Vikings (Vikingové) Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Mladý vikinský válečník, který se vzpírá severské tradici.

Sezóny 4
2013 - 2017

Seriálový Ragnar Lothbrok

Mladý ambiciózní vikinský válečník a farmář, který je předurčen k velkým věcem. Nesouhlasí s politikou svého jarla Haraldsona, který dodržuje severskou tradici a pokračuje v plenění Východních zemí. Ragnar je jiného názoru: věří příběhům o bohaté a úrodné zemi na západě.

Ragnar o sobě tvrdí, že je podobný jako bůh Ódin. Ten si nechal vypíchnout oko, aby získal moudrost, Ragnar by to udělal proto, aby poznal okolní svět, který jej opravdu hodně zajímá.


Žije se svou manželkou Lagerthou, která je respektovanou bojovnicí štítonoškou. Spolu mají dvě děti, syna Bjorna a dceru Gydu. Ragnar má také bratra Rolla, který je taktéž vikinským válečníkem.

Časem se z Ragnara stává velký a mocný válečník, který se rozhodne objevovat okolní svět, poznávat ho a třeba i na něm v míru žít. Neustále ale musí řešit vikinské záležitosti, které se mu pletou do objevování.

Jako jarl si Ragnar získá velkou svobodu a samostatnou vůli. Z mocného válečníka se stane skvělý a rozumný jarl, kterému začnou brzdit život osobní problémy – najde si jinou manželku, jeho přítel Floki se k němu otočí zády, kněze Athelstana unesou, bratr Rollo se mu postaví do cesty a jeho nová manželka se stane velmi nespokojená.

Ragnar Lothbrok je…

Skutečný Ragnar Lothbrok

Hlavní postavou seriálu je ambiciózní a mocný vikinský válečník a farmář Ragnar Lothbrok. Ten žije se svou manželkou Lagerthou a dvěma dětmi, touží ovšem po boji a slávě. Zároveň také nesouhlasí s politikou místního jarla Haraldsona, který dodržuje tradici plenění východních zemí, zatímco Ragnar je přesvědčen, že velké bohatství a sláva na něj čekají na západě.

Ve skutečnosti pochází postava legendárního vikingského vůdce Ragnara z rozsáhlého historického vyprávění s názvem Sága o Ragnaru Huňaté nohavici. Nikdo ovšem neví, nakolik můžeme těmto příběhům věřit a někteří historikové dokonce tvrdí, že postava Ragnara je založená na životě několika různých vikinských válečníků. To dalo scenáristům samozřejmě poměrně velký prostor pro využití fantazie.

Podle příběhů středověké literatury, jako je například známá Anglosaská kronika, se Ragnar narodil někdy mezi lety 740 a 780 a v průběhu 9. století podnikal nájezdy na anglo-saskou Anglii a Franskou říši. Díky těmto výpravám do západních zemí zbohatl a prý se neostýchal napadat ani lidi modlící se v kostele. Údajně zemřel kolem roku 840, francouzští historikové ho však popisují jako krále Dánska, který v roce 845 přepadl a dobyl Paříž.

Ragnar měl tři ženy – štítonošku Lagerthu, Borgarhjört a norskou královnu Aslaug. Ty mu daly mnoho dcer a synů, z nichž nejslavnější byli Bjorn Železný, Ubba, Hvitserk a Ivar Bezkostý. Podle historických pramenů existují dva různé příběhy o tom, jak Ragnar vlastně zemřel. První z nich říká, že podlehl smrtelné nemoci hned poté, co zpustošil Paříž.

Druhá verze tvrdí, že král Ælla z Northumbrie se Ragnarovi chtěl již dlouho pomstít, a když ho konečně zajal, hodil ho do jámy plné hadů. Ragnar následně zemřel bolestivou a krutou smrtí, ještě před tím však zpíval norskou hymnu a řekl Ællovi, že ho jeho synové pomstí. To se podle pověsti také stalo, když v roce 866 velká vikinská armáda v čele s Ragnarovými syny napadla Anglii a krále zabila.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LubíkIP

Prostě Legenda na kterou nikdy nezapomeneme ! Jsme přeci Ragnarovi synové a vždy budeme.

9.4.2020 | 11:58:00
Porůn

Legenda :)

12.4.2019 | 18:37:20
Milano33

Ragnar Lothbrok :D Titles: The King of the Northmen, King of Kattegat, King of Denmark, King of the Danes, Earl of Kattegat.

5.4.2019 | 21:48:58
Lord Okakek

Je to legenda

4.2.2019 | 15:20:04
mateSKAtes

borec

5.10.2018 | 14:32:40
Jirka 007

Nejlepsi

27.5.2018 | 17:41:33
hmyzovrah

neni co dodat.

29.1.2018 | 20:23:47
lelanka

Nejlepší, napořád.

28.1.2018 | 0:38:51
marwiin

Jednoznačně nejlepší postava seriálu a absolutně skvěle zahraná.

8.1.2018 | 22:53:39
MaRRaSRoFl

Co si budem povídat bez Ragnara bych se na to snad ani nekoukal dál, škoda že už je pod drnem. Snad to nikomu nespoilnu, to by mě mrzelo :D

21.12.2017 | 14:20:02

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás