The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Lostland

Tak posledni epizida zase zvedla latku a konec s Neganem opet epickej. Myslim ze nas ceka v middle season poradnej cliffhanger podobnej konci 6. Serie..

9.11.2019 | 22:01:35
Hodooor

#9455 Sapphire1977: To nebyla zadna nahoda dyt tam o tom nekolikrat mluvili, kdyz se ji Alfa ptala co chce tak rikala ze zasira ten potok jak chtela a potrebuje dalsiho mrtvaka, a pak Alfa s Betou rika mu ze ten strom a ta otravena voda ze je tak pomalu znici, kdyz chtel Beta rovnou zautocit

10.11.2019 | 3:29:12
myssi

hlava mi nebere když jí „muž se železnou rukou“ viděl jak rozřezává u pramene mrtváka, že mu nedošlo co dělá nebo minimálně si neprohlédl co dělá :-/

10.11.2019 | 10:14:57
tominotomino

Celkem mě štve, že neukázali, jak se Negan dostal z toho kroužku chodců. Ani jsem moc nechápal, že po něm žádný chodec nešel už během toho, co šli tím lesem a ještě si navíc povídali.

webmaster
14.11.2019 | 11:24:22
Lardis

Well shit. Za ten konec mi jde teda čelist dolů. Komiksy jsem zatím nečetl, ale k některým informacím se hlavně tady na Edně nedá nedostat. Takže když toto bylo nedávno naznačeno v článku, nevěřil jsem tomu. No a voilá! Tušil jsem to teda sice od smrti toho zajatce, ale stejně mě ten konec dostal. Dobrá práce! A já jen doufám, že teď, když už víme, že Dante přišel do Alexandrie zřejmě až po hranici, dozvíme se, jak se mu to podařilo. Přeci jen bych čekal, že budou všichni vůči cizincům ostražitější. Ledaže… co my víme, jak dlouho tam byl. Třeba už na slavnostech pomáhal Alfě s únosy. Jo a ještě by mě zajímalo, když o tom tak přemýšlím, jakto, že Danteho celou dobu nepoznala Lydia?

#9466 ori
16.11.2019 | 18:54:09
ori

#9465 Lardis: Ale takto to v komikse nebolo, Dante je tam klaďas a neskôr sa dal dokopy s Maggie, čiže aj pre mňa šok, sám som tej teórii neveril :D

#9467 Lardis
webmaster
16.11.2019 | 19:21:03
Lardis

#9466 ori: To já přeci vím. Vždyť říkám, že tomu článku, který tu byl a který přímo řešil teorii, jestli je Dante špeh, jsem nevěřil. :-)

#9468 Lardis #9469 Lardis
16.11.2019 | 19:34:48
Lardis

#9467 Lardis: Jo, už vidím, že jsem to napsal nejasně. Myslel jsem tím, že k některým informacím se nedá nedostat, takže vím, že v komiksu je Dante v Alexandrii už dávno a celou dobu kope za ně. A že PROTO jsem nevěřil, že by si tvůrci seriálu dovolili takhle zásadní odchylku od komiksu. Dovolili a já jsem za to rád. Potěšilo mě, že zase vidím, že seriál může kdykoliv překvapit. :-)

#9470 ori
16.11.2019 | 19:37:36
Lardis

#9467 Lardis: Jo, už vidím, že jsem to napsal nejasně. Myslel jsem tím, že k některým informacím se nedá nedostat, takže vím, že v komiksu je Dante v Alexandrii už dávno a celou dobu kope za ně. A že PROTO jsem nevěřil, že by si tvůrci seriálu dovolili takhle zásadní odchylku od komiksu. Dovolili a já jsem za to rád. Potěšilo mě, že zase vidím, že seriál může kdykoliv překvapit. :-)

16.11.2019 | 19:37:41
ori

#9468 Lardis: Tak to už potom chápem :D

webmaster
16.11.2019 | 20:27:21
Lardis

Napadá mě – určitě je Dante přímo špeh? Pokud ano, proč musí Alfa takové základní informace jako počet lidí nebo jejich průmysl apod. zjišťovat lstí pres Gammu? Co když spíš Dante po vytyčení hranice udělal něco, čím se Alfě zprotivil a byl vyhnán (respektive musel zdrhnout, protože Alfa trestá zásadně smrtí)? Pak by se logicky mohl chtít zašít v komunitě, o níž ví, že je vyspělá a bezpečná. A teď se umlčením zajatce a zabitím alexandrijského doktora vloudit zpět do Alfiny přízně. Seděl by mi k tomu ten výrok „nechtěl jsem, abys to byl ty“. Zřejmě měl v plánu pro Alfu někoho zabít, někoho významného a tím si ji udobřit. Třeba Michonne nebo Gabriela. Nakonec se spokojil se Siddiqem, čímž aspoň ochromil péči o nemocné. Kdyby měl instrukce od Alfy, nestačilo by mu to. Alfa by si objednala konkrétní hlavu z velitelství.

#9472 ori
17.11.2019 | 17:37:36
ori

#9471 Lardis: To je dobrá teória. Ale bude tam viac spojitosti, zrejme on poškodil ten rozvod vody aby do kohútikov tiekla úžitková voda, ktorú zrejme berú z potoka, ktorý Gama kontaminovala tým chodcom.

#9473 Lardis
webmaster
17.11.2019 | 18:26:01
Lardis

#9472 ori: Na tom něco je. Mohl bych sice opáčit, že pokud Dante ví, že tenhle potok je na užitkovou vodu, mohl si ušetřiř sabotáž s potrubím, kterou dřív nebo později musel někdo odhalit a prostě Alfě prozradit jiný potok, ze kterého berou vodu pitnou. Ale to se dá snadno vyvrátit – Veškerá pitná voda může být ze studní přímo v Alexandrii, kam se Alfa nedostane a Dante si jejich kontaminaci nemůže z důvodu utajení dovolit. Byla by ale sranda, kdyby to sabotovali nezávisle na sobě. Šeptači sice kontaminovali potok s pitnou vodou, ale Dante většinu Alexandrijských nechtíc zachránil tím, že do nich leje vodu sice nepitnou, ale ne jedovatou od vykuchaných zombies. :-)

#9474 ori
18.11.2019 | 9:56:26
ori

#9473 Lardis: Ja si myslím že práve tá voda z potoka ktorý otrávila Gama je tá čo pili v Alexandrii, z čoho ochoreli. Predsa len tej vody je omnoho viac ako krvi, takže by sa zriedila a nemala nejaký smrteľný účinok.

webmaster
18.11.2019 | 11:04:08
sonulle

Podle mě Gamma kontaminovala vodu, kterou shromažďuje Alexandrie a Dante přepnul kohoutek, což svědčí o plánu Alfy. Dante infiltroval skupinu na příkaz Alfy. Nic jiného bych v tom nrhledala. Nejde o virus , ale kontaminovaný koktejl se zhnilých vnitřností. Je to jako když si dáte k obědu shnilé maso. Bude vám špatně, nebo to s vámi zamete tak, že vás to zabije. Gamma kápne božskou Aaronovi a na Danteho to praskne.

18.11.2019 | 13:39:27
Lardis

A jsme doma. :-) Běžně se sledování ukázek z dalších dílů vyhýbám, teď jsem si ale zhlédnutí včerejšího videa neodpustil a jsem rád. Ani jsem nečekal, že to bude takhle vševysvětlující, měl jsem trochu obavy z neodpovězených otázek. Nestalo se. :)

19.11.2019 | 10:10:10
Gustava the goose

Gabriel to vyřešil s doktůrkem po svém :D Konečně se to trochu víc rozjelo. Michonne pořeší nový ostrov (nové postavy, zbraně). Přál bych si, aby na ostrově potkala Ricka, ale to se asi určitě nestane :D Daryl a jeho parta jsou opět v nesnázích. Uvidíme, co Negan vymyslí u Alfy. Tipuju, že v kritický moment všem zachrání prdel a tím se stane právoplatným členem Alexandrie a bude mu odpuštěno. A co Lydie? Určitě ji Alfa objeví a asi ji bude muset před všemi killnout, aby neztratila respekt u stáda. Asi se v druhé polovině serie nebo na začátku další objeví Maggie, když jí ten druhý seriál zrušili. Což chápu, protože seriál s takovým názvem prostě neměl šanci na úspěch :D :D :D A co Heath (pamatujete si ho ještě někdo? Mohl by být na tom ostrově).

#9478 ori #9479 Lardis
24.11.2019 | 19:35:46
ori

#9477 Gustava the goose: Už je potvrdené že Maggie sa ešte v tejto sérii vráti. U Heatha je potvrdené že ho uniesli ľudia zo skládky a predali ho ľuďom s helikoptérou, takže ten sa zrejme objaví vo filmoch.

webmaster
24.11.2019 | 20:26:04
Lardis

#9477 Gustava the goose: Rick ani Heath na ostrově nejspíš nebudou. U Ricka víme, že ho má CRM, u Heatha jsme to neviděli, ale potvrdili to tvůrci. A rozhodně si nemyslím, že Virgil patří k nim. Proč by pro přesun nevyužili jednoduše vrtulník? Ok, dejme tomu, že stejně jako Alexandrie a Hilltop už zkrátka nemají palivo. Došlo, nebo se zkazilo. Ale přesto, i bez vrtulníku, má CRM určitě na víc, než poslat si na pevninu jednoho neprůbojného a nevybaveného chlapíka.

26.11.2019 | 6:47:10
Hodooor

Prosím vás vysvětlete mi jak může 7 lidí běžících za sebou popadat do stejný díry? Už když horda zombíků nebyla v tom údolí kam je poslala Mary muselo být podezřelé, když se rozběhli za Alfou a tupou Carol bylo jasné že je to past, před jeskyní znovu už i pro největší ignoranty, a oni tam stejně naběhnou jak lumíci. V jeskyni hrobové ticho a v díře řve tisíce zombíků, kdo byl někdy v jeskyni ví jaká je tam akustika a jaký je to nesmysl.

#9481 heminstein #9483 Sapphire1977
26.11.2019 | 15:49:04


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama