Vinyl
96/100 - 37×

Vinyl

Sedmdesátá léta dvacátého století se nejen v New Yorku nesla v duchu rozvíjejícího se hudebního byznysu. Bez vášně, nenávisti, sexu i drog by možná nikdy nevznikly žánry jako punk, disco nebo hip-hop. Hudební boom pozoruje i prezident nahrávací společnost Richie Finestra, který se v této divoké době snaží zachránit sebe i svou společnost.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Hudební


Postavy

 • Jamie Vine

  Jamie Vine

  Ambiciózní asistentka v oddělení A&R ve firmě American Century Records.

 • Lester Grimes

  Lester Grimes

  Lestera, který kdysi oplýval neuvěřitelným pěveckým hlasem a hrou na kytaru, poprvé Richie spatřil v raných šedesátkách. Jejich cesty se rozdělily kvůli neshodě v byznysu. Avšak jejich náhodné setkání v jižním Bronxu jejich deset let starý spor oživí.

 • Richie Finestra

  Richie Finestra

  Zakladatel a šéf hudebního vydavatelství American Century Records, jehož vášeň pro hudbu a objevování talentů už není taková, co bývala. Zatímco je jeho společnost na pokraji krachu, Richie zažívá událost, která opět zažehne jeho lásku k muzice, jež v jeho osobním životě způsobila mnoho škod.

 • Devon Finestra

  Devon Finestra

  Devon, bývala herečka a modelka, byla v šedesátých letech součástí The Factory Andyho Warhola. Nyní je z ní manželka Richieho Finestry a matka dvou dětí, která žije na předměstí.

 • Ingrid

  Ingrid

  V šedesátých letech bývala členkou The Factory Andyho Warhola, taktéž je to bývalá kamarádka Devon a Richieho. Ingrid, narozená v Dánsku, zůstává i nadále součástí umělecké scény sedmdesátých let v New Yorku, navštěvuje moderní umělecké galerie a kluby.

 • Maury Gold

  Maury Gold

  Richieho mentor a vlastník Rondelay Records. Mauryho šarm jde ruku v ruce s jeho schopností být tvrdě nesentimentální, tedy pokud přijde řeč na umělce.

 • Skip Fontaine

  Skip Fontaine

  Skip, vedoucí oddělení prodeje a vztahů společnosti American Century, je člověk znalý v oboru, který občas používá pochybné obchodní praktiky, vždy „nafukuje" zisky American Century. Samozřejmě také nějaké peníze přitom ulije sobě.

 • Kip Stevens

  Kip Stevens

  Kip Stevens je zakladatel a hlavní zpěvák rockové skupiny The Nasty Bits. Kip touží po úspěchu své skupiny. Kvůli svému nepřátelskému postoji vůči šéfům studií je s Richiem a zaměstnanci American Century neustále ve sporu.

 • Zak Yankovich

  Zak Yankovich

  Zak je vedoucí propagace a vztahů společnosti American Century, jehož zkušenosti jsou nedílnou součástí společnosti. Richieho a jeho profesní vztah je kvůli neshodám ohledně řízení společnosti napjatý.

 • Julius "Julie" Silver

  Julius "Julie" Silver

  Julie, pečující člověk s výbušnou osobností a encyklopedickými znalostmi hudby, je v American Century vedoucím A&R oddělení.

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama