Vinyl
98/100 - 32×

Vinyl

Sedmdesátá léta dvacátého století se nejen v New Yorku nesla v duchu rozvíjejícího se hudebního byznysu. Bez vášně, nenávisti, sexu i drog by možná nikdy nevznikly žánry jako punk, disco nebo hip-hop. Hudební boom pozoruje i prezident nahrávací společnost Richie Finestra, který se v této divoké době snaží zachránit sebe i svou společnost.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut


HBO se otáčí zády k rock & rollu. Vinyl se nakonec druhé série nedočká

HBO se otáčí zády k rock & rollu. Vinyl se nakonec druhé série nedočká

Dlouhá cesta k natočení Vinylu je po zfilmování první řady u konce. HBO se otočilo zády k rock & rollu a jeho představiteli Micku Jaggerovi, stejně jako k legendárnímu režisérovi Martinu Scorsesemu, když nejprve jejich vysněný seriál HBO prodloužilo po prvním díle, aby jej nakonec zrušilo.


0 15
3.7.2016

Seriál o Richiem Finestrovi, který se snaží zachránit své vydavatelství a svou duši bez toho, aby ublížil komukoliv ze svého okolí, v hlavních rolích s Bobbym Cannavalem (Boardwalk Empire, Chef) a Olivií Wilde (House, Her) za sebou má dlouhou cestu. Režisér Marin Scorsese (The Departed, Taxi Driver) a rocker Mick Jagger usilovali o převedení tohoto námětu do audiovizuální podoby celých dlouhých dvacet let. Nejprve měl být Vinyl filmovým počinem. Roku 2010 vzala však seriál pod svá křídla stanice HBO (se kterou v té době pracoval Scorsese na svém dalším seriálovém kousku Boardwalk Empire), a tak se myšlenka filmu proměnila na myšlenku seriálu a na palubu byl přibrán tehdejší výkonný producent Boardwalk Empire Terence Winter.

(HBO se otočilo zády k rock & rollu, Jaggerovi i Scorsesemu. Foto: HBO)


Když se po pěti letech dostal Vinyl na televizní obrazovky, oslavil se svým dvouhodinovým pilotem režírovaným Martinem Scorsesem úspěch ze strany kritiků, diváků i nás. Diváků však nebylo, kolik se očekávalo a i ratingy se držely nízko, a to nejen u prvního dílu, ale i u všech ostatních a sledovanost po dobu všech deseti epizod kolísala mezi 760 a 570 tisíci diváky sledujícími premiéru. I tak ale stanice HBO prodloužila Vinyl ihned po prvním díle.

Rána oznamující nečekaný zvrat v rozhodnutí a znamenající konec seriálu přišla po odvysílání celé série. Co se za těch několik málo týdnů událo? V pozici programového ředitele se začal usazovat nový člověk, Casey Bloys. Kvůli němu nejspíše nevznikne nová řada True Detective. A podle nejnovějších zpráv se svého pokračování nedočká ani Vinyl. Diváci tak příští rok již žádné rockové hity na HBO neuslyší.

Diskuze /6

Dalin

dopici

3.7.2016 | 21:16:44
honza03

No to snad neee! :(

3.7.2016 | 22:01:31
Kafka Tamura

Ještě že nebyl čas se do toho pustit.

3.7.2016 | 22:39:22
veronela

Casey je parchant prkenej .. škoda:( mě se líbily..

3.7.2016 | 23:23:38
Deanmon

Sakra.. doufám že vznikne nějaká petice, jeden z nejlepších seriálů tohohle roku.

4.7.2016 | 1:31:06
fananek

Jenom naprosté Hovado zruší jedny z nejlepších serošu – trochu paralela s Top Gear.........­............mů­žem jen doufat že ho to bude stát hlavu........­.............­..

4.7.2016 | 8:38:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !