Vikings (Vikingové) Olavsonn

Olavsonn

Olavsonn

Vůdce města York.

Sezóny 1
2018 - 2018

Když Ivar Bezkostý opustil získaný York, tak ho věnoval do správy jarlu Olavsonnovi, schopnému a zdatnému Vikingovi, který to tu začal vést společně se svou manželkou Gunnhild. Po čase se král Harald Krásnovlas rozhodl napadnout Wessex, a proto dorazil do Yorku, kde požádal Olavsonna o pomoc.

Ten mu ji nakonec poskytl a společně s ním, se svou manželkou a svými lidmi vyrazil do Wessexu. Nepřátelská vojska se střetla na jednom z polí, kde vypukla bitva. Olavsonn během bitvy bojoval zuřivě a odhodlaně, nicméně byl nakonec zabit.


Jeho manželce Gunnhild, která je schopnou štítonoškou, se podařilo přežít. Následně si vzala za muže Bjorna Železného, proti kterému bojovala v bitvě, ve které padl její první muž.

Olavsonn je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás