The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 099×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Barevný komiks: Zákulisní informace k 50. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 50. číslu

Jubilejní padesáté číslo komiksu Živí mrtví bylo celé o Carlovi, který se musí postarat sám o sebe, zatímco je Rick v bezvědomí. Proč je tohle číslo podle Roberta Kirkmana přelomové a jedno z jeho nejoblíbenějších?

6 0
19.11.2022

Tohle číslo bylo vždy jedním z mých nejoblíbenějších. A to až tak, že když se do tohoto bodu dostal seriál, napsal jsem pro tuhle epizodu scénář! Ale ta scéna s pudinkem byla nápadem Scotta Gimplea.

Tohle číslo bylo pro mě zlomovým bodem v příběhu, a je hezké, že k tomu došlo právě v padesátém čísle. Carl Grimes byl od začátku jednou z postav tohohle příběhu, ale většinou byl zatlačen do pozadí. Byl mladý. Byl dítě. Stalo se mu mnoho věcí, ale většinou byl jenom součástí příběhu někoho jiného. I když byl tehdy na začátku postřelený, bylo to spíše o Rickovi a o tom, jak na to Rick reagoval.

Takže tohle číslo znamenalo začátek pořádného Carlova příběhu. Tady se poprvé ujal vedení a činil vlastní rozhodnutí. Bude v tom pokračovat až do konce komiksu, ale začalo to právě tady.

Zbožňoval jsem tu postavu. Vím, že jako autor bych neměl mít oblíbenou postavu, ale tenhle ubohý kluk musel vyrůstat v zombie apokalypse, a mě hrozně moc bavilo psaní jeho příběhu.

Také bylo zajímavé udělat celé číslo pouze o dvou postavách, nebo ve skutečnosti pouze o jedné postavě, protože Rick byl v bezvědomí. Po vší té akci v uplynulých číslech se tady příběh skutečně zpomalil a začal se postavami zaobírat víc do hloubky.

A tohle číslo skončilo dvoustranou! To se zatím v žádném čísle nestalo a ani se to již nebude opakovat.

U tohohle čísla se toho moc nezměnilo… jenom se podívejte na ten prázdný papír! Tohle číslo se v podstatě psalo samo. Vzpomínám si, že jsem ho měl hotové za chviličku. Něco takového se mi již nestává. Naškrábal jsem tenhle papír, napsal obsah, poslal to Charliemu a bylo to.

Myslím, že tohle je jedno z mála čísel, u kterého Charlie dostal úplný obsah včas a ještě předtím, než mohl začít kreslit… ale o tom bych pomlčel… protože je mi to trapné.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. Jo, přesně tak. Carl reaguje. Akční začátek.

2. – 5. Podívejte na tu mezeru. Carl panikařil, když zjistil, že je Rick v bezvědomí. Brnkačka, nebylo třeba si to zapisovat.

6. Tohle mělo být původně na víc okének. Carl běží po schodech? To jsem vyškrtl. Idea byla taková, že vyběhne po schodech a ven vyleze oknem, aby obalamutil zombie. Nakonec jsem se rozhodl, že prostě použije zadní vchod.

7. – 10. Ano, tohle muselo být na čtyři strany! Natáhl jsem devátou stranu, abych pak mohl na desáté straně dát tu scénu, jak pozpátku narazí do zombie? Asi ano, ale oplatilo se.

11. Tohle se rozšířilo až na 13. stranu. Chtěl jsem udělat pro Carla obtížnější zabít ty zombie sám. Myslím, že to bylo lepší, než kdyby je zabil na jedné straně.

12. Tohle se posunulo dozadu, ale podívejte na tu mezeru až k 18. straně. A poznámka říká: „Začne mluvit.“ Přesně jsem věděl, o co půjde. Dlouhý proslov o tom, jak si Carl myslí, že je teď nezávislý, jak je statečný, jeho vztek ze ztráty matky, jeho žal… všechno jsem to věděl a nezapisoval si to, abych se zbytečně nezdržoval.

Touhle dobou jsem si osvojil novou metodu psaní, hlavně pro takovéhle dlouhé scény. Rozvrhnu si stránku na okénka a ke každému okénku si zapíšu dialogy. Je to jenom textový dokument, ale díky tomu pak můžu s lehkostí text změnit a doplnit ho do komiksu. Vážně to urychluje proces, protože se nezdržujete psaním dialogů u každé načrtnuté strany. Jenom si představujete, co se bude dít, a všechny dialogy si zapíšete hned. A pak se k nim můžete vrátit a přepsat je dle potřeby.

Takže tak jsem udělal tuhle scénu. Prostě jsem to tady přeskočil a dialog si rovnou napsal do počítače. Proč to psát ještě na papír?

Nebojte se, tyhle poznámky se stanou obsáhlejšími, pouze pár jich je takhle strohých a jsou mezi nimi velké přestávky.

18. Hele, i pro poznámky, které uvidím pouze já, zatajuji některé věci.

20. Další změna, vynechal jsem zvracení.

22. Na konci čísla jsem opustil hned dvě možnosti, které jsem si tady zapsal. Původně jsem plánoval, že se Rick vzbudí a Carl už bude úplně samostatný a bude mu vařit jídlo. To jsem si asi napsal jako první, dávno předtím, než jsem doplnil zbytek, a tak jsem se toho nakonec vzdal. Pak tam je věta: „Vždy se ke mně vrátíš, tati, vždy.“ Trochu melodramatické a zárodek věty „my neumíráme“, kterou mezi sebou budou později mít Rick s Andreou. Nakonec jsem se však rozhodl pro konec: „Bojím se.“ Carl vyletěl příliš blízko ke slunci a teď si spálil křidélka… ale jenom prozatím.

Foto: Image Comics

  • Bez-nazvu-4235acdfce809c933968e930d39fbb8c.png
  • a-e4a4e119d5016978d350a063cc321a13.png
  • STL246393-d8736501af692d62a6783bcefc087811.jpg
  • zeus-111621-j3r4rw-l-004bbebbb0c5ca528e0a4cd535d9bac2.jpeg
  • STL246453-0a7ea27d5c6c0e9fb36f248b53357917.jpg
  • wde-f3ed26ffc20cc1245dd7d72e5592ddc3.png
  • wew-9c1014b8fd95543aa0e806ec9c6ce337.png

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E24: Rest in Peace

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama