou nepohodne. Lagerthu to natolik vytočí, že se rozhodne Ragnara opustit a najde si nového manžela.

Lagertha je…

Skutečná Lagertha

Další velmi důležitou postavou seriálu Vikingové je Ragnarova oddaná první žena Lagertha. Nejen že se dokáže postarat sama o sebe, ale je také známou bojovnicí ‒ štítonoškou. S Ragnarem má syna Bjorna Železného a dceru Gydu.

Lagerthin skutečný příběh je zaznamenán v deváté knize Gesta Danorum (Činy Dánů), kterou ve 12. století napsal letopisec Saxo Grammaticus. Lagertha se stala bojovnicí, když švédský král Frø napadl Norsko a ženy z královského rodu poslal do nevěstince, aby je ponížil. Ragnar ovšem přišel se svou armádou, aby pomstil norského krále Siwarda, a ženy v čele s Lagerthou se převlékly do mužského oblečení a bojovaly za něj.

Ragnar byl natolik uchvácen Lagerthinou statečností, že se rozhodl s ní oženit. Aby ji ovšem ke sňatku přesvědčil, podle pověsti musel zabít medvěda a usmrtit psa, který hlídal její dům. Jak se můžeme dočíst v Gesta Danorum, Lagertha a Ragnar měli dvě dcery a také syna, nebyl to však Bjorn jako v seriálu, ale Fridleif.

Ragnar se později rozhodl vzít si dceru švédského krále Herrauda Thoru Borgarjhört a s Lagerthou se rozvedl. Když ovšem došlo k občanské válce a Ragnar požádal Norsko o pomoc, Lagertha přispěchala s mnoha loděmi a pomohla mu bitvu vyhrát. Podle některých příběhů po návratu do Norska zabila svého tehdejšího muže a převzala kontrolu nad jeho majetkem a pozemky. V seriálu Lagertha následně zabila Ragnarovu třetí ženu Aslaug, kvůli čemuž se ji její synové rozhodli pomstít (nakonec se chtěl pomstít jen Ivar). Tato část je ovšem zcela vymyšlená a ve skutečnosti neexistují žádné zprávy o tom, jak Lagertha zemřela.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DelenaForever

3.2.2021 | 22:56:21
Jiri007

Lagertha byla moje nejoblibenějši ženska postava v serialu vždycky si uměla poradit a měla sve vlastni cile a vždycky byla loajalni k rodině a taky je docela pěkna

25.6.2020 | 19:20:16
LubíkIP

Měl jsem jí moc rád a teď je konečně s Ragnarem.

9.4.2020 | 12:04:27
Milano33

Lagertha :D Titles: Queen of Kattegat, Earl of Hedeby, Countess of Kattegat, Queen of Denmark, Queen of the Danes.;)

5.4.2019 | 21:49:55
Lord Okakek

Ze začátku nebyla špatná. Je ale čím dál horší

14.2.2019 | 20:39:42
AbrahamCZ

nezajímavá postava… vikingské ku***y, která je tím kým je tak, že roztahuje nohy správným lidem…

30.12.2018 | 23:59:17
garvon

Nejdriv jsem nad ni slintal. Ted mi prijde jak nejvetsi pizda.

2.2.2018 | 18:57:39
hmyzovrah

haha. nejtrapnejsi postava. ze zacatku celkem dobra, ale ted uz jen zavazi.

29.1.2018 | 20:22:52
Arne

Dobrá postava a pekná herečka, no stráca no často je na mieste otázka aký má zmysel, že ešte stále žije… od tretej série to s ňou ide dole a na rozdiel od Flokiho ona zatiaľ nenabrala druhý dych a zmysel. Veľké mínus je aj nestarnúci výzor, pričom vyzerá mladšie ako jej syn a nevlastní synovia… a tiež, že spí s každým kto sa pri nej zastaví, no to je asi momentálne jej jediný dôvod prečo je v seriáli.

25.1.2018 | 18:13:29
blade7171

Vobec sa nedá počúvať, všetko čo povie znie tak namyslene.

25.1.2018 | 14:34:53

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás