Vikings (Vikingové) starší Ivar Bezkostý

starší Ivar Bezkostý

starší Ivar Bezkostý

Zuřivý a šílený Viking, který jednoho dne bude slavnější než jeho otec.

Sezóny 3
2016 - 2020

Seriálový Ivar Bezkostý

Ivar byl už od mládí postižený, a proto ho jeho matka Aslaug rozmazlovala. Všechny tyto věci se projevily v dospělosti, kdy byl stále upoutaný na svou matku a zuřil při každé příležitosti, kdy se mu něco nelíbilo.

Jeho největším idolem je jeho otec Ragnar, kterého však nikdy nepoznal, protože v době svého dospívání byl Ragnar pryč. Když se vrátil, tak byl Ivar z jeho příchodu nadšený. Ragnar všem brzy oznámil, že plánuje cestovat do Anglie, ale nikdo s ním nechtěl jet. Jediný Ivar stál po jeho boku a vyplul s ním.


Ivar není kvůli svému postižený schopen chodit, ale to neznamená, že není zdatným bojovníkem. Umí to jak s mečem a sekerou, tak i s lukem. Jeho předností však není bojeschopnost, ale chytrost. Je znám tím, že vymýšlí geniální taktiky a strategie.

starší Ivar Bezkostý je…

Skutečný Ivar Bezkostý

Již od mládí byl Ivar v seriálu postižený. Kvůli tomu, že o něj jeho matka Aslaug pečovala více než o ostatní, z Ivara vyrostl rozmazlený muž. Jeho postižení ovšem neznamená, že by to neuměl s mečem. Kromě toho také vymýšlí geniální strategie. Za svůj největší vzor považuje otce Ragnara, se kterým se rozhodl odplout do Anglie.

Podle Příběhu o Ragnarových synech, který přeložil Peter Runstall, byl Ivar skutečně tělesně postižený, v mnoha věcech však své bratry převyšoval. Jeho postižení bylo údajně způsobeno prokletím, které jeho matka předpověděla. Aslaug varovala Ragnara, aby počkal tři dny, než dojde k naplnění jejich manželství, protože jinak rozhněvá bohy a jejich první dítě bude prokleté. Ragnar však její varování ignoroval a Ivar se narodil s chrupavčitými strukturami místo kostí.

Po smrti svého otce vedl vikinskou výpravu do anglosaské Anglie. V listopadu 866 dobyl York a později nechal umučit krále Ællu, aby tak svého otce pomstil. Následně porazil i Mercii a dobyl Nottingham i Východní Anglii. Ivar zemřel náhle kolem roku 870, což Vikingy velmi oslabilo. Jeho nástupci bohužel nebyli stejně úspěšní jako on a v průběhu následujících let byli poražen Alfrédem Velikým.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Adel_Kieren

Geniální postava, která byla neskutečně herecky ztvárněna

15.5.2021 | 15:41:39
Matesino

V seriálu vyobrazen jako egoistický, otravný blbeček, který ale má mysl génia a válečného stratéga. Kvůli tomu jakej byl zmrd si jeho smrt myslím nejden fanoušek přál :D Co mi přišlo obzvášť vtipný a nedávající smysl, bylo jak v šesté sérii na začátku měl narostlý vousy a potom v dalších scénach měl chmíříčko a bylo vidět že mu ty vousy nerostou prostě, nebo to že v čtvrté/páté sérii se jen plazil a v šesté si to vykračoval jak turista :D

15.4.2021 | 10:02:49
Daniel99j

Pokud se nepletu, ve skutečnosti byl Ivar dlouhovlasý zrzek který měl pouze potíže s chůzí (křivice) ale naprosto neschopný boje nebyl. Naopak, byl uznávaným vůdcem Vikingů. Každopádně v seriále je to otravný, rozmazlený idiot a nechápu jak mu může někdo fandit :-D (na druhou stranu tomu rozumím, musí tam být někdo kdo rozpoutává pořádný Ragnarok)

5.2.2020 | 2:06:30
Martinezcz2003

TeamIvar

16.3.2019 | 20:22:47
Arnael

JEDINÁ postava co mě zajímá z celýho serialu nebýt jeho ani na to nekoukám

14.3.2019 | 19:38:48
Adam Frye

All hail the king!!

9.3.2019 | 12:22:50
SaladinCZ

Namyšlenej a sadistickej zmrd....... čekám každou chvíli aby už zdech…

28.2.2019 | 11:53:13
Lord Okakek

Doufám že to s ním dopadne jak nejlíp může. 100%

17.2.2019 | 17:42:00
DeXx'

Chyba už je , že z Ivara udělali děťátko..... dál…respekt, který z něj všichni mají je totálně umělý a chová se jako totální vůl.

27.12.2018 | 12:50:50
jajkob

Retard. A nebezpečný.

23.12.2018 | 18:59:11

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás