Walker Zdá se, že The CW našlo svůj nový hit

Zdá se, že The CW našlo svůj nový hit

Zdá se, že The CW našlo svůj nový hit

V posledních letech sledovanost na stanici The CW klesá, což je z velké části zapříčiněno i vzestupem streamovacích služeb, a sledovanost většiny seriálů se pohybuje pod hranicí jednoho milionu. Novinka Walker však dokázala, že není všem dnům konec.

7 0
25.1.2021

Nový seriál Walker přinesl stanici The CW svou první epizodou obrovský úspěch. Premiéru totiž sledovalo celkem 2. 438 milionů diváků, což z tohoto dílu dělá nejsledovanější premiéru na stanici The CW za posledních pět let, tedy od premiéry seriálu Legends of Tomorrow. Zároveň jde o nejlepší premiéru jakékoliv série od debutu čtvrté série The Flash v roce 2017 a o nejsledovanější epizodu vůbec od ledna 2018, přesněji od epizody Honey, I Shrunk Team Flash ze čtvrté série The Flash. The Flash dosud patřil k nejsledovanějšímu seriálu na The CW a jako jeden z mála si ještě udržoval sledovanost nad hranicí jednoho milionu; většina seriálů je už totiž pod touto hranicí (vyjma Supernatural a nově i All American). Walker si tak aktuálně uzurpuje první místo v žebříčku The CW. Aby těch rekordů ještě neměl málo, tak jde v rámci stanice i o nejlepší výsledek ve čtvrtečním programů v 8 večer (je myšlen čas premiéry v USA) od prosince roku 2016, kdy byla v tomto časovém slotu odvysílána crossoverová epizoda seriálu Legends of Tomorrow s názvem Invasion.

Ve stejný večer se odvysílala i premiéra třetí série Legacies, jejíž sledovanost se oproti konci druhé série o trochu zvedla. Průměr obou sledovaností představuje pro stanici nejsledovanější čtvrteční program za poslední tři roky. Jde tedy vidět, že stanice si vybrala seriál Walker do svého programu dobře a šla na to i chytře. Seriál totiž určitě přilákal jak fanoušky původního seriálu Walker, Texas Ranger, tak i fanoušky loni ukončených seriálů Supernatural, kde Jared Padalecki 15 let působil v hlavní roli, a The 100, kde zase 7 let působila druhá hlavní hvězda Walkera Lindsey Morgan. Kombinace těchto tří faktorů přinesla zaručený výsledek.


(Walker se může radovat z úspěchu. Foto: The CW)

Když se ještě podíváme na ratingové číslo v rámci cílové skupiny stanice, tak byste s takovou sledovaností nejspíš čekali i zde vysoké číslo. Když měl takovou sledovanost například seriál The Flash, tak se jeho rating pohyboval i nad číslem 1,0. Walker však dosáhl pouze na 0,37, což ukazuje, že mladší publikum, na které The CW převážně cílí, seriál až tak moc nepřilákal, spíše naopak přilákal starší diváky. I tak je to ale v dnešní době na stanici The CW dobrý výsledek, jelikož se většina seriálů pohybuje v číslech 0,1 – 0,2. Se svým ratingem se tak Walker aktuálně dostává v tabulce The CW až na druhé místo, neboť třetí série All American ubránila s číslem 0,39 své prvenství.

Lze předpokládat, že žádný ze stálých seriálů The CW, které ještě neodvysílaly letos svou premiéru, už Walkera neporazí ani ve sledovanosti ani v ratingu. Jedinou konkurencí mu nejspíš zůstává další velmi očekávaná novinka Superman & Lois, která se začne vysílat na konci února. Tak následně uvidíme, který z nich si udrží do konce seriálové sezóny na The CW první pozici.

Zdroje: SpoilerTV, TVSeriesFinale

Už jste viděli první díl? Jak se vám líbil? A co říkáte na jeho rekordní sledovanost?

Diskuze /9

xflori01

Walker byl letos nejočekávanější novinkou The CW, takže mu samozřejmě vysokou sledovanost u prvního dílu přeju. Hodnocení už tak kladné nebylo. Sám jsem zvědavý, jak se mi to bude po prvním díle líbit.

webmaster
25.1.2021 | 19:06:38
Billy the Kid

nebyl to špatný start, a lidi nemohou očekávat stejný styl seriálu jako byl ten původní :)

#3 Dragon94
25.1.2021 | 21:02:40
Dragon94

#2 Billy the Kid: To si myslím byl nejmenší problém pilotu. Osobně si myslím, že čísla budou docela rychle klesat dolů. Přecejen na pilot se podívá hodně lidí ze zajímavosti. Otázka je kolik lidí se vrátí k epizodě druhé popřípadě třetí. Ačkoli je pravda, že fanoušci The 100 a SPN seriál dost pravděpodobně podrží. Hodně bude záležet na tom jak dobré epizody přinesou následující týdny.

25.1.2021 | 21:37:53
Cougar

No teď ale aby to dali v ČR na HBO, jinak se na to nepodívám … :D

#5 tominotomino
25.1.2021 | 22:56:17
tominotomino

#4 Cougar: Po konci první série má Walker zamířit na HBO Max, tak uvidíme, jestli se to objeví i na našem HBO GO.

#7 Cougar
webmaster
25.1.2021 | 23:10:06
stranghels23

Nemuzu si pomoci, porad ve Walkerovi vidim Sama ze Supernatural,,, navic zatim mi serial neprijde tak zajimavy, uvidíme dal, jako kluk jsem koukal na původní serial a ten se mi docela. libil, hlavne ty nesmyslne bytky bez modrin a bez kapky krve,,, tady to berou snad vice realisticky,,, snad tam nebude 10 koupance botou do obliceje po kterych typek vzdy vstane a a. ez skrabnuti bojuje dal, dokud není zmlacen do bezvědomí

25.1.2021 | 23:51:24
Cougar

#5 tominotomino: To je fajn zpráva, nikde jsem jí ani nezaznamenal … Jestli se objeví u nás těžko říct … Původní Walker tu má jistě dost fanoušků :D a i kdyby ne, tak Max by tu měl být do konce roku.

25.1.2021 | 23:53:59
percival2

Určitě to bude pravý opak. Chudák herec bude celý seroš nadávat na zeď a zachraňovat v poušti zbídačené guatemalské rodiny. Dávám tomu tak 1–2 řady.

26.1.2021 | 8:02:00
tigy

Tá sledovanosť prvej časti je úplne jasná, snáď žiaden fanúšik SPN si to nenechal ujsť, aj keď možno len zo zvedavosti… rovnaké to bude aj pri The Boys, kvôli Jensenovi.

Obávam sa však, že Walker pôjde s číslami postupne dolu, u The Boys si to nemyslím, už má svoju fanúšikovskú základňu a s Jensenom pribudnú ďalší (hlásim sa :D )

6.2.2021 | 12:28:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E08: Fine is a Four Letter Word

cz60%

Titulky pro vás překládá @tominotomino.

Po zhlédnutí neváhejte díl ohodnotit, popřípadě i okomentovat.

Debatovat o nejnovější epizodě můžete v naší diskuzi

Nepřehlédněte

Zdá se, že The CW našlo svůj nový hit

Zdá se, že The CW našlo svůj nový hit

V posledních letech sledovanost na stanici The CW klesá, což je z velké části zapříčiněno i vzestupem streamovacích služeb, a sledovanost většiny seriálů se pohybuje pod hranicí jednoho milionu. Novinka Walker však dokázala, že není všem dnům konec.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás