Vikings (Vikingové) We'jitu

We'jitu

We'jitu

Peminuitův mladší bratr.

Sezóny 1
2020 - 2020

We'jitu patří mezi významné členy kmenu domorodců, který žije na Newfoundlandu. Je uznávaný především díky tomu, že je mladším synem místní vůdkyně Pekitaulet. Vzhledem k tomu, že vyniká v lukostřelbě, často chodí na lov, aby lidé z jeho osady neumřeli hlady. Luk a šípy má proto často u sebe.

Život v místním kmenu byl poměrně klidný, tedy do doby, než se u nich objevil jeden poblázněný Viking. Místní ho však přijali s otevřenou náručí a nechali ho bydlet na nedalekém místě. Po několika letech se u nich objevili další návštěvníci, kteří představovali mnohem početnější skupinu.


We'jitu a jeho lidé si nebyli jistí, co od nich čekat, a proto je ve své vesnici přivítali se zbraněmi v rukách. Jeho bratr Peminuit se však rozhodl pro mírové jednání, díky čemuž spolu domorodci a Vikingové začali koexistovat. Tento fakt však ve výsledku zapříčinil We'jituovu smrt.

We'jitu je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás