The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

10.4.2018 | 0:37:22
Lardis

Moooc dobrá epizoda. :)

Vypadá to, že v další bude se Spasiteli konec a přijde nová hlavní zápletka. Soudím dle toho, jak se teď tvůrci zbavili výše postavených spasitelů, aby to tak nebilo do očí ve finále. Simon mrtvý, Gary mrtvý, Dwight odhalen… Podle mě je teď už jen otázkou, jestli Negana sejmou (což celkem očekávám), nebo jestli skončí tak, jak v komiksu. Což vím jen z doslechu, ale moc si nedokážu představit, že by se z nich za daných okolností měli stát spojenci.

10.4.2018 | 10:33:51
LucieMil.

#9061 FoXo: Ano, to mne taky zaujalo.

Kdo to je? Nečtu komix, ale spousta lidí tu píše „šeptači“ .. je to možné??

#9065 Lardis #9066 Lardis #9093 Harleys
11.4.2018 | 2:21:25
davidrocket69

Zdravím všechny zapálené fanoušky tohoto fenomenálního seriálu. Chystám nějakou malou akcičku speciálně pro lidi jako jsme my. Pojďte se sejít kdo má zájem a zůčastnit se únikové hry se zombíkama :D Uvidíme kolik nás bude a šli bychom sem https://questerland.cz/…ypse-zombie/ – jestli budete mít zájem tak mě prosím neváhejte kontaktovat na janbratan@seznam.cz – velice se těším!

11.4.2018 | 12:24:52
Lardis

#9063 LucieMil.: Já teda nevím, ale ksicht v tom vidím jen s nasazením hodně velké dávky fantazie. Přijde mi, že tam je prostě listí. To je z téhle epizody? A kdy přesně? Na obrázku vidím Eugena, je to teda někdy když ho odvádějí D+R?

11.4.2018 | 12:47:15
Lardis

#9063 LucieMil.: Mám to stažené doma, teď se tedy na video nepodívám, ale podíval jsem se na youtube. Samozřejmě jen tahle fotka, rozpohybované to tam asi není. Proč asi. :) Fakt mě překvapuje, co jsou lidi schopni postřehnout, posléze vydávat za kdovíjaký objev.

#9067 LucieMil.
11.4.2018 | 13:01:19
LucieMil.

#9066 Lardis: Já si toho všimla hned, jen jsem to původně přirovnala k „listí“ nicméně.. když jsem to zkoukla po druhé, po třetí.. prostě se tam ta hlava vynoří ze tmy.. objeví se. I záběr kamery je v tu chvíli o něco dělší, než aby to bylo jen součástí průchodu Eugena. Bylo to v momentě, kdy ho Daryl a Rosita odváděli. Rosita se otočila a hrozila mu zbraní, ale že ho nezabije, protože potřebují to, co má ve své palici.. pak jdou a za plotem tento tvar…hlava.. list.. kdo ví. Co na to zahraniční stránky? :D

#9068 Lardis
11.4.2018 | 17:05:20
Lardis

#9067 LucieMil.: A já se na to teď podíval několikrát a jsem o to víc přesvědčen, že jde jen o listí. Je to pořád na jednom místě, kdyby tam byla postava, všimli by si jí. Leda by tam byl chodec, toho by ignorovali. Jenže ten by chrčel a hlavně by měl relativně normální ksicht. Když už bych měl připustit, že to obličej připomíná, vidím v tom spíš Jigsawa. :-D Zahraniční weby nesleduji nechci narazit na spoilery. Ale v diskuzi pod mnou již zmíněným videem, tedy mezinárodní diskuzi, jsou komentující taky celkem jistí listím.

11.4.2018 | 20:01:02
Jedi knight

Oh, pane na nebi … to vážne nemajú tvorcovia „gule“ na zabitie nejakej kladnej postavy. A to nehovorím o hlavnej kladnej postave. Takto sa zasa stali počas bitky všetci nesmrteľnými …

16.4.2018 | 8:58:15
Hunter12

Já jsem to zatím viděl pouze bez titulků, ale chápu to správně, že Maggie a Daryl něco chystají na Ricka a Michonne, protože nechali na živu Negana? Aby Maggie nedopadla stejně, jako Sherry v komiksu. Pokud se Lauren (Maggie) se studiem nedohodne na vyšším platu, mohli by se jí hned na začátku další série takto zbavit. To by bylo hodně nečekané.

16.4.2018 | 12:39:49
Batiatus

Tak to bola podľa mňa najviac slniečkarská epizóda z celého seriálu ak správne chápem významu toho slova. Nezomrela žiadna hlavná či vedľajšia postava a to dokonca nie len že zo záporákov ale ani nikto z komparzu členov Alexandrie, HIltopu, Kráľovstva a z prímorských. Celú dobu je Rick posadnutý zabitím Negana a ako mávnutím čarovného prútika sa ho odrazu rozhodne nechať na žive. Dwight chce celý čas zabiť Dwighta. Už na začiatku povedal že mu je jedno ako veľmi im pomôže, tak či tak ho rozreže. Je voči nemu celú dobu bezcitný a chce ho zabiť a odrazu sa ide z neho rozplakať a nechá ho na žive. Celý čas sa prímorský nechú zapojiť do vojny so spasiteľmi a akurát v tej najvhodnejšej chvíli prídu na pomoc. Všetkých Spasiteľov čo prežili, nechali na žive, uzatvorili s nimi mier a pomáhajú si navzájom a na všetko zabudli ako keby sa nikdy nestalo to čo všetko si spravili a že sa chceli navzájom vyhľadiť. Všetci spoločne spolupracujú na buduvaní civilizácie a lepšieho sveta, ktorý má byť spravodlivý a bez zabíjania pokiaľ to nebude nutné. Celú dobu je Eugen zbabelec, ktorý je ochotný obetovať aj svojich priateľov aby si zachránil zadok a na konci mu narastú gule a všetkých zachráni i keď sa tým vystavil smrteľnému nebezpečiu. Rick čo nechal Jadis na skládke zomrieť, teraz jej ponúkne prijatie do komunity. A to koľko vznešených rečí bolo v tejto epizóde… Za mňa až moc slniečkárske.

Nejde o to, že by som v tom videl nelogickosti, nejde ani o to že by mi to vadilo a potreboval som sa posťažovať. Iba konštatujem to ako to na mňa pôsobí. Vo výsledku ma epizóda bavila.

Ceľkom nechápem Jesusa. Furt je toho názoru že netréba zbytočne zabíjať ľúdí a teraz sa spojí s Maggie a Darylom proti Rickovy aby mohli zabiť Negana. Nie je to v rozprore s jeho ideológiou?

Čo mi na tejto sérií vadí najviac je to ako zaujímavá postava Jesusa sa ledva ukáže na obrazovke a radšej ten priestor darujú starej a vyšťavenej postave zvanej Daryl.

#9073 Batiatus #9077 Jednoočko
16.4.2018 | 13:22:50
Batiatus

#9072 Batiatus: *Daryl, nie Dwight.

16.4.2018 | 13:24:17
Batiatus

Ten pocit keď si uvedomím že podobne mohlo skončiť midseason finále štvrtej série keby Guvernér nebol tak prepnutý. Guvernér prišiel pred väzenie a začal sa vyhrážať že ak odtiaľ všetci neodídu tak bude boj. Rick ho začal prehovárať že na všetko môžu zabudnúť, že všetci spravili hrozné veci ale stále sa môžu vrátiť späť, chcel aby Guvernér s jeho ľudmi žili s ním pod jednou strechou. Lenže guvernér to všetko pokazil. Rick sa dokopy štyri série snažil nájsť miesto ktoré by nazýval svojím domovom. Chcel ho vylepšovať a začať tvoriť civilizáciu. Potom sa to pokazilo a začínal odznova. Od pádu väzenia, ďalšie štyri série mu trvalo kým sa dostal do toho bodu ako tomu bolo v midseason finále štvrtej sére.

16.4.2018 | 14:24:31
Alzhaimer

Snad nejhorší je tupost Daryla a Maggie, doufám že je Rick brzy odpraví z povrchu zemského.

16.4.2018 | 16:22:35
Rick21

Takže z Ježíše,Maggie a Daryla se v 9 řadě stanou záporáci? :D budou chtít Ricka a Michonne zabít no tak to bude hustý :D

#9078 pajajs
16.4.2018 | 17:02:17
Jednoočko

#9072 Batiatus: Jojo, byl to moc happy end, ale i tak mě díl hodně bavil a po dlouhé době jsem to docela i prožíval. Jen nevím, jestli nebude Negana ve vězení škoda :-D Raději bych ho viděl bok po boku s Rickem. Mohla by z toho být docela fajn badass dvojka…

Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Moc se v těch časových posunech neorientuji. Neměla by být Maggie těhotná? Nějak u ni postrádám takové ty typické rysy. Už jsem chvilkami uvažoval, jestli někdy v průběhu nepotratila a mě to jen vypadlo z hlavy.

#9080 Batiatus #9082 ori
16.4.2018 | 17:28:24
pajajs

#9076 Rick21: Nemyslím si, že záporáci.. Spíš takovej menší odboj :D U Maggie to chápu, zabil jí manžela.. Ježíše nechápu a Daryl je píča, která tímto krokem snad konečně dostala možnost umřít (nejlépe rukou Ricka) :D

16.4.2018 | 17:29:03
borec_vole

Finále nic moc, čekal jsem trochu víc, žádný velký šok, z kladných postav nezemřel nikdo. Konečně jsou snad Spasitelé a ten otravný Negan za námi a bude snad něco zajímavějšího. Doufám, že následující sezóna bude Maggie vs Rick a konečně už Ricka někdo zabije.

16.4.2018 | 17:32:59
Batiatus

#9077 Jednoočko: Maggie je stále tehotná, len čas sa moc rýchlo neposúva. Od pádu väznica sa mi zdá že ubehli len 4 mesiace.

16.4.2018 | 18:17:11


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama